modules_reference:polish:mage_adminhtml:system_email_template:index

Last modified by Leszek Żur on Mon, March 29, 2010 08:20
Source|Old Revisions  

Strona ta służy do zarządzania emailami transakcyjnymi czyli emailami wysyłanymi przez system do klientów w przypadku zaistnienia zdarzeń takich jak złożenie zamówienia, wystawienie faktury, subskrypcja newslettera i.t.p.

Domyślnie szablony te w wersji angielskiej znajdują się w katalogu app/locale/en_US/template/email . Jeśli masz wersje polską wgraj ją do app/locale/pl_PL/template/email . Możesz wtedy ręcznie edytować te szablony. Jeśli przykładowo chcesz edytować szablon wysyłany do klienta zalogowanego jako gość po złożeniu zamówienia to musisz poprawić plik app/locale/pl_PL/template/email/sales/order_new_guest.html . Ale możesz też stworzyć/poprawić te szablony tutaj.

Początkowo lista szablonów jest pusta. Klikając “Dodaj nowy szablon” tworzysz nowy szablon. Po jego stworzeniu i zapisaniu zobaczysz go na liście widocznej na tej stronie. Jednak aby system skorzystał z tego szablonu musisz go wybrać ponieważ system domyślnie korzysta z szablonów znajdujących się w app/locale/<język>/template/email . Robisz to w “System→Konfiguracja→SPRZEDAŻE→Emaile sprzedażowe”.

Przykładowo aby zmienić szablon wysyłany do klienta zalogowanego jako gość po złożeniu zamówienia rozwijasz “Zamówienia” i w “Szablon wiadomości potwierdzającej nowe zamówienie (dla Gości)” zamiast “Nowe zamówienie (dla Gości) (Default Template from Locale)” wybierasz nazwę stworzonego przez Ciebie szablonu.

Jeśli widzisz na liście stworzone już jakieś szablony to możesz je edytować lub usuwać klikając na ten szablon.

Zobacz też: