modules_reference:polish:mage_adminhtml:system_config:edit:sales_email

Last modified by Leszek Żur on Thu, April 1, 2010 01:53
Source|Old Revisions  

Strona ta służy do konfigurowania opcji wysyłania emaili sprzedażowych czyli emailami wysyłanymi przez system do klientów w przypadku zaistnienia zdarzeń takich jak złożenie zamówienia, wystawienie faktury, wysyłka i wystawienie faktury korygującej oraz w przypadku wystawienia komentarzy do powyższych zdarzeń.

  • Odblokowany

Wybierając “Tak” powodujesz, że maile będą wysyłane w przypadku zaistnienia zdarzenia.

  • Nadawca wiadomości potwierdzającej nowe zamówienie

Tutaj wybierasz osobę, która będzie nadawcą emaila. Możesz wybrać następujące pozycje: “Kontakt ogólny”, “Przedstawiciel handlowy”, “Wsparcie dla klienta”, “Niestandardowy e-mail 1”, “Niestandardowy e-mail 2”. Co kryje się za tymi osobami możesz ustawić w “System→Konfiguracja→OGÓLNE→Adres e-mail dla sklepu”.

  • Szablon wiadomości ...

Tutaj wybierasz szablon wiadomości, który ma być wykorzystany. Domyślnie jest to szablon znajdujący się w app/locale/<język>/template/email . Szablonami możesz zarządzać (tworzenie, edycja, usuwanie) w “System→E-maile transakcyjne”

  • Wyślij kopię emaila z zamówieniem do

Lista adresów email oddzielona przecinkami, do których będą wysłane kopie emaili poza odbiorcą. Możesz pozostawić puste.

  • Send Order Email Copy Method

Określa sposób wysyłani kopii emaila. Możesz wybrać metodę “Bcc” albo jako oddzielny email. Ma to znaczenie tylko gdy w polu “Wyślij kopię emaila z zamówieniem do” coś wpiszesz.

Zobacz też: