Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 2
Dualne ocenovanie

Michal Gron
Jr. Member

Total Posts:  2

Zdravim,

riesili ste niekto uz dualne ocenovanie? zobrazovanie Slovenskych korun spolu s Euro?

Da sa to vyriesit nejako automaticky na zaklade “currency rates”?
Jeden napad bol to konvertovat napr. cez JavaScript, ale toto riesenie mi pride nevhodne, kedze kurz slovenskej koruny voci euro sa este stale meni. Avsak potom ako sa stanovi pevny vymenny kurz (tusim januar 2009) tak by to az taky problem nemal byt smile

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Total Posts:  59
Slovakia

Prevodny kurz sa stanovi uz o mesiac. V januari 2009 uz ziadny kurz nebude smile
Dvojake zobrazovanie cien je preto aktualne pre nasledujuce mesiace do konca roku. Navyse, dvojake zobrazovanie cien maju povinnost iba zakonom stanovene obchodne prevadzky (nasi politici to vymysleli zasa tak, ze to nemaju povinne vsetci obchodnici a je v tom zasa boordel kto ano a kot nie) a neviem ci sa vztahuje aj na internetovy predaj.

Magento Community
Magento Community

Michal Gron
Jr. Member

Ano, pravda.

Dakujem za info.

Magento Community
Magento Community

Petkoj
Jr. Member

Total Posts:  9

Zdravim,
riesil niekto tento problem?
Dakujem a pekny den prajem

Magento Community
Magento Community

miso
Jr. Member

Total Posts:  15

Petkoj - 15 July 2008 06:03 AM

Zdravim,
riesil niekto tento problem?
Dakujem a pekny den prajem

prave ho riesim

Magento Community
Magento Community

LNC
Jr. Member

vidim, ze nikita.sk to uz ma vyriesene, ako sa to podarilo?
kde sa to nastavi?

Magento Community
Magento Community

miso
Jr. Member

LNC - 16 July 2008 05:17 AM

vidim, ze nikita.sk to uz ma vyriesene, ako sa to podarilo?
kde sa to nastavi?

no prave som to dnes spravil, ale takym dost nepeknym riesenim.. vsetky sablony (phtml) kde sa zobrazuje cena som upravil a dopisal tam vzorcek s prepoctom na euro, pricom kurz je dany ako premenna v kazdom phtml subore $_kurz = 30.1260. asi by to slo aj krajsie spravit, ale nechcelo sa mi zabit den hladanim elegantnejsieho riesenia. v prilohe prikladam jeden zmeneny subor (app/design/frontend/default/nikita/template/catalog/product/price.phtml), staci si ho porovnat s originalom a hned je jasne co bolo pridane. verzia magenta 1.0.19870.2

miso

File Attachments
price.phtml  (File Size: 4KB - Downloads: 644)

Magento Community
Magento Community

dizajn
Jr. Member

Pre upresnenie:

Dualne ocenovanie je povinne az do konca roku 2009 a to pre vsetkych obchodnikov.

Male prevadzky maju vynimku v tom, ze nemusia mat na kazdom vyrobku dve cenovky, ale miesto toho mozu mat na viditelnom mieste v predajni zoznam cien v oboch menach.

Dualne ocenovanie je povinne aj v roku 2009: Od 8. augusta 2008 bude na cenovkach uvadzana ako hlavna mena SKK a EUR ako vedlajsia mena, buduci rok sa to od 1. januara vymeni, hlavnou menou sa stane euro. Dve ceny na vyrobkoch ostanu, cena v eurach sa bude prepocitavat na koruny az do 31. decembra 2009.

Magento Community
Magento Community

Petkoj
Jr. Member

Ono by sa to dalo poriesit este doinstalovanim euro meny a urobit nejake prepinanie v e-shope lebo v administracii sa to da v pohode prepnut a ukazuje to v eurach ale zatial som nedosiel ako nato nestiham sa v tom vrtat casovo.aspon na nete som zazrel ze to tak maju tak neviem ci musia byt spolu skk aj euro alebo staci ked sa to bude dat prepnut.

Magento Community
Magento Community

miso
Jr. Member

Petkoj - 22 July 2008 04:46 PM

Ono by sa to dalo poriesit este doinstalovanim euro meny a urobit nejake prepinanie v e-shope lebo v administracii sa to da v pohode prepnut a ukazuje to v eurach ale zatial som nedosiel ako nato nestiham sa v tom vrtat casovo.aspon na nete som zazrel ze to tak maju tak neviem ci musia byt spolu skk aj euro alebo staci ked sa to bude dat prepnut.

Po doinstalovani eura a nastaveni kurzu sa automaticky zobrazi aj vo frontende prepinac meny, len treba povolit obe meny v admin rozhrani.. Ci staci zakonu prepinanie, to neviem.

Magento Community
Magento Community

Petkoj
Jr. Member

ako doplnim EURO do configurable productov tam kde si vyberam ake balenie alebo tak lebo akonahle nieco zvolim tak EURO zmizne nejak to nemozem najst viac na obchod-atp.sk

a ohladom toho dualneho zobrazenia mne sa zda ze by to malo stacit uplne lebo prave som si vsimol ze aj v banke to tak maju spravene ze sa da zmenit na euro takze asi staci nastavit aj to zeby sa to dalo len prepnut trebalo by sa informovat ci to staci alebo musi byt zobrazene sucasne]

Podla toho co som sa docital tak by malo stacit aj to prepinanie mien len tam treba dopisat konverzny kurz a maximalne treba zobrazit v konecnej sume v kosiku aj euro ale kedze sa bude dat prepnut mena tak si myslim ze to neni potrebne max iba ten konverzny kurz napisat niekde to je moje zistenie ale nikto to nevie presne povedat ani eurocentra

a mne ak povolim euro aj skk tak mi nikde neda ponuku na prepnutie

Magento Community
Magento Community

miso
Jr. Member

Petkoj - 23 July 2008 12:36 PM

ako doplnim EURO do configurable productov tam kde si vyberam ake balenie alebo tak lebo akonahle nieco zvolim tak EURO zmizne nejak to nemozem najst viac na obchod-atp.sk

a mne ak povolim euro aj skk tak mi nikde neda ponuku na prepnutie

problem smiznutim eura je v tom, ze pri config produktoch preratava cenu cez javascript, takze treba upravit aj ten. aspon myslim ze tam je pes zakopany.

rozbalovatko s volbou meny sa zobrazuje v lavom stlpci a kedze nemas lavy ani pravy stlpec ale len 1 stlpcovy layout, tak sa ti nezobrazi.. bud si upravis sablonu alebo pridas vlavo/vpravo stlpec.. aspon skus ci sa ti bude zobrazovat

Magento Community
Magento Community

Petkoj
Jr. Member

uz som zistil kde je pes zakopany ono to nezobrazuje na homepage len na kategoriach takze uz to je ok ale budem to musiet nejak upravit

a ten script nevies nahodou kde najdem?

Magento Community
Magento Community

miso
Jr. Member

Petkoj - 25 July 2008 05:42 AM

uz som zistil kde je pes zakopany ono to nezobrazuje na homepage len na kategoriach takze uz to je ok ale budem to musiet nejak upravit

a ten script nevies nahodou kde najdem?

Najskor tento, ale neskusal som:
/js/varien/product.js
pozri riadky 394-400

Magento Community
Magento Community

Petkoj
Jr. Member

tak zistil som ze sa to meni niekde pod 350. riadkom tam su znamienka a tak aj som zmenil hodnotu na aku potrebujem ale vzdy to je v SK ako tam dostat dalsiu hodnotu v EURACH to zatial netusim vzdy sa to nejak zruti ako skusam tak skusam…

Magento Community
Magento Community

Petkoj
Jr. Member

skusal to niekto?

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community