Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Magyar nyelvű fordítás

hsmck
Jr. Member

Total Posts:  7

Sziasztok!

A lenti adottságok mellett a következÅ‘kre keresek “kivitelezÅ‘t”:
A magento rendszerem magyarosítása és egy kész sablon installálása (a sablont nem kell átalakítani, a bannerokkal sem kell bajlódni).

adottságok:
- működő magento rendszer a szerveremen
- kész magento sablon, amit szeretnék design-nak
- magyarosítás

ki, mennyiért vállalná el?

a válaszokat priviben várom.

Köszönöm,

Imi

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

pfaffer
Jr. Member

Total Posts:  8

Sziasztok!

Nem tudom mi a menete egy új fordítás közzétételének, ezért egyelőre felraktam az oldalamra.
A fordítás a Magento 1.3-as verziójához készült.
Még nincs kész teljesen, de szerintem már elég közel van a használhatóhoz (legalábbis a fő dolgok biztosan).

A link pedig:
http://magentoshop.hu

Magento Community
Magento Community

pfaffer
Jr. Member

Feltettem egy újabb fordítást az oldalamra:

Ebben már benne vannak az email sablonok is, ill. a Magento 1.3.1 verziójához készült.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Én is frissítettem ami connecten elérhető az most 75 % körül van, már nincs sok hátra belőle.

Magento Community
Magento Community

hsmck
Jr. Member

Total Posts:  7

Tudja valaki, hogy hol tudom átméretezni a Base Image méreteit a front end-ben?

Magento Community
Magento Community

zkorosi
Member

Total Posts:  33
Hungary / Magyarország

Sziasztok!

Segítsetek légyszi! Az inline translate behalt az oldalamon. A core-translate tábla tartalmát szimplán átkoppintottam az új szerverre, de azóta nem hajlandó működni a fordítás. A koppintott értékek rendben vannak, de se módosítani, se újat hozzáadni nem tudok. ÖtletbÅ‘l sajna kifogytam, a dolog meg piszok fontos lenne…

Köszi előre is!

Ãœdv: Zoli

Magento Community
Magento Community

pfaffer
Jr. Member

hsmck
Régebben valahol már megtaláltam, de most egyszerűen nem sikerült. Ha meglesz szólok.

zkorosi
Próbáltál cache-t üríteni? Töröld var/session és a var/cache könyvtárakat, ill. biztos ami biztos töröld az admin felületen is.

Magento Community
Magento Community

zkorosi
Member

Total Posts:  33
Hungary / Magyarország

Természetesen már kipróbáltam, hogy törlöm az összes cache-t, az összes lehetséges módon és helyről. Ahogy elnéztem, már be sem írja a core-translate táblába a fordítást, és ez a fő gond. Ha kézzel felviszek bele valamit, gond nélkül megjelenik.

Ãœdv: Zoli

Magento Community
Magento Community

pfaffer
Jr. Member

Ez érdekes. Nekem is volt hasonló gondom, de nem voltam biztos benne, hogy ez okozza. A fordítások során én is belenyúltam az adatbázisba, és pár dolgot kb azóta nem tudok felületen fordítani. Viszont nekem csak nagyon kevés helyen romlott el. Mivel az adatbázis turkálás előtt nem néztem meg, hogy működik-e, így nem tudom hogy ez okozta-e.

Magento Community
Magento Community

pfaffer
Jr. Member

Feltettem a legfrissebb fordításomat, az oldalamra:

zkorosi: Megoldódott már a problémád? Próbáltad, hogy összefésülöd az adatbázisban lévő fordításokat a fordítási fájlokkal? Így ki tudnád üríteni az inline fordítási tábla tartalmát.

Magento Community
Magento Community

image71
Jr. Member

Total Posts:  9
Sopron, Hungary

Sziasztok!

Tudja valaki esetleg, hogy azok az üzenetek, amelyek nem a locale magyarított csv-iben vannak, - például a checkout felbukkanó ablakos hibaüzenetei - , azok csak “kézzel” módosíthatók a php-kben, xml-ekben stb-ben?

Elkezdtem átírni párat és működik is persze, de ha később majd frissíteném a Magentot, akkor ezek a fordítások elvesznek.

Egyébként, 1.3.1-esről van szó.

Előre is kösz!

Magento Community
Magento Community

image71
Jr. Member

Sopron, Hungary

Sziasztok! Látom nincs nagy nyüzsgés, úgyhogy kérdezek még valamit, hátha azért akad valaki, aki erre jár és a választ is tudja.

A vezetéknév és keresztnév sorrendjét át lehet-e állítani, hogy a magyar írásmód szerint elÅ‘ször a családnév szerepeljen? Mert így elég ronda, például az e-mail megszólításokban, hogy pl. Kedves Tamás Kovács…

Úgy látom egyetlen CustomerName nevű változóban van a név, így a kódban sem tudom felcserélni a sorrendet.

Eddig csak az a nem túl elegáns megoldás jutott eszembe, hogy a regisztációs és egyéb adatbeviteli űrlapokon, ahol nevet kell megadni, egyszerűen felcserélem a Vezetéknév és Keresztnév feliratokat, így elvileg kívülről minden szép és jó lenne, de félek, hogy esetleg valahol rosszul jön ki a dolog.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Szerintem az a legjobb és legegyszerűbb megoldás, főként ha magyar a webáruház. Probléma nem lesz belőle ha a felhasználók tudtuk nélkül felcserélik és úgy regisztrálnak.

Magento Community
Magento Community

image71
Jr. Member

Sopron, Hungary

Kösz a megerősítést! Igen, magyar nyelvű lesz a webáruház. (Már egészen a finisben vagyok, és eddig úgy tűnik, hogy nagyon beválik a Magento.)

Magento Community
Magento Community

kgbman
Jr. Member

Total Posts:  13

Sziasztok. Nekem nem jelenik meg a főoldalon (és máshol sem) az a vízszintes menü, ahol ki lehet választani az egyes tételeket (demo változatnál: bútorok, elektronika, ruházat). Nem tudom hogyan lehet előcsalogatni, de szeretnék hozzá segítséget kérni.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top