Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Magyar nyelvű fordítás

Denes Szabo
Jr. Member

Total Posts:  6

TheRebel - 09 March 2009 12:35 AM

Köszi a választ. A cache-t kitöröltem, de amúgy is le van tiltva adminból.
2. A másik érdekesség meg hogy bizonyos dolgokat nem tudok lefordítani. Ilyen pl. a főoldalon levő Best selling products. A csv-ben átírtam, ennek ellenére az angol felirat jelenik meg. Valaki tapasztalt ilyet? Mi lehet az oka?

Az a helyzet, hogy elég sok helyen html-t kell szerkeszteni. A címlap is ilyen.

cms menü/manage pages/Home page -> ezt szerkeszted, akkor megtalálod benn a “Best Selling Products” stringet, így bedrótozva h3 között.
Kézzel kell szerkeszteni.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

TheRebel
Jr. Member

Total Posts:  7

Hű ezért nagyon köszi! smile Sose találtam volna meg szerintem..

A nyelvbeállításra van valakinek tippje?

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Az hogy választhatóvá tedd a nyelvet az oldalon a következő szükséges:

1. rendszer/boltok kezelése

1/a. hozz létre bolt nézeteket minden nyelvhez

2. rendszer/beállítás

2/a. bal felső legördülőben válaszd ki az egyes bolt nézetet

2/a. általános fülön állítsd be a hozzá tartozó országot és helyet

egyenként mentsd el és már jó is.

Így egy legördülő menü lesz az oldalon nyelvválasztás számára, lehet ezt pici zászlókká is alakítani.

üdv,
GT

szerk.: természetesen a szükséges nyelvi fájlokat töltsétek fel az app/local/ mappába

Magento Community
Magento Community

TheRebel
Jr. Member

Total Posts:  7

Szuper, nagyon köszönöm! Műxik smile

Magento Community
Magento Community

nodecska
Jr. Member

Total Posts:  2

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, amennyiben ez lehetséges.

Hogyan lehet megoldani azt, hogy amikor angol nyelvű a webshop, akkor a gombok is angol nyelvű képek legyenek, amikor meg magyar nyelvű, akkor a magyar feliratú gombok jelenjenek meg?

Segítségeteket előre köszönöm,

Update: Az a helyzet, hogy csak részeredményt értem el… :( Magyar nyelvű gombok jelennek meg a modern témánál a felhasználóhoz kötött felületeken (kosár, kívánságlista, regisztráció), a termékekhez kötött felületeken viszont csak angol (kategóri nézet, termék részletes nézet), még akkor is, ha magyarra van állítva az oldal nyelve. Próbáltam a kategóriiák kinézeténél kiválasztani a magyar nyelvű csomagot, de ott nem választható (csak a default és a sima modern, ami az angol nyelvű gombokat tartalmazza).

Van valami ötlet, mit csináltam rosszul?

köszi a választ előre,
Hajni

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Szia,

hát ez már egy bonyolultabb dolog, a gombok a sablon részét képezik ezért aztán a több nyelvhez több sablon kell, ezt viszont könnyedén el lehet érni:
a skin mappában kell egy kicsit kalózkodni:

skin/frontend/default/modern mappából pár másolatot hozz létre pl modern_en modern_hu modern_de néven és ezekben rajzold át a gombokat a megfelelő nyelvűre.
majd vissza adminba, kiválasztod a rendszer/beállítások alatt a megfelelő bolt nézetet a bal felső legördülőben, majd hozzárendled a megfelelő skin-t úgy hogy beírod a könyvtár nevét a kinézet menüpont skin ablakába.

természetesen cache refresh és elvileg minden jó kell hogy legyen.

Ãœdv,
GT

Magento Community
Magento Community

nodecska
Jr. Member

Total Posts:  2

Pro Digital - 16 March 2009 03:49 PM

Szia,

hát ez már egy bonyolultabb dolog, a gombok a sablon részét képezik ezért aztán a több nyelvhez több sablon kell, ezt viszont könnyedén el lehet érni:
a skin mappában kell egy kicsit kalózkodni:

skin/frontend/default/modern mappából pár másolatot hozz létre pl modern_en modern_hu modern_de néven és ezekben rajzold át a gombokat a megfelelő nyelvűre.
majd vissza adminba, kiválasztod a rendszer/beállítások alatt a megfelelő bolt nézetet a bal felső legördülőben, majd hozzárendled a megfelelő skin-t úgy hogy beírod a könyvtár nevét a kinézet menüpont skin ablakába.

természetesen cache refresh és elvileg minden jó kell hogy legyen.

Ãœdv,
GT

Szia!

Köszi a választ, bár ezen a fázison már túljutottam: készítettem másolatot a modern skinbÅ‘l, magyarítottam a gombokat (amit ha kéritek, szívesen elküldöm), természetesen a csomag nevét “-hu” ra változtattam, visszamásoltam oda, ahol az angol tesÅ‘ja van, a config részben, magyar boltnézetben kiválasztottam a magyar modern sablont, hozzárendeltem, és ekkor keletkezett az általam leírt részeredmény: hogy azokon az oldalakon, ahol a kosár tartalma, kívánságlista, felhasználói adatok vannak, szóval a felhasználóhoz kötött oldalaknál minden rendben van, megjelennek a gyönyörűséges magyar nyelvű gombok. Csak azokon az oldalakon maradtak az angol nyelvű gombok, amelyek a katalógushoz, illetve a termékekhez kapcsolódnak.  Ezért gondolom, hogy még valahol turkálni kell, csak még nem jöttem rá, hogy hol…

Ötlet?

Köszi,
Hajni

-----
Update: pár nap kísérletezés után a következőkre jutottam: hiába állítom át a katalógusban az egész kinézetet magyar sablonra a magyar boltnézetben, vegyesen jelennek meg az angol és magyar feliratok/gombok. DE, ha a termékeknél egyenként állítom át a kinézetet magyar sablonra, akkor minden stimmel, jók a modulok (szélső boxok) feliratai mindkét nyelven, meg a gombok is rendesen átváltoznak nyelvválasztásnál.

Hogy ez miért van, nem tudom, de gondoltam, valakinek hasznos lehet a kísérletem eredménye.

Magento Community
Magento Community

Coleridge
Jr. Member

Total Posts:  1

Nem tudom, hogy jó helyen járok e?
Ha nem , akkor elnézéseteket kérem. Benéztem ezt a shop telepítést rendesen. Nincs esetleg egy telepítési útmutató valahol? De könyörgöm, magyarul. Nem tudok angolul, és már a hajam hullik.
Telepítésközben ezt a hibaüzenetet kaptam:

PHP Extension “mcrypt” must be loaded

Mi a bánatot csináljak ezzel? Innen sehova tovább nem hajlandó lépni. Könyörgöm, mentsen ki valaki ebből a kátyúból!
Akár mailban is folytathatjuk, hogy ne offoljak itt.

Köszönöm a segítséget előre is.

Ps.:

Nincs ennek a shopnak magyar oldala?

Magento Community
Magento Community

Denes Szabo
Jr. Member

Coleridge - 27 March 2009 10:59 AM

Nem tudom, hogy jó helyen járok e?
Ha nem , akkor elnézéseteket kérem. Benéztem ezt a shop telepítést rendesen. Nincs esetleg egy telepítési útmutató valahol? De könyörgöm, magyarul. Nem tudok angolul, és már a hajam hullik.

Szerintem nincs.  ha nem megy, akkor meg kell kérni valakit aki feltelepiti neked.

Telepítésközben ezt a hibaüzenetet kaptam:

PHP Extension “mcrypt” must be loaded

Mi a bánatot csináljak ezzel? Innen sehova tovább nem hajlandó lépni. Könyörgöm, mentsen ki valaki ebből a kátyúból!
Akár mailban is folytathatjuk, hogy ne offoljak itt.

A php-nak (szerver oldali dolog, programnyelv, ebben írodott a magento is) hiányzik egy mcrypt nevű kiterjesztése.

Nincs ennek a shopnak magyar oldala?

Magyento.hu. fogalmam sincs hol tart éppen, nem én csinálom.

Magento Community
Magento Community

viktorlantos
Jr. Member

Total Posts:  20
Budapest, Hungary

sziasztok, eloszor is gratula a magyar forditashoz. meg baratkozok a shoppal, most epitunk egy magyar aruhazat ra.
mar hetek ota kalapalom… szoval nemileg kepben vagyok a dolgokkal. tul vagyok par upgraden, server athelyezesen stb.

mar megszoktam hogy minden apro dolgot orakba telik megtalalni a neten wink de megis lenne egy kerdesem megha kicsit off is.
feltoltam az upgradet a mait (1.3) connecten keresztul felment. nem volt semmi hiba. admin mukodik, connect mukodik. a listaban latom mindent szepen frissitett.

de a publikus oldal blank. semmi nem jon be. beelesitettem a hibajelzot az index.php-ban. semmi hiba.

van otletetek hogyan lehetne beizzitani a publikust? szerencsere nem az eles shopra tettem fel de a kovetkezo az lenne. ott mar szeretnem egybol orvosolni ezt a jelenseget. valamit esetleg ki kell torolnom? vagy kikommentezni?

elore is koszi es bocs az offert.

--- nah kozben ez megoldodott. volt egy sablon altal modositott config.xml a core konyvtarba… visszaraktam most okes. ugyhogy targytalan de azert koszi wink

Magento Community
Magento Community

rlaszlo
Jr. Member

Total Posts:  1

Sziasztok!

A mi cégünk is tervezi a közeljövőben egy Magento alapú shopping cart rendszer felállítását, ehhez viszont elengedhetetlen lenne egy hibátlan magyar fordítás. Ha jól tudom, jelenleg ehhez a különböző html fájlok kézi módosítása feltétlenül szükséges. A kérdésem az lenne, hogy várható-e a közeljövőben egy olyan patch, esetleg valamilyen (batch)script, ami a különböző forrás fájlok kézi módosítása nélkül, automatikusan applikálja a tökéletes magyar fordítást?

Köszil:
rlaszlo

Magento Community
Magento Community

Denes Szabo
Jr. Member

rlaszlo - 01 April 2009 12:38 AM

Sziasztok!

A mi cégünk is tervezi a közeljövőben egy Magento alapú shopping cart rendszer felállítását, ehhez viszont elengedhetetlen lenne egy hibátlan magyar fordítás. Ha jól tudom, jelenleg ehhez a különböző html fájlok kézi módosítása feltétlenül szükséges. A kérdésem az lenne, hogy várható-e a közeljövőben egy olyan patch, esetleg valamilyen (batch)script, ami a különböző forrás fájlok kézi módosítása nélkül, automatikusan applikálja a tökéletes magyar fordítást?

Köszil:
rlaszlo

A fordításnak 2 része van, ahogy én látom:
1; a program által használt kifejezések, amelyek adatbázisból jönnek. Ezt lehet a translation oldalakról letölteni.
2; A html-be beágyazott egyedi részek, fix szövegek.

Már felvetettem itt a fórumon, hogy _csináljuk_ meg közösen. Beszéljük meg, hogy a Submit-ot Mehet-nek, vagy Elküldnek fordítjuk, alakítsuk ki a terminológiát (vagy mi a bánat a pontos neve ennek), és csináljuk. A magentóhoz van beépített fordítást segítő rész itt az oldalon. Vagy írjuk közvetlenül a fordítási file-ba, és összefésüljük. Ehhez nem kellene más, mint összefogás, valaki/valakik akik koordinálják az egészet, és emberek, akik egy-egy részt fordítanak. Gyakorlatilag talán egy érdeklődő volt itt a fórumon.

A jelenlegi fordítást Gera Tibor (ProDigital) csinálja, egyedül. Mert szerinte az a jó, ha egy valaki csinálja. Szerintem se rossz, ha egységes a nyelvezete, de még mindig csak 53%-on áll a fordítás. Nem Tibort akarom bántani, csak jelzem, ez egy embernek kurvasok feladat, többezer sor fordítani való van.

Most megnéztem, dec.29-én jött ki az 1.2-es magento. Most márc 29-én az 1.3.
Olaszoknak, cseheknek, katalánoknak ~90%-on, vagy jobban áll a fordításuk. Csak a miheztartás végett.

Igazából, azt nem értem, miért nem fogunk össze… Nekem is kell magyar admin felület. Letöltöm az oldalról ami megvan, és megpróbálom egyedül én is megcsinálni.

Tehát: 1 várunk Tiborra, megcsinálja mindenki magának, összefogunk. Jó magyar szokás szerint a legszarabb megoldást választottuk.

Én azt várnám pl TIbortól, hogy megszabja, hogyan, milyen formában fordítsunk, és csináljuk. Nyilván ő van benn legjobban a fordításokban, ő érti legjobban a folyamatokat.

Az is jó lenne, ha kijön egy újabb verzió, akkor a régi fordításból amit lehet importálni, és a változásokat fordítani csak. 1 héten belül mindig lehetne friss nyelvi állományunk. Még azt is támogatnám, hogy a fordításunkhoz csináljunk egy saját fordítást támogató weblapot. A magentoé marha lassú. (kell egy sw, ami ezt tudja, felrakjuk, és hajrá). Szerintem, ez ennyire egyszerű lenne.

2; Nem hiszem, hogy lesz, talán csak a legalapabb sablonoknak. Eléggé egyedi a dolog.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

1 fájl van ami kb 40%-át kiteszi a fordításnak, ez az adminhtml, és ez mivel nagyrészt szakmai, így sokszor érthetőbb az angol, de szépen haladgat, ezt szerintem nem lehet felbontani több részre.
Ma este is fogok feltölteni egy adagot ami frissült.

Ãœdv,
GT

persze ha valakinek megvan az 1.2 full magázó adminhtml fájl azt feltöltöm és ha kész az enyém felfrissítem, de még senkitől nem kaptam ezt meg.

Egyébként teljesen jogos mindenki várakozása, és elnézést kérek hogy várni kell rá, igérem lehagyjuk a cseheket spanyolokat…

Ãœdv,
GT

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Beck_Livechat fordítása mellékletben.

nem sikerült feltölteni úgyhogy itt a link:
Beck Livechat magyarítás

javítás:
http://www.magentocommerce.com/extension/reviews/module/808/livechat

az itt található modul telepítés után elvileg automatikusan magyar,
Beck úr beletette a magyarítást szóval nem kell külön magyarítani.

Ãœdv,
GT

Magento Community
Magento Community

viktorlantos
Jr. Member

Total Posts:  20
Budapest, Hungary

lehet kicsit off vagy megsem..

adott egy shop amit most reszelgetek: www.greenaqua.hu

a szamlazasnal illetve a felhasznaloi fiok oldalon forditva jelenik meg a nev. (cimjegyzek stb)
van erre valami praktikus gyors megoldas anelkul hogy a core fileokat kelljen modositani?
szoval Lastname, Firstname jelenjen meg a szamla rendereleseknel es a fiokon is?

elore is koszi a segitsegert.

udv,
Viktor

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top