Magento Forum

Magyar nyelvű fordítás

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Üdv, követem a javaslatokat és beleteszem a fordításba mindig… az előző hsz-ednél is frissítettem a nyelvi fájlt, ez a hu_HU zip a teljes mostani legfrissebb változat akkor cserélem a régivel…

thorvath - 15 August 2008 12:06 AM

Hali!

Nem tűntem el, csak elfoglalt voltam smile a fordítás frissítve az 1.1.3-hoz.
A hiányzó stringeket átmásoltam a magyar fordításba és lefordítottam az új email sablonokat.
Javítottam néhány fordítást, a 2 új csv-t is lefordítottam.
A kód javítás még mindíg érvényes, mert a FOUND, NOT FOUND a szabályokban még mindíg nem fordítható a kód miatt, javítsam ki local kóddal?

Lefordítottam két community modult is.

Mellékelt fájlokat lehet tesztelni smile

Próbáltam a webes fordítást is, de nagyon nehézkes.

A diff használata ha van shell hozzáférésed:
1) bemásolod a code.diff.zip állományt a magento könyvtárába, és kicsomagolod
1) bemész a magento főkönyvtárába
2) a konzolba kiadod a következő parancsot: patch -p1 < code.diff

Szerk:

Pro Digital segíthetne abban hogy ez bekerüljön a hivatalos forrásba, mert így minden frissítés után patchelni kell.

--- FRISSÍTÉS ---

Szerk: találtam még egy fájlt a app/design/adminhtml/default/default/locale alatt ami nem volt lefordítva, a hu_HU.zip fájlt frissítettem most már benne van. Aki korábban letöltötte annak most sajnos újra le kell, bocsi.

--------

A fordításban előfordulő elírásokért, helyesírási hibákért és az abból adódó károkért felelősséget nem vállalok wink

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

thorvath
Jr. Member

Total Posts:  9
Hungary

Hali!

Nagyon örülök, hogy követed a fordítást, de a segítséget leginkább a patch-re értettem, mert nélkül a szabályokat nem lehet teljesen magyarítani.

a fordítás az 1.1.3-hoz van frissítve + mivel a magyarítás fájlok régebbiek voltak ezért egy összehasonlító script-el kikerestettem a hiányzó sorokat amik az eredeti en_US fájlokban benne vannak de a hu_HU fájlokban nem.
Van 2 plusz sor az Adminnotificationben, mert próbáltam lefordítani a figyelmeztető szöveget amikor üzeni hogy új leveled van, de ott az hatástalan, pedig a forrásban benne van a lefordíthatóság, csak valamiért nem ebből a fájlból veszi.
Megróbálom az adminos translate.csv-ben is hátha onnan megeszi.

Edit:
Sajnos nem sikerült, az admin üzenetek figyelmeztetése most kétnyelvű: :(

You have 1 csekély unread message(s). Go to messages inbox.

Javítottam néhány elírást, ha valaki talál még hibát kérem jelezze.

File Attachments
hu_HU.zip  (File Size: 135KB - Downloads: 635)

Magento Community
Magento Community

Bijesz
Jr. Member

Total Posts:  14
Hungary

Kimura - 22 July 2008 12:11 AM

próbáld meg inline fordítóval lefordítani, hátha sikerül.

nekem is lenne kérdésem. kezeli a rendszer a többnyelvűséget, de a szállítási metódusokat nem lehet lefordítani, és csak egy nyelven lehet őket használni, erre tudtok valami megoldást?

Megnéztem, sajnos az inline fordító erre nem dobja ki a piros keretet csak a többi szöveghez.
Talán a verzió upgrade megoldja a problémát mostanra már ugyis időszerű.
Azért kössz a tippet.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

thorvath - 17 August 2008 07:53 PM

Javítottam néhány elírást, ha valaki talál még hibát kérem jelezze.

frissítve

Magento Community
Magento Community

gmatyi
Jr. Member

Total Posts:  3

Kedves mindenki!

pár napja hallottam a megentoról, a demo alapján is igencsak megtetszett. Ki is próbáltam, de több helyen is megakadtam. Az első és legfontosabb kérdés, hogy miként kell a magyar nyelvi csomagot telepíteni?

Rámentem ide, de itt nem tudom letölteni, csak egy extension keyt tudok kérni: http://www.magentocommerce.com/extension/374/magento-community-modules--hungarian-hungary-language-pack

Az admin felületen megtaláltam a Magento Connect managert, ahol megpróbáltam telepíteni a nyelvi modult, az extension key alapján. Ezt a hibaüzenetet kapom.

“Failed to download magento-community/Locale_Mage_community_hu_HU within preferred state “stable”, latest release is version 1.0.19870.4.4, stability “beta”, use “channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_hu_HU-1.0.19870.4.4” to install
Cannot initialize ‘channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_hu_HU’, invalid or missing package file
Install Errors
Package “channel://connect.magentocommerce.com/community/Locale_Mage_community_hu_HU” is not valid
PEAR ERROR: install failed”

Mi a fene ez? Nem egészen világos, hogy itt miért nem tudom magam letölteni a nyelvi csomagot zip fájlként, kitömöríteni, és bekonfigurálni, ahogy azt más sok más cms-nél megszoktam?

Szintén megpróbáltam néhány hiányzó szöveg lefordításában. Ezen az oldalon próbálkoztam.

http://www.magentocommerce.com/langs/10/hu_HU/10

itt az a gondom, hogy amikor rámegyek a next re, akkor újra visszaugrik az összes nyelvi csomagra.
Szóval ha segítség kell a hiányzó szövegek fordításához, akkor mit tegyek?

Magento Community
Magento Community

Bijesz
Jr. Member

Total Posts:  14
Hungary

Szia Gmatyi,

Ha még nem ment el a kedved akkor egy kis infó:

Az aktuális lokalizációs fájlt nehány posztal feljebb találod.
Letöltöd és kicsomagolod a \app\design\frontend\default\default\locale\hu_HU alá.
Ezután mennie kell.
Ne felejtsd el a var/cache alatt lévő könyvtárakat törölni mert ezzel sok lehet szívás.

Sok sikert.

Nekem viszont még mindig az ár azerinti szűkítésnél PRICE szerepel ár helyett.
Megvolt az upgrade 1.1.3-ra fenn van az utolsó lokalizációs fájl és mégsem megy.  grrr

Magento Community
Magento Community

Kimura
Member

Total Posts:  48
Hungary

azért nem megy neked még mindig, mert a tulajdonságokban a Price tulajdonságot nem állítottad vagy írtad át árrá.

Image Attachments
mgg.jpg

Magento Community
Magento Community

gmatyi
Jr. Member

köszi, végülis sikerült, de sok helyen nem beszél még magyarul. Szívesen segítenék a hiányzó szövegeket lefordítani, kérlek írjátok meg, hogy mit tegyek ehhez.

Üdv. Gábor

Magento Community
Magento Community

Kimura
Member

Total Posts:  48
Hungary

nem tudunk egy olaty csinálni, hogy a komplett telepítőt fordítani, hogy már az adatbázisba bekerülő dolgok is magyarok legyenek?

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

megnézem jöttek e új ajánlások és frissítem a fordítást, egyébként vannak apró hibák benne sajnos… de ezért van a fórum ha nem egyértelmű valakinek akkor segítsünk… wink

Magento Community
Magento Community

thorvath
Jr. Member

Hungary

Hali!

Régen jelentkeztem, de most megint frissítettem a fordításomat. A jogosultság kiosztásnál volt néhány le nem fordított rész, mondjuk az angolban nem találtam ezeket a bejegyzéseket, így felvettem ezeket.

Ha a fordításban hiba van jelezhetnétek hogy javítsam.

File Attachments
hu_HU.zip  (File Size: 136KB - Downloads: 522)

Magento Community
Magento Community

thorvath
Jr. Member

Hungary

gmatyi - 25 August 2008 02:57 AM

köszi, végülis sikerült, de sok helyen nem beszél még magyarul. Szívesen segítenék a hiányzó szövegeket lefordítani, kérlek írjátok meg, hogy mit tegyek ehhez.

Üdv. Gábor

Ha elküldöd a csv fájlrészletet az be tudom tenni az általam készített zip-be.
A connect-ből letölthető verziót Pro Digital kezeli.

Kinek kell beküldeni a kód javításokat, vagy csináljak bug reportot ?

Magento Community
Magento Community

blaci
Jr. Member

Sziasztok.

Én most kezdem a magento-t de van egykis gondom.

Letöltöttem a nyelvi fájlokat, feltöltöttem a megfelelő helyre. Az admin réz mondjuk, hogy működik, ha alul átállítom a lokalizációt akkor részben magyar lesz. Ez mondjuk kevésbé érdekel, a hiányzókat legfeljebb befordítgatom ha nagyon zavar.

A shop részt azonban nem értem. Feltöltöttem a nyelvi fájlt, de sehogy nem tudom elérni hogy magyarul vagy akár csak részben magyarul legyen. A cache kikapcsolva törölve.

Amit próbáltam, hogy a beállításoknál létrehoztam egy új nézetet vagy mit, amibe magyar-t írtam a kódnak mondjuk hungarian-t. Ettől a frontenden a lenyílóban már megjelent a francia stb. mellett a magyar választható is. De azt nem találtam meg hogy, hol tudom beállítani, hgoy ennek a nézetnek az esetén a magyar nyelvi fájlokat használja??

Segítsetek please smile Biztos meg tudnám oldani, hogy átnevezem és használom az angolt, magyarul, de nem szeretnék gányolni smile

Köszi.

Magento Community
Magento Community

thorvath
Jr. Member

Hungary

Magyar adminnal:
Rendszer->Beállítások->Általános->Hely lehetőségek->Hely->magyar

Angol adminnal:
System->Configuration->General->Locale options->Locale->Hungarian hungary.

Ez sajnos el van írva a magyarban, mert benéztem, javítom a következőben. Sajnos senki nem szól, vagy jelzi a hibát így ilyenkor derül ki.

Locale != Hely

Magento Community
Magento Community

blaci
Jr. Member

Szia

Elsőnek örök hála, a gyors segítségért.

Kezdem megérteni megismerni a szoftvert. Nagyon jó és logikus, bár pár dolgot nem találok. Nem nem értem inkább csak nem találom.

A fordításnál azonban még mindíg nem megy az említett helyen már előtte beállítottam a közép európa/ prága illetve magyarországot, de ettől még a frontend nem akarmagtyarra átváltani, pedig a nyelvi fájlok a megfelelő könyvtárban fent vannak. :( a cache ki van kapcsolva, stb. :( Nincs ötlet?

Illetve a kimenő email-eket hol találom? azokat szeretném módosítani.

Köszi még egyszer.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top