Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Magyar nyelvű fordítás

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Ãœdv,

feltöltve a fordítás a következő fájlok részben vagy éppen teljes egészében nem lettek fordítva:
Mage_Adminhtml.csv
Mage_Eav.csv
Mage_GiftMessage.csv
Mage_GoogleAnalytics.csv
Mage_GoogleCheckout.csv
Mage_Install.csv
Mage_Paygate.csv
Mage_Payment.csv
Mage_Paypal.csv
Mage_PaypalUk.csv
Mage_ProductAlert.csv
Mage_Rss.csv
Mage_SalesRule.csv
Mage_Shipping.csv
Mage_Sitemap.csv
Mage_Tag.csv
Mage_Usa.csv
De a most feltöltött verzióval elvilekben “minden” magyar pár dolgot én is még mindig a kódban írtam át nem volt kedvem bajlódni vele, de néhány segítség:
ha valami angol akkor a megfelelő modulba a többi mintájára bemásoljuk az angol szöveget és mellé a magyart, ha nem megy akkor a translate.csv fájlban próbáljuk meg ugyan ezt.
Ha ezután sem akkor itt a fórumon is biztosan választ kap mindenki.
Elnézést a kincsesládáért, egy bizsu áruházon teszteltük és finomítottuk a fordítást ennek okán lett Å‘ “kincsesláda” viszont egy könyváruházban ugyan ez a funkció könyvespolc, stb stb szóval mindenkinek szíve vágya átnevezni átírni.
Ha valaki az alábbi fájlokban segít azt szívesen veszem és feltöltöm a rendszerbe.(a fájlokat).

Ãœdv,
Prodigital

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

zkorosi
Member

Total Posts:  33
Hungary / Magyarország

Hali!

Még 1x ezer hálám a magyar fordításban szorgoskodó(k)nak! Nagyon sokat számít (legalábbis nekem), hogy már - részben - magyarul is elérhetÅ‘ a Magento. Természetesen a “kincsesláda” nem kötözködés volt, de így már legalább értem, hogy honnét az elnevezés…

Ãœdv: Zoli

ui.: Mi kell hozzá, hogy a Connect-be is bekerülhessen a munkátok? Javasolni kell valahová, vagy ilyesmi? Ha oda bekerülne, ezt is olyan egyszerűen lehetne frissíteni az aktuális állapotra, mint a többi csomagot, vagy a nyelvi fordításokra más szabály vonatkozik? Minél tovább nézem a Magento-t, annál jobban örülök neki, hogy egyre kevesebb a fordítatlan szövegrész benne. Tényleg nem gyÅ‘zök hálálkodni… Z.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Rendben fel fogom oda is tölteni!

Köszi az észrevételt

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Egyre többen tesznek javaslatot a fordításokra a community/translations/ (hungarian - SELECT) / Válaszd: DEFAULT/ string list
oldalon. Most már mindenről emailt kapok és ellenőrzés után jóváhagyom őket.
Mindenképp fontos szempont a fordítások aránya az angolhoz : nem lehet sokkal hosszabb mert vagy nem fog látszani vagy torzítja a webáruházat.

Köszönöm minden aktív tagnak a segítséget!

Magento Community
Magento Community

thorvath
Jr. Member

Total Posts:  9
Hungary

Hello!

Nekiültem és lefordítottam az összes csv - a Mage_Usa.csv és a Mage_Install.csv kivételével - fájlt a Pro Digital által lefordított anyag felhasználásával - egy pár helyen javítottam a fordítást hogy általánosabb legyen. Itt-ott lehetnek helyesírási és kisebb apró-cseprő hibák. Volt pár sor aminek nem volt fordítása, amiket megtaláltam betettem, de vannak olyan dolgok is amiket hiába fordítok le nem adja vissza a fordítást, ilyen pl a csomag készítésnél hogy csomag információkat elmentette-e vagy sem.

A Mage_Installt is lefordítom, de a next->next->finish-el egyenlőre mindenki elboldogul angolul is smile

Zippelt csomag mellékelve, a tar.gz-t nem engedte feltölteni.

Ãœdv.

Szerk: zip törölve, fatális hiba van benne, hamarosan teszek fel újat, már az Install-al együtt

Szerk2: ismét feltöltöttem, plusz mellékeltem képeket egy hibáról, és a nem lefordítható címkékről, és a kódba is belejavítottam, hogy le lehessen fordítani még pár dolgot( diff, mellékelve)

File Attachments
hibak_es_nem_lefordithatoak.zip  (File Size: 868KB - Downloads: 499)
hu_HU.zip  (File Size: 86KB - Downloads: 589)
code.zip  (File Size: 1KB - Downloads: 516)

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Feltöltöttem az új csomagot, így az most már a fordítások alól letölthető,
még ami fontos része a fordításnak az az email sablonok ezek még nincsenek fordítva letöltés után ezt egyelőre mindenki szabja személyre de általános fordítása hamarosan....

Köszönjük

Ãœdv,
Pro Digital

Magento Community
Magento Community

thorvath
Jr. Member

Hungary

Érdemes a Mage_Usa.csv-nek is nekiállnom, vagy az - a nevéből gondolván - az európai boltokra nem vonatkozik?

Szerk: lefordítottam az email sablonokat is, feltöltöttem csak a sablonokat külön, és a teljes fordítást - Mage_Usa kivételével - a sablonokkal együtt.

File Attachments
hu_HU_template.zip  (File Size: 27KB - Downloads: 511)
hu_HU.zip  (File Size: 112KB - Downloads: 481)

Magento Community
Magento Community

thorvath
Jr. Member

Hungary

Javítottam néhány hibát a fordításokban, pl az installban voltak összekutyult dolgok, hiányoztak néhány helyen az idézőjelek, kicsit átnéztem és voltak hiányzó fordítások is.

És megküzdöttem a Mage_Usa.csv-vel is, nem tökéletes de indulásnak jó lesz smile

File Attachments
hu_HU.zip  (File Size: 115KB - Downloads: 484)

Magento Community
Magento Community

Bijesz
Jr. Member

Total Posts:  14
Hungary

Sziasztok,

Egy kis segítségfre lenne szükségem.
Egyszerűen nem működik a magyar nyelv.
Az install ok, az admin felületen a local-t magyarra állítottam, bemásoltam a lokalizációs fájlokat megfelelő könytárba és mindig angol a felület.
Átneveztem az hu_HU-t en_US-ra, és átállítottam a local-t angolra de ugy sem megy.
Egyedül az admin felület ami magyarul megy, ezt meg pont angolul használnám.
Keresgéltem a forumokban de kifogytam az ötletekbÅ‘l.  >:-(
Clean install, semmi addon vagy modern theme.
Mi lehet gond?

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Kapcsold ki a cache-t vagy a magento/var/cache mappát töröld
illetve configban állítsd be a local-t
ird oda hogy hu_HU a nyelvhez
ha ezek után is fenn áll a dolog küldj priviben eléréseket és segítek szívesen

Ãœdv,

Pro Digital

ui.: töltöm a javított változatot…
ezer hála és köszönet a fordításért!

Magento Community
Magento Community

Bijesz
Jr. Member

Hungary

Köszi, a /var/cache törlése megoldotta a problémát!

Magento Community
Magento Community

Bijesz
Jr. Member

Hungary

Ismét belefutottam egy problémába.
A layered navigation panelen az árszerinti szűkítésnél az árak felett “PRICE” jelenik meg.
Ez nem tudom honnan jöhet, lokalizációs fájlokban minenhol levan fordítva nézegettem a skin és theme könyvtárakat, de nem tudtam rájönni.
Lehet, hogy a lokalizációja ennek az elemnek nem kerül lekezelésre?

Magento Community
Magento Community

Kimura
Member

Total Posts:  48
Hungary

próbáld meg inline fordítóval lefordítani, hátha sikerül.

nekem is lenne kérdésem. kezeli a rendszer a többnyelvűséget, de a szállítási metódusokat nem lehet lefordítani, és csak egy nyelven lehet őket használni, erre tudtok valami megoldást?

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Szia,
ez így nem teljesen igaz, amikor a szállítást állítod be akkor több nyelv esetén már a beállítások közben nem csak main store van henem nyelvenként külön ezekre külön beállításokat lehet megadni más nyelvű szöveggel… emlékeim szerint csak konfig közben át kell váltani az egyes boltokra....

Ãœdv,
ProDigital

Magento Community
Magento Community

thorvath
Jr. Member

Hungary

Hali!

Nem tűntem el, csak elfoglalt voltam smile a fordítás frissítve az 1.1.3-hoz.
A hiányzó stringeket átmásoltam a magyar fordításba és lefordítottam az új email sablonokat.
Javítottam néhány fordítást, a 2 új csv-t is lefordítottam.
A kód javítás még mindíg érvényes, mert a FOUND, NOT FOUND a szabályokban még mindíg nem fordítható a kód miatt, javítsam ki local kóddal?

Lefordítottam két community modult is.

Mellékelt fájlokat lehet tesztelni smile

Próbáltam a webes fordítást is, de nagyon nehézkes.

A diff használata ha van shell hozzáférésed:
1) bemásolod a code.diff.zip állományt a magento könyvtárába, és kicsomagolod
1) bemész a magento főkönyvtárába
2) a konzolba kiadod a következő parancsot: patch -p1 < code.diff

Szerk:

Pro Digital segíthetne abban hogy ez bekerüljön a hivatalos forrásba, mert így minden frissítés után patchelni kell.

--- FRISSÍTÉS ---

Szerk: találtam még egy fájlt a app/design/adminhtml/default/default/locale alatt ami nem volt lefordítva, a hu_HU.zip fájlt frissítettem most már benne van. Aki korábban letöltötte annak most sajnos újra le kell, bocsi.

--------

A fordításban előfordulő elírásokért, helyesírási hibákért és az abból adódó károkért felelősséget nem vállalok wink

File Attachments
code.diff.zip  (File Size: 1KB - Downloads: 384)
Mage_BankPayment-hu_HU.zip  (File Size: 1KB - Downloads: 429)
Mage_CashOnDelivery-hu_HU.zip  (File Size: 1KB - Downloads: 446)
hu_HU.zip  (File Size: 135KB - Downloads: 470)

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top