Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 11
Magyar nyelvű fordítás

richwater
Jr. Member

Total Posts:  12
Magyarország

Magyar fordítás tervezett lépései:
1) - Elkészítem az első fordítást egyedül (különben is egyedül vagyok eddig), azért hogy a speciális kifejezések meghatározásai következetesen legyenek végigvezetve.
2) - Megvitatjuk a fordítást és a módosítandónak ítélt kifejezéseket mindenütt kicseréljük. A lényeg, hogy következetes maradjon a szövegezés.

A program használhatóságát nagyban fogja javítani, ha könnyen érthető világos kereskedelmi szakkifejezésekkel látjuk el a magyar használathoz.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

THE HUN
Jr. Member

Total Posts:  24

Segítenék a fordításban. Csináljuk közösen, vagy elosztjuk?

Magento Community
Magento Community

johnny
Jr. Member

Total Posts:  1

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hogyan áll a magyar fordítás?
Tudok segíteni esetleg?

Magento Community
Magento Community

richwater
Jr. Member

Magyarország

Szia Johnny!

Kábé jövő héten kész lesz.
Várjátok ki légyszi még. Persze jobb lenne, ha nem egyedül csinálnám, de akkor nem lenne konzekvens a fordítás.

Ti találtatok már tárhelyet, ahová sikerült feltelepíteni?

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Én is elkezdtem a fordítást biztos ami biztos.
Ãœdv
Gera Tibor

Ja és még valami telepítés elÅ‘tt nem árt szerkeszteni a install.... valami sql fájlt azt hiszem a kimenÅ‘ mailek szövege csak ott van meg ha tévednék ezer bocs… illetve lehet hogy adminból lehetséges ... még ezt nem tudom biztosra.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Megnéztem szóval adminból lehet vígan szerkeszteni szóval nem kell adatbázist túrni miatta....

Magento Community
Magento Community

Cordagyorgy
Jr. Member

Total Posts:  1
Hungary

Hú nekem nagyon kellene egy fordítás már , iszonyat tetszik ez az egész magento, szeretném használni. Sajnos a privát tárhelyemen nem jó a php verzio frissítése holnapra várható. Nagyon köszi minden fordítónak a fáradozását! Izgatottan vároma végeredményt wink

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Félkész fordítás !!!

Nem tökéletes és sok javítgatni való van de majd ki ki felteszi az újabb verziót.... én max karácsonyra fejezném be…
Sok egyéb munkám miatt nem tudom befejezni de nincs sok hátra viszont, pár dolgot észrevettem hogy hiába fordítottam le nem vált magyarrá ....  majd ki ki tesztelgeti a fájlokhoz még annyit hogy utf-8 ra át alakítottam ansiból mert nekem úgy nem voltak ékezetek és hibát jelzett így viszont jó…

Ãœdv
Gt.

esetleg akinek tárhely kell:

itt fut

Magento Community
Magento Community

richwater
Jr. Member

Magyarország

Kérlek, hogy egyenlőre ne reklámozd kereskedelmi célból Magentoval a tárhelyet, ugyanis még csak előzetes verzióknál tartunk vele.
Éles felhasználásra hivatalosan nem ajánlott. Bár jó ütemben haladunk, nincs még kész, hibák lehetnek még benne.
Ráérünk erre a 1.0-ás kiadás után. Addig egy-egy bosszantó hiba üzleti környezetben csak rosszhírét kelti.

Köszi

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Richwater: 
Köszönöm hogy szóltál, élesben szerkesztettem az oldalt és nem neveztem át fájlokat..... eszemben sem volt....

neked tapasztalatok? hogy állsz?
tudod mi a különbség az idézőjelben lévő és a nem idézőjeles szavak között? neked nem maradtak fordítatlan részek?

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Adminhtml és USA fájlon kívül fordítva az egész a fentebbi linken… nekem marad elég sok angol rész…

Magento Community
Magento Community

richwater
Jr. Member

Magyarország

Többnyire azok a szövegek vannak idézőjelbe téve, amik tartalmaznak vesszőt. Mivel a vessző a field separator a CSV fájblan, az idézőjel elhagyása összezavarná a parser-t.

Készül a teljes fordítása a 0.6.141 verziónak.
Addig is egy kis szösszenet belőle:

Selected problems successfully deleted

Ilyen egyszerű a világ :-D

Magento Community
Magento Community

richwater
Jr. Member

Magyarország

jakuzatm - 16 December 2007 01:07 PM

Adminhtml és USA fájlon kívül fordítva az egész a fentebbi linken… nekem marad elég sok angol rész…

Oké. Én az adminhtlm-t nyomom ezerrel, az olyan kis aranyos a maga 1389 sorával.

Magento Community
Magento Community

carter
Jr. Member

Total Posts:  2
Budapest

Sziasztok Magyarok!

Feltettem egy demo magentot a www.clm.hu/webaruhaz link alatt. Ki tudja miért van ha bármilyen ékezetes dolgot akarok feladni adminban nem jelenik meg?

A charset iso 8859-2

A forditásnál a templateket fordítottam , ha valakinek kell segítség benne vagyok.

Image Attachments
locales.png

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

nekem is ilyesmi volt én utf8-ra átalakítottam azokat a csv fájlokat ansi kódolásból és jó lett…

Magento Community
Magento Community

carter
Jr. Member

Total Posts:  2
Budapest

Jakuza!

Nincs véletlen egy teljes csomagod, ami a te szervereden frankón elindul. Ha kell odaadom én is az fordított dolgaimat.

köszi

F

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 11