Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 2 of 2
Magento felhasználói tapasztalatok? 

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Szia,

a készletkezelése elég profi és hangolható adminból elég sokminden, illetve alapszintű programozói tudással és a magento felépítésének ismeretével ügyesen személyre szabható.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

alainx
Jr. Member

Total Posts:  1

Sziasztok!

Én egy relatiív egyszerű webshop-ot akarok összehozni maximum 100 termékre amik letöltendő programok lennének. A fizetési metódusokban viszont nincs semmi tapasztalat, pláne nem magyar viszonylatban (OTP, SMS, stb.) Magentoval kapcsolatban.
HA van valakinek hasonló témában tapasztalata , nagyon megköszönném.

Magento Community
Magento Community

ckuzmos
Jr. Member

Total Posts:  1

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni, termékek jellemzőinek beállításában.
Vannak termékek, melynek különböző kiszerelésekben kaphatóak. Azt már könnyen megoldottam hogy a különböző kiszereléseket plusz jellemző felvételével a vásárló kosárba helyezés előtt ki tudja választani így az árak is módosulnak annak megfelelően.
De sajnos az árak mellet a súlya is drasztikusan változik, így nem mindegy hogy mennyi lesz a csomag össz súlya. Minden egyes kiszerelésre meg nem szeretnék külön terméket felvenni.
Hogy tudnám a sújt is megadni, hogy az is változzon?

Segítséget előre is köszönöm.

Csaba

Magento Community
Magento Community

grakmaso
Jr. Member

Total Posts:  19

ckuzmos - 04 April 2009 10:26 PM

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni, termékek jellemzőinek beállításában.
Vannak termékek, melynek különböző kiszerelésekben kaphatóak. Azt már könnyen megoldottam hogy a különböző kiszereléseket plusz jellemző felvételével a vásárló kosárba helyezés előtt ki tudja választani így az árak is módosulnak annak megfelelően.
De sajnos az árak mellet a súlya is drasztikusan változik, így nem mindegy hogy mennyi lesz a csomag össz súlya. Minden egyes kiszerelésre meg nem szeretnék külön terméket felvenni.
Hogy tudnám a sújt is megadni, hogy az is változzon?

Segítséget előre is köszönöm.

Csaba

Szia,

ha még aktuális, szerintem ne egyedi jellemzőként határozd meg a kiszereléseket, hanem konfigurálható termékként, úgy a súlyát is tudod változtatni. Minden egyes kiszerelés külön terméd, de azokat sehol sem lehet látni, csak egy konfigurálhatót.

Ãœdv,
grakmaso

Magento Community
Magento Community

Gogolak
Jr. Member

Total Posts:  2

Ãœdv mindenkinek!
Szeretném a régebbi, elavult Web shop motort lecserélni áruházunkban. Hosszas keresgélés után a Prestashop és a Magento tűnik a legjobb választásnak.
Legyen összehasonlítási alapom, ezért próbaképen Pretashop-ot fel is telepítettem, bealítottam és elkezdtem néhány kategóriát és terméket felvinni, működik szépen, de szerintem nem az igazi. Mivel a termékek tömeges export importja free modulokkal nem igazán, használható és biztonságos. Valamint a tömeges módolás sem megoldott alapból.
Az az igazság hogy először a Magneto-t szerettem volna kipróbálni mivel sok jót halottam róla de, nem tudom, hogy mit rontok el a telepítésnél de, már többszöri újratelepítés után se tudom a shopot működésre bírni.
Lehet, én hagyok ki valamilyenlépést a telepítésnél? Nem tudom! Kérem, segítsetek!
Az online telepítÅ‘ben a fájl feltöltés lefut, de mikor a tovább lépésre kattintok (még a telepítÅ‘ben) egyszerűen üres, fehér oldal jelenik meg minden hibaüzenet nélkül.  A szükséges mappákhoz bealítom a 777-es jogosultságot akkor is.
Egyszerűen se kép se hang…
Próbáltam az normál telepítővel és régebbi verzióval is, azzal sem sikerül.
Kérem segítsetek! Megköszönném, ha valaki segítene!

Magento Community
Magento Community

grakmaso
Jr. Member

Szia,

Próbáld meg lefuttatni először a csatolt file-t, hogy minden megvan-e a szerveren.

Ãœdv,
grakmaso

File Attachments
magento-check.zip  (File Size: 1KB - Downloads: 247)

Magento Community
Magento Community

Gogolak
Jr. Member

Total Posts:  2

Hali Grakmaso!

Köszi, hogy segítettél ezzel a remek kis programmal, lefutattam a tárhelyemen és amennyire ki tudok jönni a program kimenetéből, szerintem egyedül a Safe Mode értékkel an problémája, amit az én szolgáltatóm, a Dataglobe, ON értéken tart.
Kértem e-mail-ben a változtatást OFF-értékre de, de azt írták válaszban, hogy erre semmilyen módon nincs lehetőség.
Próbáltam. htaccess révén, több féle módon is helyileg OFF-ra állítani, de erre sem változott az értéken.  -

php_value safe_mode off
php_flag safe_mode off
php_value safe_mode 0

-Gondolom letiltották az ilyen irányú konfiguráció lehetőségét is. (Mondjuk írta is hogy semmilyen módon...) grin

Kérdésem, hogy ilyen esetben van valami megoldás, vagy a Magento egyáltalán “semmilyen módon” nem futatható Safe Mode ON állása mellet?
Megoldás csakk a tárhelyszolgáltató váltása?  ...ha így van, sajnálom, mert amúgy nincs velük gond csak hát ezt a safe mode kérdéskört, ne hozza fel az ember nekik. grin

Örülnék, ha tudnánk valamilyen megoldást találni a problémára mivel nagyon tetszik ez a Magento.

--------------------------------
Teszt program útvonala:
http://www.tesztelo.szacsa.hu/magento-check.php
--------------------------------------------------------------------------
Program által megjelenített kimeneti értékek:

Warning: shell_exec() has been disabled for security reasons in /USER/szacsa/tesztelo_szacsa_hu/www/magento-check.php on line 28

Your server does not meet the following requirements in order to install Magento.
The following requirements failed, please contact your hosting provider in order to receive assistance with meeting the system requirements for Magento:

You need MySQL 4.1.20 (or greater)

The following requirements were successfully met:
You have PHP 5.2.0 (or greater)
Safe Mode is off
You have the curl extension
You have the dom extension
You have the gd extension
You have the hash extension
You have the iconv extension
You have the mcrypt extension
You have the pcre extension
You have the pdo extension
You have the pdo_mysql extension
You have the simplexml extension

Ãœdv: Gogolak!

---------------------------------------------------------------------------

grakmaso - 12 January 2010 10:17 AM

Szia,

Próbáld meg lefuttatni először a csatolt file-t, hogy minden megvan-e a szerveren.

Ãœdv,
grakmaso

----------------------------------

grakmaso - 12 January 2010 10:17 AM

Szia,

Ãœdv,
grakmaso

Magento Community
Magento Community

grakmaso
Jr. Member

Szia,

A Safe mode off jó lesz, a MySQL nem jó hozzá, 4.1.2-es verzió feletti kell. Ha bemész a PHPmyadmin-ba ott meg tudod nézni a verziót. Arról kell a szolgáltatóval egyezkedni.

Ãœdv,
grakmaso

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 2 of 2