Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 2
Magento felhasználói tapasztalatok? 

Jozsef
Jr. Member

Total Posts:  4

Sziasztok!

Egy új online üzletet szeretnénk nyitni és némi vizsgálódás után a Magento tűnik a legjobb választásnak, ami a rendszert illeti.

Ahogy a hozzászólásokból kivettem, közületek már van, aki használja a rendszert, fejlesztői tapasztalattal.
Tudnátok ajánlani? Lehet-e komoly probléma a szoftverrel, a többi nyílt forráskódú rendszerrel összehasonlítva?
Többen ajánlották, hogy érdemes a legáltalánosabb, régebbi, jól bevált programot választani, ez pedig vadonatúj fejlesztés.
Ti ezt előnynek vagy hátránynak tekintitek? Lehet-e gond, hogy ez nem egy kiforrott termék?
Mik a tapasztalataitok a támogatással, a felhasználói közösséggel?

A válaszokat előre is köszönöm.

Ãœdv.
Juhász József

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

freecee
Jr. Member

Hasonló cipőben járunk, mi is hamarosan nyitunk és elég sok fejtörést okozott a webshop-motor kiválasztása.

A jelőltek közűl (OS commerce, Zencart, CRE loaded, Prestashop, Magento, Shopscript) a Shopscript lett a befutó, de közvetlenűl mögötte a Magento végzett.

Nincsenek komoly tapasztalataim a Magentoval kapcsolatban, pár órát játszottam az online demo admin felületével, felinstalláltattam egy külföldi szerverre és ismerkedtem vele.
Nagyon nagy tudású rendszer, de ellene szólt, hogy friss fejlesztés és hogy nagyon finnyás már ami a szerver környezetet illeti.
Lokális gépen nem is tudtam életre kelteni, neki nem elég az appserve csomag, a kiegészítők telepítésével meg nem volt kedvem vesződni.

Ha széles árúkínálatú webshopot csináltok és a hosting szolgáltatód tudja futtatni, szerintem remek választás a Magentó.
Én nem tartok az instabilitásától, komoly tudású csapat fejlesztette, de a mi kis párszázas tételt tartalmazó webshopunkhoz jobbnak tünt egy régebbi, bevált, egyszerűbb rendszer.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Ãœdv,

Saját tapasztalataim a következők, az első 0,6os 0,7-es verziók elég bugosak voltak és kilátástalan is volt a helyzet mert minden egyes újabb kiadás rengeteg új hibát tartalmazott.
az 1.0 pl egy olyat tartalmaz, ha termékeket hasonlítunk össze akkor kitörli az adatbázisból az összehasonlított termékeket ....
a hírlevél küldője nem működik.
Ez volt a negatív megközelítés, a pozitívuma pedig az hogy jobb és profibb webáruház motort én még nem láttam…
És ez még csak a kezdet....

Pro Digital

Magento Community
Magento Community

Jozsef
Jr. Member

Köszönöm a válaszokat, nagyjából erre számítottam. Gondosan tanulmányozom azóta is az oldalt és valószínű hogy ez lesz a választásom, miért ne használnék egy induló de nagyon ígéretes szoftvert az induló de nagyon ígéretes üzletünkhöz? grin
Remélem, idővel majd tapasztalatokkal is tudok szolgálni, addig is érdekel érdekel minden felhasználói tapasztalat.
A közösséget milyennek találjátok? Olvastam néhány véleményt, hogy elég lassan érkeznek válaszok.
Üdv: Juhász József

Magento Community
Magento Community

Jozsef
Jr. Member

Természetesen nem a magyar fórumra gondoltam, mert ez nagyon meggyőző. grin

Magento Community
Magento Community

freecee
Jr. Member

Jozsef - 29 May 2008 08:42 AM

... miért ne használnék egy induló de nagyon ígéretes szoftvert az induló de nagyon ígéretes üzletünkhöz? grin ....

Gratula a választáshoz és sok sikert a vállalkozáshoz. smile
Esetleg (majd) kaphatnánk egy linket boltodhoz? Még nem találkoztam magyar, Magento alapú webshoppal.

Magento Community
Magento Community

Jozsef
Jr. Member

Köszönöm.  grin Természetesen küldök majd linket, néhány hónap, amíg minden összeáll.
Sajnos ez a webshop sem magyar lesz, mert Írországban alapítjuk a céget, és először erre koncentrálunk.
Természetesen amint lehet, lesz magyar nyelven is.
Még egyszer köszi a biztatást és a tanácsokat.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

a magento szóra van több találat is a magyar googleben…

A magento közösség pedig nagyon segítőkész aki pedig magentora adja a fejét nem lesz több szabad perce.... smile

Ãœdv
Pro Digital

Magento Community
Magento Community

gomby
Jr. Member

Total Posts:  3
Hungary

En masfel evig dolgoztam a Zencart-al.
Hat nekem nagyon bejott. Egy sikeres honlapot sikerult kesziteni. 10percenkent 8000 termek megy fel uj arakkal, rengetek felhasznalo, sok vasarlas es a rendszer nagyon jol mukszik.
Az elejen nagyon nehez volt meg belejossz s megerted mi hogy van de utanna nagyon kenyelmes hasznalni.
Ja es meg valami. Szerintem mikor egy csomag es csomag kozott kell donteni nem csak a kulalak -ra kell menni, meg hogy a Backend milyen. En pl masfel ev alatt majdnem semmire nem hasznaltam az admin feluletet. Az adatokat egyenesen az adatbazisba toltottem fel, hisz 8000 termeknel nem kepzelheto el az egyenkenti updateles.
Nagyon sok hozza az ingyenes modul, de ha belejossz akkor akar konyeden irhatsz hozza ujjat.

Most egy programozo cegnel vagyok (munkahelyvalltas), s ugy nez ki hogy osszejon egy proiect amiben a magento a legmegfelelobb. Remelem meg leszek vele elegedve.
Most eggyelore az adatbazist tanulmanyozom mert itt is tobb 1000 termek lesz, s nem elkepzelheto az eggyenkenti modositas es toltogetes.

Minden jot…

Magento Community
Magento Community

Kimura
Member

Total Posts:  48
Hungary

én már a második oldalt építettem készre, linkeket nem rakhatok be nagyon mert cégesek, majd ha publikus lesz berakom. tapasztalat szerint a magentóval a legnagyobb szívás a sok termék feltöltésénél van, amikor egy termékből több méret, több szín van, és kapcsolódó termékek is vannak. ezeket csv-bőlelég nehézkes megoldani.

a másik amit kicsit jobban kidolgozhattak volna a cms része, mert nekem nincs vele vajon, de amikor azt kell leírni, hogy az ügyfél hogyan tud berakni híreket magának…

Magento Community
Magento Community

scarab242
Jr. Member

Total Posts:  11

Ãœdv!

Emberek, segítség kellene, ha valaki egyáltalán még beszagol ide. Szóval szeretném tesztelni a Magentót, amihez nyilván telepítenem kellene, ez sajnos eddig nem jött össze, mivel állandóan mindenféle hibaüzeneteket ír ki telepítéskor, és ez nem baró. Próbáltam a full package-et telepíteni, hibaüzenetet írt ki (Error in file: “/var/www/g21190/lingeriebestellen.com/HTML/magento/app/code/core/Mage/Core/sql/core_setup/mysql4-install-0.7.0.php” - SQLSTATE[42S01]: Base table or view already exists: 1050 Table ‘core_class’ already exists - itt a core_class nem tuti, csak a class). Néztem a külföldi fórumot, de nem lettem okosabb, az ott leírt dolgok nem működtek.
Aztán kipróbáltam a downloader package-et, az lefagyott egy idő után.
Naszóval, van-e köztetek olyan bátor harcos, aki telepített már Magentót, netán domaincenteres szerverre? Mert attól kérnék segítséget ám, nem szégyellném!

Magento Community
Magento Community

hsmck
Jr. Member

Total Posts:  7

sziasztok!

én is be szeretnék indítani egy magento rendszert, csak úgy néz ki h nem fut el a tárhelyemen. tudtok ajánlani vmi frankó magyar szolgáltatót erre a célra?

Magento Community
Magento Community

adsnew
Jr. Member

Total Posts:  2

Az xhu.hu oldalán olvastam, hogy kifejezetten ajánlják a Magento-t webáruház kialakításához.

V.színű, hogy megfelelÅ‘ környezetet alakítottak ki a Magento futásához…

De itt a fórumban már foglalkozik egy magyar nyelvű topic a tárhely kérdéssel :
http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/8781/

Magento Community
Magento Community

adsnew
Jr. Member

Total Posts:  2

scarab242!

Én a saját gépemen tesztelem a Magento-t windows alatt az XAMPP 1.7.0-ra telepítve (http://www.apachefriends.org/en/xampp.html)

Fél napomba tellett mire sikerült rendesen végigfuttatni a telepítést.

Van egy viszonylag jó telepítési útmutató XAMPP alá( a kényes telepítési igények miatt) http://www.magentocommerce.com/wiki/general/installing_on_windows_with_xampp_and_wamp

A 4. pontig célszerű végig követni az utasításokat

Az 5. pontban említett bug sajnos ott van (ez került fél napomba) a telepítés során az Apache beborul
Megoldás:
Keress rá a libmysql.dll fájlra(google)(http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?libmysql), letöltés után cseréld ki az apache\bin könyvtárban meglévő fájlal

A 6. pontot követve már teljesen végig lehet futtatni a telepítést

Sok sikert!

Magento Community
Magento Community

ParfümTrend
Jr. Member

Total Posts:  6

Hali mindenki.

Nekem személy szerint vegyes tapasztalataim vannak a Magentoval. A másik webshop Zen-Cart-os motorral megy már jó két éve. Nekem az nagyon bejött. Soha semmi gixer nem volt, gyors, mint állat, nagyon kiforrott rendszer. Az admin pedig pont arra jó, amire kell. És egy csomó ingyenes modul van hozzá, amik nagymértékben megkönnyítik az életet. Az új shop indulásakor körbenéztem, ( Presta, Os, Magento ) és a Magento lett belőle. ( Web 2.0, elvileg modernebb felfogású programozás, multi Store lehetőség, ami sokat nyomott a latban a jövőt illetően ) plusz egy csomó jól hangzó szlogen. Most a project elején -egyelőre elég sok a leküzdendő akadály, szerintem némi sebesség probléma is fennáll, sokkal nehezebb dolgozni a template-ekkel ( nem elég egy könyvtárba telepíteni ) és, az egészet megérteni, és átlátni sem egyszerű. Én azt mondanám, hogy a Magento-hoz mindenképpen kell némi fejlesztői tudás, jó ha van webshopos tapasztalat, gyakorlat. Kezdésnek, kezdőknek semmiképpen sem ajánlom.

Ha valakinek van tapasztalata, esetleg működő shop, szivesen venném az infok megosztását.

Nekem a telepítés viszonylag simán ment. Ja, és az adatok importja sem vot egyszerű, elvileg van egy OS-Commers-es importáló add-on, de az picit sem működik.( 1500 terméknél + termékenként 2-3 opció esetén nem elhanyagolható ) Viszont a fórumban nagyon sok mindenre találsz választ, nekem néha életet mentett

www.parfumtar.hu
www.parfumtrend.hu [ Magento ]

Magento Community
Magento Community

tibro1977
Jr. Member

Total Posts:  1

Sziasztok,

mi is most keressük a megfelelő webáruház motort és gyorsan a magentora tenném le a voksot, ha megtudnám, hogy tud-e foglalást csinálni. egyedi termékeket szeretnénk forgalmazni és nem akarjuk a vevőkkel egyből megvetetni a terméket, esélyt akarunk rá adni, hogy lefoglalja és amíg meg nem veszi, vagy vissza nem mondja a foglalást, addig a többi vásárló ne is vehesse meg.
Tudnátok esetleg ilyen motort ajánlani?
joomla és virtuemart párossal gondolkodok még, másnem hozzáfejlesztem a hiányzó dolgokat, de ez a magento megjelenésében annyira profi, hogy én ezt választanám.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 2