Magento Forum

Page 1 of 2
Magento hosting tapasztalatok

freecee
Jr. Member

Total Posts:  4

Szerintem hasznos lenne összeszedni, ki-hol teszteli / futtatja a Magentot és milyen tapasztalatai vannak a szolgáltatóval kapcsolatban.

Én már elég sok webmotort próbáltam (OS commerce, Zencart, CRE loaded, Shop-script, Prestashop...), de a Magento a legfinnyásabb mind között, már ami a szerver hátteret illeti.

Tettem néhány erőtlen kisérletet, hogy magyar szolgáltatónál helyezzem el tesztelésre, de nem találtam.
Van köztetek olyan, akinek sikerűlt gyors, stabil. Maganto futtatására alkamlas, magyar szolgáltatót találni?
Ha igen, kérlek oszd meg velünk az infót! smile

Végűl egy külföldi hosting szolgáltatónál próbáltam ki, a NEXCESS NET-nél.

http://www.nexcess.net/software/magento-web-hosting.php

A MINI-ME csomagot választottam amit havi 7 dollárért kínálnak.
Az ár csak parasztvakitás, ez csak éves előfizetésre vonatkozik, ennél azért többe kerűl.
Az első tárhely létrehozásánál tételes járulékok vannak, pl. ha kell napi backup, az külön meg kell fizetni (azt hiszem, csak előszőr).

A végösszegre már nem emlékszem, talán 15-20 dolcsi volt.
Ez csak az induló befizetés, a havi üzemeltetés már olcsóbb.

Van live chat (ami mindig offline), és admin ticket.
Ez utóbbi jól működik.

Maga a magento telepítés annyiból állt, hogy küldtem egy rövid tecketet a szolgáltatónak és másnap már fel is volt installálva (mindezt ingyen).
Ez a cetli küldözgetés jól működik ennél a szolgáltatónál, hamar reagálnak rá, ez tetszett.

Az elérés sebességével sem volt gondom, de az kicsit elbizonytalanított, hogy mindjárt az első nap 12 óráig nem működtek a szerverek.

Összességében a NEXCESS NET alkalmas a Magentó futtatására, nincs gond a telepitéssel mert megcsinálják az adminok, gyors is, de találkoztam szerver leállással.

Legközelebb ha lesz időm, pénzem, kipróbálok egy komolyabbnak tűnő szolgáltatót, a
http://www.ixwebhosting.com -ot.

Ti hol helyeztétek el a Magentót és mik a tapasztalataitok a szerver szolgáltatóval kapcsolatban?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Még fejlesztés alatt de tárhely itt elérhető:

magento tárhely

Tapasztalat:
Több magento áruház is működik jelenleg a szerveren. van 0,7 / 1.0 stb.. gond nem volt velük a tárhely miatt legalábbis nem.
Ha mégis adódna akkor gyorsan orvosoljuk wink

Magento Community
Magento Community

freecee
Jr. Member

Total Posts:  4

Végre valaki ramozdult a Magentora a magyar hosting szolgáltatók közül is, kösz a jó hírt. smile

A mostani (magyar) tárhelyünk jól bevált, de amikor bemutattam az adminnak a Magento rendszerkövetelményeit és megkéreztem, tudják-e futtatni, fejcsóválás és vállvonogatás volt a válasz.

Ha lesz (és remélem lesz) masodik webshopunk az biztos, hogy Magentoval fut majd.
Most már azt is tudom, kihez forduljunk szerver ügyben. wink

Az ár korrekt.
A Magento telepítést lehet úgy is kérni, hogy feltesztek egy demo-áruházat mint ahogy itt is van a store frontend demonál?
Amikor kóstolgattam a Magentot egy kúlföldi szerveren, az adminok felraktak egy nyers verziót és igencsak kapaszkodni kellett, hogy legalább a terméklistát megmutassa.

Vegűl egy tanács (elnézést, nem kioktatni akarlak, csak segíteni).
Amikor magyar Magento hosting szolgáltatót kerestem, a Google-ban a “Magento hosting"-ra kerestem rá, de nem talált semmit.
Most sem talál rá a Magyento.hu-ra.

Nem lenne célszerűbb valami olyan domaint hozzárendelni a szolgáltatásotokhoz, amit kilistáznak a keresők?
Ha a Magento.hu foglalt, mondjuk Magento-hosting.hu ... vagy valami hasonló.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

A magento.hu sem volt foglalt mindig de írtunk egy levelet a Variennek hogy használhatjuk-e a magento.hu címet de védjegyre hivatkozva kérte hogy ezt ne tegyük, ezért lett MAGYar magENTO .... és ezt nagyra értékelték… továbbá remélem a fordításnak is sokan hasznát veszik még ha sokminden hibásan is lett fordítva amit napról napra tökéletesítünk.
Teljesen igazad van a keresővel kapcsolatben de még nem építettünk linkeket és nem reklámoztuk be az oldalt mivel nincs kész viszont így tudjátok hogy van magyar magento hosting smile
De hogy a magento hostingra is benne legyünk ám legyen:

magento hosting
smile

Üdv,
Pro Digital

Magento Community
Magento Community

M493n70
Jr. Member

Total Posts:  2

Pro Digital! A TMDHosting miért ad 1600-szor több szolgáltatást 1600-szor olcsóbban?

Magento Community
Magento Community

zkorosi
Member

Total Posts:  33
Hungary / Magyarország

M493n70, egy kérdés-kérés: Miért nem kérdezed meg őket?

Hali Mindenki!

Nekem spec. a dreamhost.com-on fog futni egy webáruház, eddig semmi nyűg nincs velük. Van a neten pár írás, hogy macerás feltenni a Magentot, de nekem a szimpla letölt, felmásol, telepít, élvezkedik sorozat sima ügyként ment. Semmi buhera, meg ilyesmi nem kell. Probléma esetén gyorsan válaszolnak, bár nem árt az angol tudás. A tárhely hatalmas (500 GB), ennek megfelelően kalibrált az ár is, de azért kibírható, főleg, ha több oldalad van (kb. 20e forint / év). Lehet fix ip-t és SSL-t is kérni a tárhelyhez, na persze bónusz összegért, és még egy lényeges dolog: gyakorlatilag kapsz egy virtuális linux szervert, amin SSH-val varázskodhatsz is, ha van rá igényed. Lehetőséged van a rendszergazdik nélkül menedzselni a hozzáférési jogokat a tárhelyeden (FTP, vezérlőpult, MYSQL, stb.) A levelezést alapból kérheted a Google féle Google Apps-ra is, vagy a Dreamhost saját szerverére is. Egy halom népszerű webes alkalmazás egykattintásos telepítése is be van építve, de sajnos a Magento még nincs köztük. A szerver automatikusan menti a tárhely és az adatbázisok tartalmát is, probléma esetén 1-2 napot simán vissza lehet léptetni.

Ha valakit érdekel, pár bónusz infot feltettem a http://tarhely.szinteingyen.net oldalra arról, hogy hogyan lehet 500 GB-ból ingyen 750 GB tárhelyet csinálni, vagy három extra (és szintén ingyenes) domain regisztrációhoz hozzájutni a tárhelyhez.

Asszem “kicsit” szétszórtra sikeredtem, de kérdés jöhet, ha van időm, szívesen válaszolok is.

Üdv: Zoli

Magento Community
Magento Community

Slidey
Jr. Member

Total Posts:  7
Budapest, Hungary

Sziasztok!

Nekem is a Dreamhost-nál fut egy aldomainen. Sima egyszerű telepítés, semmi gondom nem volt vele.
Most fogom feltenni a legújabb verziót. Ha kész vagyok, megírom a friss tapasztalataimat.

Slidey
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nos, sikerült feltelípetenem az 1.1.1-es verziót. Tökéletesen megfelel neki a Dreamhost.
Az aldomain beállításai:
PHP Version: PHP 5.2.x
Extra web security?: igen
FastCGI Support?: nem
Ruby on Rails Passenger (mod_rails)?: nem
Többi értelemszerű.
Google megfejtések: nem

Telepítés közben egy kis gondom volt, A PEAR bámulatosan tette a dolgát, de a prototype install után igen hosszú ideig nem történt semmi. Végül meguntam és frissítettem az oldalt. Ekkor egy kérdéshez jutottam, miszerint telepítés folytatása vagy a csomagok újraletöltése. A folytatást választottam. Simán ment tovább.

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

M493n70!

Mi nem vagyunk tárhely szolgáltató, és ebből kifolyólag nem is kívánok versenyezni az áraikkal.
igazából saját ügyfeleinknek tartunk fennt szervert. Egy lehetőség mindenki számára, és természetesen szabad a választás.

És hogy miért drágább? Talán csak számodra az, én olcsónak tartom… attól függ honnan nézzük.
Illetve szolgáltatásainkban is messze elmaradunk a dreamhosttól és a tárhelyszolgáltatóktól, nem developereknek tartunk fenn tárhelyet hanem felhasználóknak akiknek mi végezzük a telepítést karbantartást mentést stb… ennek függvényében kell meghozni a döntést…

Üdv,
Pro Digital

Magento Community
Magento Community

M493n70
Jr. Member

Tipikus magyar hozzáállás és felfogás…

Magento Community
Magento Community

dpeti
Jr. Member

Total Posts:  1

Sziasztok!

Ha még mindig tárhelyet kerestek, akkor én nemrég dobtam fel a magento-t a newhosting.hu ingyenes tárhelyére, és eddig úgy tűnik működik is.
Még nem néztem végig mindent, de ha valami mégse működik, akkor majd írok.

Magento Community
Magento Community

LaySoft
Jr. Member

Sziasztok!

Feltettem saját szerverre a 1.3.1-et, de nekem valamiért nagyon lassú. Létezik esetleg valami beállítás, amiről megfeledkeztem?

Lay

Magento Community
Magento Community

lexor
Jr. Member

nem olcsó de jó :d
http://www.magento-tarhely.hu/

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Hungary

Laysoft:

Leírnád a jelenséget? több oka is lehet a lassúságnak…

Magento Community
Magento Community

Sugar Krisztian
Jr. Member

Hello!

Én is használtam csillivilli mediatemple.net hostingot, ami minden dev igényemet kielégítette, viszont miután Amerikában van a szerver a net sebesség borzasztó laaaasssssúúú volt. Gyakorlatilag használhatatlan volt böngészésre a telepített weboldalam.

Első körben én is meghagynám a szerver babusgatást másnak, de azért egy SSH most is kéne! Szóval ez a dreamhost közel van fizikailag?
Más ötlet?

SSH legalább a saját és tárhely közötti fájlszinkronizáció (rsync) miatt kéne, vagy erre is van jobb ötlet?

Gyors válasz kéne!

Köszi!

Krisztián

Magento Community
Magento Community

endrehun999
Jr. Member

Total Posts:  1

Én a newhosting.hu, hoz vagy nextarhely.hu-hoz szeretném vinni a megentot. Szerintetek? Működni fog valamelyiken? Igazából én ingyenesen szeretném futtatni. Előre is köszi smile nextárhelyről pár infó: http://www.nextarhely.hu/info.php a newhostingról nem tudok ilyet mutatni.

Magento Community
Magento Community

ploteus
Jr. Member

Sziasztok!

Én a http://www.fiberhost.hu-n próbáltam ki, ott tökéletesen működött a MEGANTO!

A tárhely árak: http://www.fiberhost.hu/hosting.php

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top
Page 1 of 2