Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 2
Magento Türkiye Topluluğu

Murat YILMAZ
Jr. Member

Total Posts:  5

Herkese Merhaba.

Yaklaşık 1 hafta önce 2 kişi gece JOOMLA,OSCOMMERCE,CS_CART ile oynarken MAGENTO ya rastladık.Bayağı bir ilgimizi çekti.hemen siteyi ve scripti araştırmaya koyulduk.MAGENTO ve VARIEN i bayağı bir inceledikten sonra gelecekte çok iş yapacağı kanısına vardık.

İşte o heyecanla hemen 2 domain kayıt ettik.

http://www.mag****turkiye.com ve http://www.mag****turkiye.org

ve daha sonra Roy Rubin ‘e bir mail attık.Özetle Dedik ki ;

“Bizler Türkiyeden Açık kaynak kodu kullanıcılarıyız.JOOMLA,OSCOMMERCE gibi scirptlerle uzun zamandır profesyonel olarak uÄŸraşıyoruz.MAGENTO yu çok sevdik.Öncelikle MAGENTO ailesine böyle bir ürün için teÅŸekkür ederiz.Bizde çevremize bunu duyuracağız kullanım ve geliÅŸtirme için elimizden geleni yapacağız.Bunun için bu iki domaini aldık ve MAGENTO TÃœRKÄ°YE RESMÄ° DESTEK SÄ°TESÄ° olmak istiyoruz.EÄŸer ok lersiniz hemen baÅŸlayacağız.”

Bu arada bizi daha ciddi almaları için topluluk sitesi referanslarımızdan aktif 600 üyeli http://www.joomlatime.net i yazdık. gönderdik.

Roy dan ertesi gün yanıt geldi.O da bizlere teşekkür etti,Bizi destekleyebileceklerini söyledi.Fakat VARIEN ve MAGENTO Lisans kurallarına göre MAGENTO adı Trade Mark olduğundan herhangi bir domain içinde kullanılmasını istemiyorlar.bu yüzden bizde yeni iki tane domain aldık.

http://www.magntr.org - http://www.magntr.com ( .com adresi org ye yönleniyor. )

Bugün tekrar foruma dönüp baktığımda bayağı bir keyif aldım.aktif çalışmalar başlamış bile.SANAL POS bile soran var smile
birde Dincer in mesajını gördüm toplantı talep etmiş.juron(Kutay) ve çağlar arkadaşlarda bayağı yoğun çalışıyorlar.
ondan dolayı bir an önce bu mesajı yazmak istedim.Şu an saat 05:00

Arkadaşlar böyle bir çalışmaya katılmanız için sizlere öneri sunuyorum.biz şu an 2 kişi olarak bu projeyi başlattık.Sizlerde katılırsanız memnun oluruz.
Zaten bu çalışmalara çoğumuz joomlaturkiye , mj vb güzel paylaşım alanlarından yatkınız.Hepimizi biliyoruz ki site açmak,kurmak zor değil ama yaşatmak hakikaten zor.hele hele topluluk sitelerinde daha da zor.

Katılmak isteyen veya bu fikrimize görüş-eleştiri-yorum yapmak isteyenler bu mesaja cevap yazarsa memnun oluruz.

Selamlar…

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Dincer
Moderator

Total Posts:  15

Merhaba Murat

Fikirlerinize bende katiliyorum.Bir grup olusturmamiz zaten gerekiyordu.Henuz cok yeni bir sistem oldugu icin tabiki gruplasmamiz aninda olacagini zaten dusunmuyordum.
Bu fikrine bende destek vermek isterim tabiki.MSN den listeme ekledim seni umarim diger arkadaslarimizd akatilarak bir grup olusturabiliriz.

Magento Community
Magento Community

sait
Jr. Member

Total Posts:  1

Merhabalar,
Öncelikle herkeze hayırlı olsun..Umarım sistem baÅŸarılı olur ve bizde Türkiye’de iyi tanıtırız. Roy olumlu bir arkadaÅŸ önerilerimize sıcak baktığı için sevindik. Bence tecrübelerimizi kullanarak biraz hızlanabiliriz. Yani bir destek sitesinin nasıl iÅŸlediÄŸini bilen insanlarız anladığım kadarıyla.O yüzden hızla siteyi açalım derim.

Yeniden herkeze hayırlı olsun.Umarım sonu iyi olur.

Magento Community
Magento Community

juron
Jr. Member

Total Posts:  18
Istanbul / Turkey

Merhabalar

Sabahın 8’ine kadar magento ile boÄŸuÅŸup, yarı uyuyarak izlediÄŸim formula’nın ardından uyandığımda bu konu baÅŸlığını görmek beni de mutlu etti. GeliÅŸtirilecek olan bu güzel sistem içinde üstüme düşen her göreve hazırım bende..

Magento Community
Magento Community

caglar
Jr. Member

Total Posts:  10

Ben her zaman varım..ne yapmalıyız? ne yapabiliriz?

Ben hep yanınızdayım.

Magento Community
Magento Community

feritk
Jr. Member

Total Posts:  6
istanbuL

smile bende juron arkadaşımız gibi 2-3 gece sabahladım ve gerçekten yaptığım işlerin meyvelerini aldığıma inanıyorum.
Joomla/Mambot gibi bir furya haline gelmesini isteriz tabiiki ama e-ticaret olayı sanki “bilmiyorum -sesli düşünüyorum-” herkesin adam gibi yapacağı birÅŸey deÄŸil.

Eksiklikleri bende tamamlıyorum, yaptıklarımı sizlerle paylaşırım.

PHP/C#.net/ASP/Ajax ve Tasarım desteği vermeye hazırım.

MSN :

Magentoyu Seviyoruz..

Magento Community
Magento Community

dteamturkey
Jr. Member

Total Posts:  6

bende varım fakat teknik anlamda şahsen katabileceğim bi fayda ne yazık ki yok. fakat bazı noktalarda gerekmesi halinde maddi destek sağlayabilirim veya sizlerin uzmanı olmadığı konularda bir geliştirme yapılacaksa freelance eleman kiralayarak veya hangi şekilde faydam olacaksa elimden geleni yaparım. Türk firmalarının kiraladığı 3 farklı yazılımı uzun süredir kullanmış, eksikliklerini yetersizliklerini görmüş biri olarak ve hala bil fiil e-ticaretle uğraşan biri olarak tecrübelerimi, bilgilerimi seve seve paylaşmaya hazırım.
msn adresim xleri antispam maksatlı koydum, xleri silerek msn e eklerseniz tanışmaktan memnun olurum.

Magento Community
Magento Community

Preudomme
Jr. Member

Total Posts:  11

Elbette ben de varım, teknik anlamda da elimden geldiğince destek vermek isterim. Umarım sonunda güzel bir iş çıkartırız arkadaşlar.

Magento Community
Magento Community

Dincer
Moderator

Total Posts:  15

Tum arkadaslarin bu guzel destek mesajlarindan dolayi cok tesekkur ederiz.bir suredaha arkadaslarimizin burada toplanmasini bekleyecegiz ve daha sonra MSn de veya farkli bir yerde internet uzerinde bir gorusme gerceklestirecegiz insallah.

Magento Community
Magento Community

Murat YILMAZ
Jr. Member

Total Posts:  5

ArkadaÅŸlar,

http://www.magntr.org portalımıza joomla kurduk.

communtiy builder gelişmiş üye sistemi ,fireboard forum ,missus site içi üye özel mesajlaşma comapanentlerinin son sürümleri ve türkçeleri kurulmuş hepsinin joomla ve birbirleri ile entegrasyonu tamamlanmıştır.

forum başlıkları,kategorileri ve kuralları yazılmıştır.

birkaç gün de fazla uzatmadan tema ve görsel tasarıma ağırlık vercez.ondan sonra sanırım yine 2-3 gün yöneticiler test yaptıktan sonra test yayına başlarız.

Umarım haftaya bugün sitemizden yazışmış olacağız

Selamlar…

Magento Community
Magento Community

birhan
Jr. Member

Total Posts:  2

Listeye benide ekleyebilirsiniz, gerek tercüme gerek kod için yardımcı olabilirim.

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

Hosting sponsoru olurum… Sunucu kurulacaksa yardimci olurum. Izlerim yonetirim…

Programlama, yerellestirme calismalarina katilirim…

Magento Community
Magento Community

SeRCaN
Jr. Member

oo herkes burdaymış ben geç kalmışım herkese selamlar

Magento Community
Magento Community

Özgür Özkök
Jr. Member

herkese merhaba…
bende aranızda elimden geldiÄŸince bulunmaya calısırım…
magentoyu bugun kesfettim elimden geldigince biÅŸiler yapmak isterim…
daha önce dolphin 6 cıktıgında türkçe çevirisini yapıp mjturkıyede yayınlamıştım. pek ordaki konuyla ilgilenemedim iÅŸlerin yogunlugu nedenıyle ancak msnden yardımcı olabilmiÅŸtim fırsat bulabıldıkce… (HoÅŸ geçen gun baktımda bizim ceviriyi baÅŸkası sahiplenmiÅŸ bir iki kelime deÄŸiÅŸtirerek ama olsun sorun diil amac paylasmak ve geliÅŸtirmek, geliÅŸmek...smile)

neyse sozu uzatmaya gerek yok elimden geleni yapmaya bende varım… smile

Saygılarıma…
Özgür ÖZKÖK

(Bu arada http://www.magntr.org - Magento Türkiye TopluluÄŸu sitesinede uye oldum az once ama e-mail adresime biÅŸi gelmedi… Bi ilgilenirseniz sevinirim...)

Magento Community
Magento Community

saitcesur
Jr. Member

Bu arada http://www.magntr.com ve org domainleri çalışmıyor.

Bir önce halledebilirseniz bende destek olmak isterim.

Magento Community
Magento Community

Salihru
Jr. Member

Herkese Merhabalar

Ben Rusyada ticaretle uğraşan fırsat buldukca JOOMLA, OSCOMMERCE gibi yazılımları takip eden, yazılım dünyasına aşırı ilgi duyan, fakat teknik anlamda çok eksikleri olan biriyim, bu bağlamda acaba yeni başlayanlar için Kurulumdan yapılandırmaya kadar mümkünse resimli detaylı bilgilendirme imkanınız olabilirmi?
Eminimki hepiniz alanında uzman kişilersiniz ben ve benim gibiler yanınızda ziyadesiyle bilgisiz kalabiliriz bu şekilde bakılıp yetiştirmek adına yeni başlayanlar için bi bölüm olabilirmi?

En içten Saygı ve Sevgilerle.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 2