Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 2 of 2
Türkçe Çeviri Tamamlandı

abaki
Member

Total Posts:  32
USA

Türkçe çeviriyi magentonun sitesinden indirebilirsin. http://www.magentocommerce.com ve sonrasında magento connect kısmına tıkladığında sağ taraftaki menuden locale/translations ı seçince orada tüm dil çevirileri var.
http://www.magentocommerce.com/extension/401/magento-community-modules--turkish-turkey-language-pack
Get extension key diyoruz ve şöyle bişey çıkıyor:
magento-community/Locale_Mage_community_tr_TR.
Sonra magento admin sayfasına gidiyoruz, oradan systemden magento connect e giriyoruz. yukarıdaki extension key i oraya yapıştırıp, download diyoruz.
sonrası admin sayfasından dil ayarlamaları, yalnız cache lari iptal etmek gerekebilir, hemen sonucu göremeyebilirsin.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

gokhangurer
Jr. Member

Total Posts:  7

Arkadasım oncelıkle tesekkur ederim. Fakat kurulumu yeni yaptım ve soyledıklerını yapmaya calıstım ama system magento connect te 2 secenek var. 1 xıxınde extensıon managerda su hatayı verıyor (dıgerınde zaten bulamadım) :

Magento DownloaderCheck Write Permissions
Error: Please check for sufficient write file permissions
Your Magento folder does not have sufficient write permissions, which this web based downloader requires.

If you wish to proceed downloading Magento packages online, please set all Magento folders to have writable permission for the web server user (example: apache) and press the “Refresh” button to try again.

Refresh

To learn more about setting write permissions, please visit the Magento community site for further details.

Yardımcı olursan cok sevınırım. Simdiden tesekkur ederım..

Magento Community
Magento Community

abaki
Member

USA

extension manager dan yükleyeceksin.

ama dosyaları yazacağı yere yazma izni vermen lazım, yani hataya göre yazma izni yok.

app/locale ile app/design/frontend/default/default/locale klosörlerine yazma izni vermen gerekir. ondan sonra denersen olur.

ya da aşağıda vereceğim dosyaları direk klösörlere kopyalaya bilirsin.

tr_TR.zip dosyasını app/locale in içine aç, orada zaten en_US diye klosör var onun yanına açacaksın.
tr_TR2.zip dosyasını da app/design/frontend/default/default/locale ın içine aç.

bu kadar. ondan sonra türkçe paket yüklenmiş oluyor. zaten internetten extension olarak indirdiğinde buralara kaydetmeye çalışıyor. Yazma izni vermeye dikkat et.

bir de ekteki dosyalar da benim kendi eklediğim bir kaç bişey var. internettekinden çok az farklı....

File Attachments
tr_TR.zip  (File Size: 115KB - Downloads: 965)
tr_TR2.zip  (File Size: 1KB - Downloads: 766)

Magento Community
Magento Community

gokhangurer
Jr. Member

Total Posts:  7

ab_ay yardımların ıcın cok tesekkur ederım. yazma ıslemınde ınstall guıde da bulunan hepsıne ve senın verdıgın klasorlere yazma ıznı vermeme ragmen manage connect manager a gıremıyorum. fakat senın verdıgın klasorlerı atınca turkce oldu. ben 1.1.2 downloader dan zip dosyayı yukledım once baktımolmadı kaldırıp full release 1.1.2 zip download edip onu yukledım. su an o kurulu. ama yıne connect managere ulasamıyorum. siteyi kurmadan tam test yapmak ıstıyorum. yardım edersen (kı cok saol) sevınırım. BU magentoguvenılırmı yanı uzerınde ugarsmaya gerek varmı? k.kartı garantı sanal pos mesela uyarlanacakmı? bunlar hakkındada bılgı verırsen sevınırım. Bu arada yaklasık 1 sene once magentoyla bayagı ılgılenmıstım. ama oturmadıgı ıcın askıya almıstım. Bu arada ekran goruntum asagıdakı gıbıdır.. (EK’TE World dosyası)

Magento DownloaderCheck Write Permissions
Error: Please check for sufficient write file permissions
Your Magento folder does not have sufficient write permissions, which this web based downloader requires.

If you wish to proceed downloading Magento packages online, please set all Magento folders to have writable permission for the web server user (example: apache) and press the “Refresh” button to try again.

Refresh

To learn more about setting write permissions, please visit the Magento community site for further details.

Simdiden tesekkur ederım.....

Magento Community
Magento Community

abaki
Member

USA

merhabalar, ben magentonun son sürümünde çeviriyi extension olarak indirmeyi denedim ve sorun çıkmadı. Senin yazdığın hata da permissionlardan bahsediyor, yani dosya izinleri. Ek te word dosyası demişsin ama sanırım dosyayı eklemeyi unuttun.
Bir de magento connect ten manage extensions a girdikten sonra settings kısmı var. oradan beta yı seçmek lazım. normalde hiç değişiklik yapmadıysan orası stable olarak duruyordur.

ben de staj vesilesi ile magento ile tanıştım. yaklaşık 15 gün uğraştım, daha acil bir iş çıktığı için ara vermek zorunda kaldım. bence çok güzel bir programla yapmışlar. ama işte biraz yavaş kalıyor. Türkiye için garantiydi, işbank tı sanal pos eklemek gerekecek. ayrıca kargolama ile ilgili yeni modüller de eklemek gerekebilir. wiki de bunlarla ilgili yazılar var. şuanki işim bittikten sonra garanti için pos yazmaya çalışacağım. Aslında yazan birisi güzelce anlatsa iyi olacak.

Magento Community
Magento Community

BosphoruS
Jr. Member

Total Posts:  3

Merhaba ArkadaÅŸlar,

Çeviride emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

Tesekkur eden arkadaslara da ben tesekkur ederim ... smile

Magento Community
Magento Community

Chiaroscuro
Jr. Member

Total Posts:  1

Herkese selam, biraz önce 1.1.7 sürümünü kurdum.. Daha sonra da dil paketini yüklemek istedim.. Ancak Connect Manager’den denediÄŸimde her seferinde;

downloading Locale_Mage_community_tr_TR-1.0.19870.4.6.tgz ...
Starting to download Locale_Mage_community_tr_TR-1.0.19870.4.6.tgz (718 bytes)
. ...done: 718 bytes
ERROR: Invalid role `’ for file

mesajı veriyor..

Ab-ay’ın verdiÄŸi linklerden manual olarak yükleme yaptım ama çok eksik var gibi..

Bu % 100 tamamlanmış dosyaları manuel olarak nasıl edinebiliriz?

Saygılar…

Magento Community
Magento Community

efe34
Jr. Member

Total Posts:  1

Selam, çeviride emeği geçen herkese teşekkürler.

Magento Community
Magento Community

siketch
Jr. Member

Total Posts:  3

Merhaba ArkadaÅŸlar.

Yıllardır XT kullanıcısı ve resmi veyton türkiye distribütörüyüm. yeni bi ÅŸeyler deneyim dedim ve magentoyu denedim. ilk önce tercümede çok hataa var. hata demiyelimde uyumsuzluklar. xt yi türkçeye çevirmiÅŸtim ve ne kadar zaman aldığınında farkındayım.  Bakalım bi magento hoÅŸuma giderse tercümeye bi el atarım.

Burdan tercüme eden arkadaşları eleştirmiyorum. bazen ilaada bire bir tercüme edilmemeli.

NOT: magentonun çalışma sistemine henüz göz atmadım. UTF-8 ile sorunlumu? dosyalar UTF-8 ile tercüme edilmemiş. Türkçe karakterler her yerde kullanılmamış.

Magento Community
Magento Community

cry1987
Jr. Member

Total Posts:  2

Emeği geçenlere teşekkürler. Allah razı olsun

Magento Community
Magento Community

erero
Jr. Member