Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

TURKCELESTIRME YUZDE 82 tamamlandi. 

caglar
Jr. Member

Total Posts:  10

arkadaslar tek basima yapiyordum alexisinde bir arkadasi yardim etti. fakat hala onun cevirdigi dosyalar elime ulasmadi.benim cevirdiklerim yüzde8o e ulasti.yakında turkce magentoyla daha iyiye..:D

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

caglar
Jr. Member

Total Posts:  10

Arkadaslar aşağıdaki dosyalar türkceye cevrilmiştir.

tr_TR\app\design\frontend\default\default\locale\tr_TR\translate.csv

tr_TR\app\locale\tr_TR
!Mage_Adminhtml.csv
!Mage_Backup.csv
!Mage_Catalog.csv
!Mage_CatalogRule.csv
!Mage_CatalogSearch.csv
!Mage_Cms.csv
!Mage_Core.csv
!Mage_Datafeed.csv
!Mage_Directory.csv
!Mage_Giftcert.csv
!Mage_GoogleCheckout.csv
!Mage_Payment.csv
!Mage_Paypal.csv
!Mage_Poll.csv
!Mage_Rating.csv
!Mage_Rule.csv
!Mage_SalesRule.csv
!Mage_SearchLucene.csv
!Mage_Shipping.csv
!Mage_Tag.csv
!Mage_Tax.csv
!Mage_Wishlist.csv

Ve şu dosyalar cevirilmeyi bekliyorlar.Ben devam edicem fakat yarın.yardım eden arkadaslar olursa sevinirim.

Mage_Checkout.csv
Mage_Customer.csv
Mage_Eav.csv
Mage_Install.csv
Mage_Newsletter.csv
Mage_Page.csv
Mage_Review.csv
Mage_Sales.csv
Mage_Usa.csv

bunlardada ceviriler devam ettikce ve tamamlandıkca burdan bu topigi güncelleyecegim...Herkesten yardım bekliyoruz.....

cevirileri zip dosyası olarakta sizlerle paylaşıyorum.  http://www.caglarcandan.com/tr_TRtranslatedpercentage78.rar

Magento Community
Magento Community

dteamturkey
Jr. Member

Total Posts:  6

tekrar ellerinize sağlık. bahsettiğim arkadaş dün uyumamış, gelince hemen yatmış. o yüzden yardım sözümde duramadım kusura bakmayın.

Magento Community
Magento Community

Dincer
Moderator

Total Posts:  15

Arkadaslar bende ceviri konusunda yardimci olmak isterim sizlere.Eger banada belirli bir bolum vererek bunu cevir derseniz memnuniyetle yapmaya calisirim.

Magento Community
Magento Community

feritk
Jr. Member

istanbuL

€ leri geçen çevirme iÅŸlemi ÅŸimdi ne alemde acaba…
bitti mi smile

bi de birÅŸey sorucam, nasıl TR olcak onu da bir anlatsanız… çözemedim ya

Magento Community
Magento Community

dteamturkey
Jr. Member

evet, bende windowsta xampp kullanarak kurdum, tr dil dosyalarını attım fakat seçilebilen diller arasında Türkçe gözükmüyor

Magento Community
Magento Community

muratbiskin
Jr. Member

Total Posts:  2

Arkadaşlar bir önerim var
Çeviri dosyalarını bir web alanına yüklesek ve ordan herkes beraber dosyalar üzerinde düzenleme yapabilse daha iyi olamaz mı?Google docs kullanılabilir mesela bunun için.

Ayrıca çevrilmesi beklenen herhangi bir bölüm varsa ben çevirebilirim , netvibes,pageflakes,deezer, photoblog bir sürü web ve yazılım projesinde çeviri yapıyorum

Magento Community
Magento Community

angelside
Jr. Member

Total Posts:  8

muratbiskin - 26 October 2007 11:48 AM

Çeviri dosyalarını bir web alanına yüklesek ve ordan herkes beraber dosyalar üzerinde düzenleme yapabilse daha iyi olamaz mı?Google docs kullanılabilir mesela bunun için.

Ayrıca çevrilmesi beklenen herhangi bir bölüm varsa ben çevirebilirim , netvibes,pageflakes,deezer, photoblog bir sürü web ve yazılım projesinde çeviri yapıyorum

Daha ilk gün çalışma için CVS kullanılmasını önwermiştim, ancak dikkate alınmadığı için magento olayından çekildim.

Magento Community
Magento Community

seyit
Jr. Member

Total Posts:  1

Verdiğin link ölmüş arkadaşım , yenilemen mümkün mü yoksa bekleyeceğiz mi..

Magento Community
Magento Community

gokhangurer
Jr. Member

Total Posts:  7

BEYLER BURASI TAMAEN HIKAYEMI. SADECE BISEYLER YAPIYOR GORUNMEK ICINMI YAZIYORSUNUZ BUNLARI. LUTFEN BIRISI ACIKLIK GETIRSIN. SÄ°STEM CALISMIYOR VE SIZLER BUNDAN COKTAN VAZGECTIYSENIZ LUTFEN YAZIN BARIDE BIZDE UGRASMAYALIM BOSUNA. PAYLASIM PAYLASILDIKCA GUZELDIR. DIMI....!

Magento Community
Magento Community

ferhatyesilmen
Jr. Member

Total Posts:  2

panatech - 17 March 2008 03:50 PM

BEYLER BURASI TAMAEN HIKAYEMI. SADECE BISEYLER YAPIYOR GORUNMEK ICINMI YAZIYORSUNUZ BUNLARI. LUTFEN BIRISI ACIKLIK GETIRSIN. SÄ°STEM CALISMIYOR VE SIZLER BUNDAN COKTAN VAZGECTIYSENIZ LUTFEN YAZIN BARIDE BIZDE UGRASMAYALIM BOSUNA. PAYLASIM PAYLASILDIKCA GUZELDIR. DIMI....!

Arkadaşıma aynen katılıyorum..Magento yu Türkiye de hakettii yere getirmemiz gerekir.Bu konuda Çok yavaş ilerliyoruz.

Magento Community
Magento Community

stereotomy
Jr. Member

Total Posts:  28

merhaba, caglar’a PM attım, çeviriye yardımcı olabilirim.

son durum hakkında bilgisi olan var mı?

Magento Community
Magento Community

basar67
Jr. Member

Total Posts:  22

muratbiskin - 26 October 2007 11:48 AM

Merhaba,
Murat kardeşe katılıyorum, bu türkçe dil çevirisi çok yavaş ilerliyor. Ben kendim çeviriye başladım ve tüm dokumenleri
google doc´sa yükledim. Tahminen 40% üzerine çevirdim. Çeviride yardımcı olmak isteyen veya çeviride düzenleme önerisinde
bulunmak isteyen arkadaşlar, adresime mail adreslerini göndersinler. Mail gönderenlerin e-posta adreslerine ait dosya düzenleme izinleri tarafımdan verilecektir, ve online çeviri veya düzenleme yapabilirsiniz.
Belirli bir dosyayı çevirmek istiyorsanız veya çevrilmiş bir dosya üzenrinde çalışma yapmak istiyorsanız lütfen mesajınızda dosya adını veya dosya adlarını belirtiniz.

Bu şekilde hem genel bir çeviri olmuş olur, hem daha çabuk tamamlanır.

Çeviriyi takip etmek için buraya tıklayın...

Katılımlarınızı bekliyorum.

Çeviride yardımcı olanlar:
Ahmet Sarı
Gürkan Gündüz
Hakan Çelebi
Nihat Ergin

Selamlarımla
Kerim BaÅŸar
kerim@basar67.com

Magento Community
Magento Community

fatihtolgaata
Jr. Member

Total Posts:  17

Ben çeviriye yardımcı olmak istiyorum. Fakat neden http://www.magentocommerce.com/langs/26/tr_TR/ adresinden çevirmiyoruz? Burası her daim güncel kalacaktır, fakat sizinki güncel olmayabilir. Mesela yeni bir versiyon çıktığında yeni olarak çevrilecek şeyler olmakla birlikte eski çeviriler de değişebilir. Bu durumda sizdeki dosyalar eski konumuna geçecektir.
Her neyse bir şekilde çeviriye yardımcı olmak istiyorum. Bir an evvel çeviri biterse iyi olacak. Çünkü magento ile yakın zamanda Türkçe bir site yapmam gerek.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top