Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Official Magento Czech Translation (cs_CZ)

K.D.
Member

Total Posts:  32

Ahoj všem, podařilo se mi rozchodit magento na mém hostingu, ale už se mi nedaří rozchodit čeština :-( .. Postupuji přesně podle tohoto návodu:

“Lokalizační soubory nahrajte do složky /app/locale/cs_CZ/. Poté je potÅ™eba provést nastavení v záložce System -> Konfiguration -> General -> Countries Options -> Default country -> Czech republic.”

Poté je vhodné provést refresh cache - Systém -> Správa Cache -> All Cache -> Obnovit.

Bohužel pořád mám magento anglicky , nevíte někdo náhodou co s tím?

K.D.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

r!CCi°21
Jr. Member

Total Posts:  8
Czech republic

Zdravím vespolek. Mam takový divný problém s pÅ™ekladem administračního rozhraní. Na nástÄ›nce hned pod grafem se mi zobrazuje místo Cena tohle: “Ціна 2” Vím že to je z ukrajinÅ¡tiny a v pÅ™ekladu to znamená cena, ale odkaď se to proboha bere??? V translate cvs je normálnÄ› u Price Cena, žádná ukrajinÅ¡tina, taktéž jsem prohledat vÅ¡echny soubory magenta a žádný neobsahuje to slovo. VyÅ™eší to pouze definice nové pÅ™ekladové fráze. Jinde to funguje normálnÄ›. Opravdu nechápu.  :?:

A vůbec, stále častÄ›ji se setkávám s vÄ›cmi, které pÅ™eložené jsou, ale prostÄ› se nezobrazí… :(

Setkali jste se s něčím podobným? Magento mám na nejnovější verzi a češtinu jsem stáhl z http://www.magentocommerce.com/langs. Jinak proč překlad nepokračuje k zdárnému konci?

UPDATE: Problém vyÅ™eÅ¡en… Nakonec se ukázalo, že ono Ціна 2 bylo v Mage_Reports.csv, díky tÄ›m paznakům mi to total commander nenaÅ¡el. A teď, může mi nÄ›kdo vysvÄ›tlit, co dÄ›lá ukrajinÅ¡tina v českém pÅ™ekladu?

Image Attachments
cena.gif

Magento Community
Magento Community

Dj Kuř€
Jr. Member

Total Posts:  3

Jasně, snažím se Ti tu práci co nejvíce znepříjemnit :D

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

Zrovna s tim blbnu a koukam na to. Ale jeste z toho nejde vyrobit balik a dat to do translate, asi cekaj na final 1.1. Tenhle tyden se budeme 1.1 zabejvat a castecne na ni asi i migrovat, tak to zkusim doprelozit a hodit odkaz.

Koukam, ze ZlejDedek nikdy nespi wink

Magento Community
Magento Community

K.D.
Member

Total Posts:  32

Ahoj,

nemáte čirou náhodou už ten pÅ™eklad pro verzi 1.1 hotový? PÅ™ed chvilkou jsme to rozchodily a docela by se mi líbilo, když by to na mÄ› “mluvilo” česky…

Díky moc za info

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Tak jsem právě dokončil překlad pro verzi 1.1.3. Ale když na to koukám, je v tom dost řetězců, co nelze přeložit, že jsou natvrdo. Ještě se na to zítra podívám a kdyžtak ji publikuji.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

No dobrá, protože jste nedočkaví a soustavně mě bombardujete, na adrese http://iguru.eu/cestina-pro-magento-verze-113 je poslední verze překladu. Jsou tam verze oficiální i naše - iguru.eu která je rozšířená. Popis v čem se liší tam vcelku je. Navíc je tam možnost psaní komentářů, tak se můžete vyjádřit jak k překladu, tak k chybějícím řetězcům a podat návrhy. V této verzi ještě nejsou zapracovány opravy překladů, které jsem dostal mailem. Omlouvám se, snad příští týden.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

No vida a je tu nová verze 1.1.4. Pravda, ještě neproběhla tiskovka, chybí tomu release notes, ale je tu grin
Takze muzu jit zase prekladat. To snad nikdy nenasadim.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Tak nase rozsirena cestina funguje i na verzi 1.1.4. Vypada to, ze tam snad ani nic nepribylo. Jeste to zkusim porovnat na zmeny a uvidime.
Teda vtipné bylo, že po instalaci 1.1.4 mi okamžitě přišla zpráva, že je dostupná verze 1.1.3 grin

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Začal jsem pracovat na češtině pro verzi 1.2.0. Podrobnosti můžete sledovat na www.iguru.eu/magento
S přáním pěkného Silvestra a hodně úspěchů do Nového roku
MiMo.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Tak pokud sledujete vývoj pÅ™ekladu na www.iguru.eu víte, že se blíží ke konci, už chybí dva poslední soubory s tím, že pro uživatele nejsou zas tak podstatné a tak by se dalo uvažovat o vydání alfa verze…
Má někdo připomínky k předchozí verzi 1.1.3 ? pokud ano, tak mi je prosím pošlete, ať je mohu zapracovat do této verze.
Pěkný večer.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Dámy a pánové,
je mi potěšením Vám oznámit dostupnost češtiny pro Magento 1.2.0.1 cheese
Stahovat a připomínkovat ji můžete na našich stránkách www.iguru.eu

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Velice děkuji Petrovi z Profico.net za opravy, které mi poslal. Byly zapracovány a novou verzi češtiny si můžete stáhnout na iguru.eu

Magento Community
Magento Community

Jan Brašna
Jr. Member

Total Posts:  7
Pilsen/Prague, CZ

Je nÄ›jaká shoda, jak Å™eÅ¡it jednotné snahy o pÅ™eklad? Co jsem se tak díval, tak jedna čeÅ¡tina je “oficiální” v Connectu cca z ledna, vedle toho je nÄ›jaký složitÄ›jší balíček pár dní zpÄ›t od Nostress a jeÅ¡tÄ› bokem download přímo na Iguru. Liší se krom aktuálnosti nÄ›jak více? Nebyla by cesta, jak nÄ›jak tohle sjednotit, aby byla jen jedna správná a aktuální verze?

Funguje nÄ›jak navrhování úprav etc. pÅ™es oficiální locale na http://www.magentocommerce.com/langs/30/cs_CZ/12 s tÄ›mi “Community translation” vs. “My Suggestions”?

Díky za info.

Magento Community
Magento Community

Dmitry A Nikolaev
Jr. Member

Total Posts:  22
Saint-Petersburg

Hi!

There are utity that makes Magento translations very easy, so, everyone can includes into translation progress.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top