Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Official Magento Czech Translation (cs_CZ)

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

Jsem zvyklej wink
No take jsem zvedavej na tu jejich optimalizaci. Otazkou je, jestli ma tuhle meziverzi cenu prekladat a nebo pockat na 1.0, kdyz by mela byt do konce mesice…

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Mage Master
Jr. Member

Total Posts:  17

Počkat… mam osobnÄ› 2 kandidáty na implementaci toho obchodu, ale rozumÄ› jsme se domluvili že nemá cenu se babrat s upgradem když konec mÄ›síce je za pár dní. To samé ta čeÅ¡tina…

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

No v podstatě se to dá vždy použít dále. Zase se to rozrostlo. Už mám admin sekci až na dvě věci. Netušíte někdo co je zkratka:
YTD
a pak je tam ještě jednou
2YTD

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Hm sfine, zase se rozrostly, ale tÅ™eba tam už bude skoro vÅ¡e. 42 souborů, 4106 Å™etÄ›zců…

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Tak mám přeloženo. Až na patnáct řetězců v kterých je Credit Memo #. Fakt nevím, co to je. Nejaké nápady?
Dopol to hodím do svn a jako zip k nám n astránky. Teď jdu spát.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Martink: mimochodem databáze se rozrostla ze 172 tabulek na 186. Optimalizace LOL

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Tak přeloženo. Na adrese www.iguru.eu/files/0917740.zip je překlad verze 0.9.17740. Nejsou v tom přeloženy ty šablony emailů. Do oficiálního překladu to zatím dát nelze, je to jenom pro verzi 0.8.17240.
Do svn to pošlu později.
Přeji pěkný den, případně víkend, potažmo velikonoce smile

Magento Community
Magento Community

Mage Master
Jr. Member

teda fakt blázen .. já šel radši spát wink

No počet tabulek mÄ› zase tak moc netrápí. Jen doufám že se je nesnaží parsovat vÅ¡echny najednou .. wink Docela mÄ› spíš pobavila sekce “DYI (Do it Yourself) Performance Enhancements” a položka: Use a memory-based filesystem for Magento’s var directory. Pak konfigurace MySQL pÅ™i pamÄ›ti víc jak 1GB apod.. (o odstavci “Cluster” ani nemluvím) tohle prostÄ› začíná smrdÄ›t 64bit linuxem a alespoň 4 - 8GB pamÄ›ti, pokud to má být hosting maÅ¡ina pro víc jak 4 ne moc aktivní uživatele..

Tuším že jsi nÄ›kde psal že už máš nÄ›jaké ostré instalace - co návÅ¡tÄ›vnost a zatížení? NÄ›jaké podrobnÄ›jší údaje? Existují nÄ›jaké zátěžové testy pro magento? ProstÄ› nainstalovat, nahrat sample data a pustit - výsledkem bude, tady pÅ™idej paměť, tady CPU, tady rychlejší disk (proboha vyhoď ten Å¡rot… wink ) Docela by se to hodilo, zejména v okamžiku kdy tam budou ostrá data.

Magento Community
Magento Community

Mage Master
Jr. Member

iguru - 20 March 2008 12:31 PM

No v podstatě se to dá vždy použít dále. Zase se to rozrostlo. Už mám admin sekci až na dvě věci. Netušíte někdo co je zkratka:
YTD
a pak je tam ještě jednou
2YTD

http://www.investopedia.com/terms/y/ytd.asp
nebo
http://en.wikipedia.org/wiki/Year_to_date

jestli to dobÅ™e chápu je to rozsah data od 1.1. do “dneÅ¡ka”

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Tak v Magento Translations přibyla možnost pro verzi 0.9.17740. Hurá. Jenom čeština jim ze seznamu vypadla. No tak už jsem jim psal, snad nás tam brzo doplní.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Tak tu máme verzi 1.0 a pustil jsem se do překladu. Rozrostla se nám na 4 219 řetězců. 4 097 už jich mám přeloženo, zítra to doklepnu. No vlastně dneska grin

Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

Total Posts:  445
Brno | London | Los Angeles

Zdarec,

právě překládám e-maily do češtiny a narazil jsem taky na to zatracený Credit Memo - hledal jsem ve slovníku a nenašel, hledal jsem na netu a našel: http://en.wikipedia.org/wiki/Credit_Memo

Je to v podstatě Dobropis, takže rozhodně ne Předplatné.

Jo a Backorder je Zpětná objednávka.

Taky jsem narazil na užitečnej odkaz: Česko-anglický slovník ekonomických pojmů: http://www.dashofer.cz/?wa=WWW07IX&cid;=164899&uroven;=0&sekce;=0

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

SUper, díky. Dobropis už vím, poradili bratři slováci wink už mám přeloženou verzi 1.0. teď už se to jenom konvertuje z po do csv a večer to hodím do svn a jako zip zase na web.
NicménÄ› se to bude stejnÄ› právÄ› asi na tyhle výrazi jeÅ¡tÄ› chvíli ladit, ale to jinak než provozem nezjistíme…

Magento Community
Magento Community

Zer0
Member

Total Posts:  52
Prague / Czech Republic

@ Martin, iguru: Super, díky moc!

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Zdravím, tak na adrese www.iguru.eu/files/1.0.zip je pÅ™eklad finální verze. Takže testujte, komentujte… Znáte to.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top