Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 10
Official Magento Czech Translation (cs_CZ)

RoyRubin
Enthusiast

Total Posts:  968
Los Angeles, CA

This is the official Magento Czech Translation thread (cs_CZ). Please post all comments here.

To get started, please visit this blog post for an overview.
UPDATE: Please refer to a blog post with an update on the translation process.

File Attachments
cs_CZ.zip  (File Size: 33KB - Downloads: 1621)

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

coffeeandtea
Jr. Member

Total Posts:  5

Hi,
I am very interested in Magento ES, so I would like to participate in Czech language translation. I am looking that I am first, so If any other Czech is interested, let me know to cooperate. It would be needless to make it in two versions.

Bye

Ahoj,
Magento mě moc zajímá a tak bych rád pomohl s českým překladem. Pokud má někdo zájem spolupracovat, ozvěte se. Bylo by zbytečné dělat dvě či více verzí.

Ahoj

Magento Community
Magento Community

goodmood
Jr. Member

Total Posts:  1

Ahoj Jardo (můžeme si tykat ?),
na Magento jsem narazil právě před chvílí a zaujalo mě, jako žádný jiný systém předtím. Pokud bude potřeba pomoci s překladem, tak jsem k dispozici. Mám sice strašně málo času, ale po večerech se dá stihnout spousta věcí wink
Zkusím se teď Magentě podívat na zoubek, hlavní pro mě je implementace PayMUZO. Sám bych to sice nezvládl ani náhodou, ale snad mi tu někdo pomůže.

Hello Roy,
first of all I’d like to thank you for such incredible system you and whole crew are working on ! I’ve been searching for ideal OS commerce for a long time but now I believe it’s over wink There is only one missing function to keep me completely in a good mood - PayMUZO payment gateway ! But I hope there would be some skilled programmer who can handle it.
Long live Magento !
Martin

Magento Community
Magento Community

vacra
Jr. Member

Zdar hosi,

ja jsem se o Magentu dozvedel uz davno a taky jsem kontaktoval Roye, aby zalozil toto ceske forum. Bohuzel se mi od te doby semlelo spoustu veci - hledam si novou praci, takze jsem ponekud vytizen. Navrhuji nasledujici:

V cs_CZ/app/locale/cs_CZ je 31 csv souboru, ktere je treba prelozit. Vzal bych to podle abecedy, takze kazdy, kdo bude mit chut, at v tomto foru oznami, ktery soubor zacne prekladat a pak da info o ukonceni prekladu. Tim bychom se meli vyhnout duplicitam. Dale vidim problem v jazykove konzistentnosti prekladu - kazdy muze nejake slovo prelozit jinym zpusobem, coz by ve finale vypadalo priserne. Proto navrhuji, aby kazdy, kdo prelozi nejaky soubor, prilozil soubor do tohoto fora, abychom se mohli sladit. Jestli mate nejake jine napady, sem s nimi.

Zdravi Vasek

Magento Community
Magento Community

LVR cz
Jr. Member

Zdravim,
jsem pripraven pomoci s prekladem…

Magento Community
Magento Community

Rdm
Member

Total Posts:  38
Ostrava

Zdravím, koukám, že se teprve začíná. Nejsem v angličtině příliš dobrý, ale pokusím se pomoct s překladem, alespoň co se frontendu týče.

Magento Community
Magento Community

Pinin
Jr. Member

Total Posts:  8
Uherské Hradiště

Zdravím,

Jsem z Magenta nadÅ¡ený, ale tady se nic nedÄ›je. Začal už nÄ›kdo s pÅ™ekladem? Můžu hned začít, ale kde? Zkusím to od konce…
Prosím a řekne mi někdo jak se dá ta lang cs_CZ implemenovat do app nikde jsem nenašel popis jak zprovoznit novou lang.

wink Pinin

Magento Community
Magento Community

Rdm
Member

Ostrava

Pinin - 11 October 2007 10:15 AM

Zdravím,

Jsem z Magenta nadÅ¡ený, ale tady se nic nedÄ›je. Začal už nÄ›kdo s pÅ™ekladem? Můžu hned začít, ale kde? Zkusím to od konce…
Prosím a řekne mi někdo jak se dá ta lang cs_CZ implemenovat do app nikde jsem nenašel popis jak zprovoznit novou lang.

wink Pinin

Ahoj, taky jsem z něj nadšený a už pomalu začínám s překladem, ale jak jsem psal výše, má angličtina je slabší. Pokud se přidáš do překladu, tak se buď budeme řídit tím co napsal vacra, tedy pěkně od začátku, přičemž každý napíše, který soubor dělá a nebosi to prostě nějak rozdělíme wink Já sám si příliš netroufám na administraci, takže bych se pustil do frontendu.

Jo a co se týče toho zprovoznění. Tak já jsem to pochopil tak, že to stačí nakopírovat k ostatním lokalizacím, ale samému se mi to nepovedlo :(

Magento Community
Magento Community

sanchez
Jr. Member

Total Posts:  2

tady posilam prvni soubor co jsem dle sebe prelozil, je to:

cs_CZ\app\locale\cs_CZ\Mage_Catalog.csv

PS: po par pokusech jsem zjistil, ze nejdou uploadovat primo soubory csv, ale musi byt napr. zip atd..

File Attachments
Mage_Catalog.zip  (File Size: 3KB - Downloads: 633)

Magento Community
Magento Community

Pinin
Jr. Member

Uherské Hradiště

Super, první souborek wink

Ale myslím, že to co se pÅ™eloží má být v úvozovkách - “pÅ™eklad”. Jinak myslim, že ta vícejazyčnost neni jeÅ¡tÄ› doladÄ›ná, protože cs_Cz jsem nakopíroval k ostatním do locate, ale bohužel neni to nikde vidÄ›t.
Default country - jde vybrat Czech Republic v Local Option jde Language - Czech, ale to je vše. Stále je na výběr jen German, English, Japanese, Polish, Rusian - Ani nevím kde se to bere. Pro ten překlad např. Adminu by to pomohlo kdyby to šlo naživo přímo v Magentu.

No nic Držím palce a jdu něco překládat. Třeba - Mage_Customer

Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

Total Posts:  445
Brno | London | Los Angeles

Čau dámy a pánové wink

přidávám se k překladu, ale mohli bychom si zkusit stanovit nějaká pravidla pro překlad, a to minimálně:

1. převést každý soubor s překladem do UTF-8 (výborný překlad od Sancheze je v kódování iso8859-1, nebo se mi tak alespoň ukázal = problém s diakritikou)
2. rozhodnout se v překladu pro vykání nebo tykání - já jsem pro vykání wink
3. až bude překlad kompletní, tak ho budeme muset sladit - každý z nás překládá určité výrazy jinak, což může nakonec způsobit tak trochu zmatek.

A jinak abych jen tak nekecal, tak v příloze je první souborek: cs_CZ\app\design\frontend\default\default\locale\cs_CZ\translate.csv

Podle diskuse k článku Magento in Multiple Languages - Translations Getting Started je překlad v UTF-8 a všechny věty jsou v uvozovkách ...

File Attachments
translate.zip  (File Size: 1KB - Downloads: 637)

Magento Community
Magento Community

Rdm
Member

Ostrava

Čau, pokud se Vám tak jako mě nedaří rozchodit lokalizaci, tak prostě přepište soubory ve složce en_US. Sice si pak při aktualizaci budete muset dát pozor, abyste si to nepřepsali, ale hlavně, že to funguje wink

Jinak jaký je Váš názor na vytvoření obchodu již na této vývojové verzi?

Jo a málem bych zapoměl. Makám na Mage_Checkout.csv

Magento Community
Magento Community

Pinin
Jr. Member

Uherské Hradiště

Zdravím,
Tak jsem si teď stáhl novou vylepšenou verzi - instalce češtiny ok jen v IE to nejede OK, protože maji v hlavičce charset=utf8. Stačí přepsat na charset=utf-8.
Přikládám překlad Mage_Customer + upravu

Beru si Mage_Sales.csv

Zdravim wink Kluci jsou teda šikovný
Podotýkám, že se pak ty překlady musí sjednotit.

File Attachments
Mage_Customer.zip  (File Size: 4KB - Downloads: 522)

Magento Community
Magento Community

Rdm
Member

Ostrava

Stáhl jsem pomocí SVN aktuální verzi a budu jí díky tomu mít vždy aktuální - doporučuji wink

Avšak čeština se mi rozchodit opět nepodařila. Sice již nastavení lze provés, ale změna jazyka se neprojeví.
EDIT: tak čeština funguje. wink

Pinin
Myslíš, že je vhodné zasahovat do kódů? Při příští aktualizaci se to zase přepíše. Nebylo by lepší upozornt na to utf, jako na bug? wink

Magento Community
Magento Community

Pinin
Jr. Member

Uherské Hradiště

ÄŒaute,
No nevím jak to mají vymyšlené, ale aby mi to jelo provedl jsem novou instalaci.
Samozřejmě, že je lepší na to upozornit - tak to někdo udělejte. To SVN mám taky, ale nevim jak se s tím pracuje red face . Resp. nechce se mi to studovat.

Rdm se tady ptal - ”Jinak jaký je Váš názor na vytvoÅ™ení obchodu již na této vývojové verzi?

Můj je, že to funguje, ale ještě tam některé důležité věci chybí. Fakturace, Importy .... čeština wink a chyb tam je asi taky dost - ještě bych počkal.
Mezitím se to dá nastudovat a třeba se pokusit o nějaký skin, ale těším se až to pojede.

Jo a aby to Å¡lo, tak tady je Mage_Sales
S češtinou naživo to jde líp překládat, ale některé věci tam ještě nejsou tak se to pak bude muset dolaďovat wink Zatím dobrou

File Attachments
Mage_Sales.zip  (File Size: 2KB - Downloads: 515)

Magento Community
Magento Community

Rdm
Member

Ostrava

Co je hotovo, je ke stáhnutí. U některých položek může být trochu jiný význam, ale bohužel jsem je nenalezl na frontendu.

Teď jdu na newsletter

File Attachments
Mage_Checkout.zip  (File Size: 4KB - Downloads: 563)
Mage_Giftcert.zip  (File Size: 1KB - Downloads: 527)
Mage_Tax.zip  (File Size: 1KB - Downloads: 497)

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 10