Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 2
Fizetési megoldások és szállítási lehetőségek

zkorosi
Member

Total Posts:  33
Hungary / Magyarország

Hali!

Próbálta már valaki Magentot valamelyik hazai (pl. OTP, K&H;, stb.) bank bankkártya elfogadó szolgáltatásával “házasítani”? Ha igen, melyikkel, és érdekelnének a tapasztalatok is…

A bankkártya elfogadás, lehetőleg valamelyik hazai banknál, nagyot lendít(het) az üzleten, szóval jó lenne valami konkrét megoldási javaslat.

Ugyanez a kérdés vonatkozik a hazai futárszolgálatok (pl. GLS, DHL, MPL, stb.) díjszámítására is. Létezik valami megoldás, amivel egyszerűen megoldható a kérdés?

Előre is köszi!

Ãœdv: Zoli

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Befáradtam a DHL-hez nemrég ez ügyben de még nem is hallottak ilyenrÅ‘l, idÅ‘ hiányában nem foglalkoztam a kérdéssel túl sokat de a varien is azt tanácsolta hogy tegyem fel fórumba a problémát… innentÅ‘l nem foglalkoztam vele.
Fizetési modult én nem próbáltam, de nem is használnék ilyet egy opensource webáruházban fő a biztonság smile

Magento Community
Magento Community

zkorosi
Member

Total Posts:  33
Hungary / Magyarország

Hali!

Az ember azt hinné, hogy a futárszolgálatok egy webáruházat üzemeltetÅ‘ cég megkeresésére min. érdeklÅ‘dést mutatnak a téma iránt. No comment. Azért még lehet, hogy futok egy kört. Nekik “ingyen” reklám, ha elkészítik, gondolom rajtam kívül más is szívesen használná, ha lenne. Ide meg talán be is lehetne küldeni a Connect letölthetÅ‘ dolgai közé. Csak van egy-egy épkézláb informatikusuk, akinek gyerekjáték ezeket megcsinálni és karbantartani.

Fizetési modul ügyben pontosan a biztonság miatt szeretnék egy olyan megoldást, ahol a fizetési opció kiválasztása után a bank megfelelő oldalára kerül a vásárló, ott adja meg a bankkártya adatokat, és csak a bank látja azokat. Így a bank a megfelelő eszközökkel biztosítja a bankkártya adatainak védelmét, én még hírből sem hallok róluk. Amit a banknak tudnia kell, az az összeg, amit le kell majd vonni a később megadott bankkártyáról, és az, hogy nekem kell átutalni azt. Amit nekem kell tudni az kizárólag az, hogy az adott tranzakció sikerült-e, azaz a kérdéses összeg jóváírásra kerül-e a számlámra. A vásárló visszakerül a webáruházba és akár folytathatja is a nézelődést, vásárlást. Nem reklámnak szánom, de példának csak a mobil feltöltőkártyákkal, autópálya matricákkal stb-vel foglalkozó online megoldást tudom felhozni.

Nem tudom, elég érthetÅ‘ vagyok-e? Ha nem, légyszi szóljatok, megpróbálom összeszedni magam… wink

Magento Community
Magento Community

gmatyi
Jr. Member

Total Posts:  3

Saját érdekedben is a háromszereplős fizetési módozatot érdemes választani, de pl. az OTP eleve csak ezt fogadja el. Egyébként a banki fizetés integrációja nem lehet probléma, a legtöbb szolgáltató szerződésében eleve vállalja, hogy integrálja a te rendszeredbe.

Gábor

zkorosi - 08 May 2008 10:18 AM

Hali!

Az ember azt hinné, hogy a futárszolgálatok egy webáruházat üzemeltetÅ‘ cég megkeresésére min. érdeklÅ‘dést mutatnak a téma iránt. No comment. Azért még lehet, hogy futok egy kört. Nekik “ingyen” reklám, ha elkészítik, gondolom rajtam kívül más is szívesen használná, ha lenne. Ide meg talán be is lehetne küldeni a Connect letölthetÅ‘ dolgai közé. Csak van egy-egy épkézláb informatikusuk, akinek gyerekjáték ezeket megcsinálni és karbantartani.

Fizetési modul ügyben pontosan a biztonság miatt szeretnék egy olyan megoldást, ahol a fizetési opció kiválasztása után a bank megfelelő oldalára kerül a vásárló, ott adja meg a bankkártya adatokat, és csak a bank látja azokat. Így a bank a megfelelő eszközökkel biztosítja a bankkártya adatainak védelmét, én még hírből sem hallok róluk. Amit a banknak tudnia kell, az az összeg, amit le kell majd vonni a később megadott bankkártyáról, és az, hogy nekem kell átutalni azt. Amit nekem kell tudni az kizárólag az, hogy az adott tranzakció sikerült-e, azaz a kérdéses összeg jóváírásra kerül-e a számlámra. A vásárló visszakerül a webáruházba és akár folytathatja is a nézelődést, vásárlást. Nem reklámnak szánom, de példának csak a mobil feltöltőkártyákkal, autópálya matricákkal stb-vel foglalkozó online megoldást tudom felhozni.

Nem tudom, elég érthetÅ‘ vagyok-e? Ha nem, légyszi szóljatok, megpróbálom összeszedni magam… wink

Magento Community
Magento Community

Marillion
Jr. Member

Total Posts:  7

Sziasztok!

Kezdő Magento felhasználó vagyok, és elég hamar elakadtam!
Utánvétes boltot szeretnék összehozni (Cemelog-os), aminek a lényege, hogy a szállítási költség súlyfüggő.
A Szállítási módoknál az Utánvét lehetőséget be is kapcsoltam, de vásárláskor ennek semmi jele.
Hogyan lehetne erre a szállítási módra rávenni a rendszert?

Minden segítséget előre is köszönök!

Magento Community
Magento Community

Marillion
Jr. Member

Sziasztok!

Esetleg volna valakinek mégis ötlete???

Köszönöm

Magento Community
Magento Community

szabi76
Jr. Member

Total Posts:  5

Marillion,

állítsd be az utánvétes résznél a súly vagy célállomás alapján történő kalkulációt. Ezek után már csak annyi a dolgod, hogy feltöltsd az árakat tartalmazó táblázatot, amit szintén a szállítási módok menüben a bal felső sarokban található beállítás hatókörökbe kattintva a weboldalt kiválasztva tudod megtenni úgy, hogy először kiexportlálod, megszerkeszted a csv-t és visszaimportálod a rendszerbe. Az export import funkció csak akkor jelenik meg ha kiválasztod itt a weboldalt, hatóköre nem globális.

szólj ha vmi nem érthető.

üdv

Szabolcs

Magento Community
Magento Community

Marillion
Jr. Member

Kedves Szabolcs!

Nagyon köszönöm a segítséged, és külön köszönöm a precíz megfogalmazást!
Működik! grin

Ãœdv

Magento Community
Magento Community

Marillion
Jr. Member

Sziasztok!

Megint van egy szállítással kapcsolatos problémám! Nem sikerül megoldanom, hogy egy bizonyos összeg felett elengedje a rendszer a szállítási díjat! Létrehoztam egy Kosár ár szabályt, és konkrét összegű engedményt létre tudok hozni, ha egy bizonyos összeget meghalad az ár, de az Ingyenes szállításnál hiába állítom át a NEM opciót bármi másra!
Tud valaki megoldást? Esetleg Szabi? grin
Előre is nagyon köszönöm!

Ãœdv

Magento Community
Magento Community

Marillion
Jr. Member

Hello!

Közben sikerült megoldanom! Ha esetleg valakit érdekel:
Promóciók - Kosár ár szabályoknál létrehozva egy Új szabályt beállítottam a Feltételek lapon, hogy a Részösszeg egyenlÅ‘ vagy nagyobb, mint a kívánt összeg. A Műveletek fülön pedig Az Alkalmaznál a “Szabott engedmény mérték a teljes kosárra” opciót választottam, az Ingyenes szállításnál pedig ezt: “Csak az illeszkedÅ‘ elemekre”. Idáig eljutottam hamar, de ettÅ‘l még nem működött, ekkor próbáltam még ezt:
Beállítások - Szállítási módoknál engedélyeztem az Ingyenes szállítást, és a Minimum rendelési mennyiséghez beírtam az összeget, ami felett nem kell fizetni a szállításért!
A kettővel együtt megy, csak az a furcsa, hogy vásárlásnál a Szállítás módjához érve - ha elég nagy az összeg - választani kell a rádiógombbal az utánvét (ami pénzbe kerül) és az ingyenes szállítás között ahelyett, hogy automatikusan ingyenes lenne. Na, mindegy!

Ãœdv

Magento Community
Magento Community

szabi76
Jr. Member

Total Posts:  5

Eredmény tekintetében én is pont ennyire jutottam....

Sz.

Magento Community
Magento Community

THE HUN
Jr. Member

Total Posts:  24

A kártyás fizetési rendszerre van megoldás, a CIB bank modulját a Transgate be tudja építeni: http://transgate.hu/

Magento Community
Magento Community

peteror
Jr. Member

Total Posts:  17

K&H;-t más rendszerhez már csináltam, nem bonyolult, OTP-t most gyártok Magentohoz épp…

Magento Community
Magento Community

grakmaso
Jr. Member

Total Posts:  19

Marillion - 09 November 2008 01:44 PM

Hello!

Közben sikerült megoldanom! Ha esetleg valakit érdekel:
Promóciók - Kosár ár szabályoknál létrehozva egy Új szabályt beállítottam a Feltételek lapon, hogy a Részösszeg egyenlÅ‘ vagy nagyobb, mint a kívánt összeg. A Műveletek fülön pedig Az Alkalmaznál a “Szabott engedmény mérték a teljes kosárra” opciót választottam, az Ingyenes szállításnál pedig ezt: “Csak az illeszkedÅ‘ elemekre”. Idáig eljutottam hamar, de ettÅ‘l még nem működött, ekkor próbáltam még ezt:
Beállítások - Szállítási módoknál engedélyeztem az Ingyenes szállítást, és a Minimum rendelési mennyiséghez beírtam az összeget, ami felett nem kell fizetni a szállításért!
A kettővel együtt megy, csak az a furcsa, hogy vásárlásnál a Szállítás módjához érve - ha elég nagy az összeg - választani kell a rádiógombbal az utánvét (ami pénzbe kerül) és az ingyenes szállítás között ahelyett, hogy automatikusan ingyenes lenne. Na, mindegy!

Ãœdv

Szia,

én a táblázatos szállításnál úgy oldottam meg, hogy minden országhoz felvettem még egy sort, ahol az alsó érték az ingyenes szállítás határa és az összeg 0.  Most már csak DPD-vel szállítunk, de ez alkalmas arra is, hogy a különbözÅ‘ szállítócégek és desztinációknál más legyen az ingyenes szállítás összeghatára.

Csatoltam amit én használok, ha segít.

Ãœdv,
grakmaso

File Attachments
SZALLITASI DIJAK_matrix.txt  (File Size: 3KB - Downloads: 464)

Magento Community
Magento Community

shorg
Jr. Member

Total Posts:  3

peteror - 14 February 2010 11:28 AM

K&H;-t más rendszerhez már csináltam, nem bonyolult, OTP-t most gyártok Magentohoz épp…

Írtam privit, az otp-s megoldás engem is érdekel.

Magento Community
Magento Community

m1klos
Jr. Member

Total Posts:  25

Hello!

OTP-s modul fejlesztésében van előrelépés? Érdekelnének a részletek, mivel épp egy OTP modulra fáj a fogam smile

Ãœdv

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 2