Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 2 of 4
Official Magento Turkish Translation (tr_TR)

equnix
Jr. Member

Total Posts:  13

Arkadaşlar çeviriler için teşekkürler.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

refrig
Jr. Member

Total Posts:  7

peki install ederken neden türkçe ye izin vermiyorda seçeneklerde var? garip yani magento herşeyi ile garip..

Magento Community
Magento Community

yakogg
Jr. Member

Total Posts:  2

teşekkürler arkadaslar..

Magento Community
Magento Community

studioworks
Jr. Member

Total Posts:  1

dil dosyası çok mu eski. en son ver için yok mu.

Magento Community
Magento Community

Soner Demirel
Jr. Member

Total Posts:  1

evet. 1.4.1.1 versiona uymuyor bu dil dosyası :(

Magento Community
Magento Community

topraxxx
Jr. Member

Total Posts:  4

arkadaşlar dostlar Türkçe bölümü yetkilileri sayın hidonet ve diğer arkadaşlar....neden Türkçeleştirmeyi durdurdunuz? neden 1.4.1 ve 1.4.2 ye uyumlu dil çevirisi yok acaba?

Magento Community
Magento Community

barisinag
Jr. Member

eyw hido net sagolasın… ceviri için…

Magento Community
Magento Community

Muhlis
Jr. Member

Total Posts:  8

@Soner Demirel, @topraxxx çeviri 1.4.1 ile ™ uyumlu. 1.4.1.1 ve 1.4.2 ile denemedim ama Magento Connect’te 1.4.1.1 ve 1.4.2 ile uyumlu olduÄŸu yazılmış. Ayrıca extension key çalışmazsa Magento Tr paketi kurulumu‘na bakın. Olmazsa 1.4.1. kurup devam edin. Ben problem yaÅŸamadım.

Magento Community
Magento Community

z_afer
Jr. Member

Çeviriler için teşekkürler. Ellerinize sağlık.

Magento Community
Magento Community

topraxxx
Jr. Member

Total Posts:  4

Muhlis - 27 February 2011 06:37 AM

@Soner Demirel, @topraxxx çeviri 1.4.1 ile ™ uyumlu. 1.4.1.1 ve 1.4.2 ile denemedim ama Magento Connect’te 1.4.1.1 ve 1.4.2 ile uyumlu olduÄŸu yazılmış. Ayrıca extension key çalışmazsa Magento Tr paketi kurulumu‘na bakın. Olmazsa 1.4.1. kurup devam edin. Ben problem yaÅŸamadım.

hocam site önyüzünen bahsetmiyorum admin kısmından bahsediyorum.ayrıca hangi mantık, eski versiyonu kullanmaya devam eder?sürekli güncellenen yamalar eklenen güvenliği geliştirilen eksik görülüyorki yeni versiyon çıkartılıp duruluyor.buyüzden neden ben başkaları 1.5.1 versiyonu kullanırken yada belki bu mesajı siz okuduğunuzda 1.5.x.x versiyonu yayına kullanılmaya sunulurken satın aldığım temada bana bu desteği sağlamışken eski versiyonu kullanayım?.haksızmıyım?.hayır kendilerine madem Türkçeleştirme adı altında ücretsizde olsa bu vasfı seçtiler devam etmeleri yada en azından gönüllüleri organize edip Dosyaların biran önce Güncellenmesi için basit bir çalışma başlatabilirler.sonucda ana kaynağı belli ben bile bireysel olarak 1.5.1 in neredeyse yüzde 75ini Türkçeleştirdim.ha profesyonelcemi hayır değil kendim kullanabiecek anlayabilecek şekilde mantık çerçevesinde sözlükten anlamına uygun temama uygun çevireleri yapıyorum.10 dil bilen arkadaş oyalana oyalana bile bir haftada anasını ağlatır bence .çok sıkışırsamda yabancı dil bölümünde okuyan birisini bulurum forumlardan belli ücret karşılığında çevirttiririm artık.(kimse yanlış anlamasın sitem ettiğim kızdığım yok kimseye.şahsi düşüncelerim)

Magento Community
Magento Community

ksaltik
Jr. Member

Total Posts:  5

Arkadaşlar aşırı derecede bozuk çeviriler var. Olcak gibi değil. 1.5.0.1 versiyona uyumlu denilen çeviriye ait e-mail şablonlarıda çalışmıyor.
Bunların yeniden elden geçirilmesi lazım kesinlikle.

Magento Community
Magento Community

sevenos
Jr. Member

Total Posts:  16
Istanbul

Ben kendim çeviri yapmak istiyorum fakat nasıl çeviri yapılıyor emin değilim
:/

Magento Community
Magento Community

casminshop
Jr. Member

Total Posts:  12

E-mail şablonlarının utf8 formatında tekrar yazılması gerekiyor. Rarlı olarak ekliyorum. Tek tek düzelttim hepsini.
\app\locale\tr_TR\template\email dizininin altına atacaksınız. sale dosyasına ellemedim o duzgun.

Ayrıca Mage_Tax.csv 146. satırda Genel Toplam Vergi Dahil demesi gerekirken haric diyor bu da ben niye vergileri ayarlayamadım diye saatlerce bakınmanızı sağlayabilir.

Magento Community
Magento Community

sanalstore
Jr. Member

Merhaba sevgili dostlar,

Deneme amacıyla localde kurduÄŸum Magento’ya yaklaşık 4 saattir Türkçe dil paketini yükleyemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılar..

Magento Community
Magento Community

eram
Jr. Member

Total Posts:  3

Magento satışı yapan bir arkadaşla bağlantı kurmak istiyorum arkadaşlar.

hac
umre

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 2 of 4