Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 4
Official Magento Turkish Translation (tr_TR)

RoyRubin
Enthusiast

Total Posts:  968
Los Angeles, CA

This is the official Turkish Translation thread (tr_TR). Please post all comments here.

To get started, please visit this blog post for an overview.

UPDATE: Please refer to a blog post with an update on the translation process.

File Attachments
tr_TR.zip  (File Size: 33KB - Downloads: 3505)

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

epaprat
Jr. Member

Total Posts:  4

Thats good news for turkish site owners.. Thank you Roy..

Magento Community
Magento Community

angelside
Jr. Member

Total Posts:  8

Do you have a online translation project for translators ? Or, we use CVS or SVN ?

Do you have a official Turkish Translator?

------------------------------------------------------------

Dosyayı vermiş bize de tercüme etmek düşüyor, inceleyelim bir.

Magento Community
Magento Community

dteamturkey
Jr. Member

Total Posts:  6

çevirmeye başlayan oldu mu? iş bölümü yapabiliriz isterseniz

Magento Community
Magento Community

RoyRubin
Enthusiast

Total Posts:  968
Los Angeles, CA

@Alexis - at this time, we’ve provided the files. You can certainly start an SVN/CVS repository to manage the Turkish translations. In fact, this is recommended.

Magento Community
Magento Community

angelside
Jr. Member

@RoyRubini thanks for answer.

--------------------------------------------

@dteamturkey, aşağıda vereceğim konuda bazı konuşmalar başlamış, en son yazı şimdilik benim. Geliştiriciler bize CVS formatında dil dosyalarını vermişler, herkes bir ucundan tutarsa kısa zamanda olaylar çözülür.

http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/140/P15/#t3774

Dil dosyası nasıl yüklenir gibi olaylara henüz bakamadım, ama ayrı dosya ÅŸeklinde olursa test etme ve kullanırken tercümeyi görme daha kolay olur. Yazılım utf8 dil metası içeriyor, muhtemelen bu yüzden Tercüme yapmadan önce dosyaların formatını bom’suz utf8 (utf-8 without bom) ‘a çevirmememiz gerekebilir. Linkteki iletide yazdığım gibi, CVS veya SVN ortamında bir ekip ile tercüme edilecekse ben zamanım oldukça katılırım, CVS sistemini tanıyanlar kolaylığı da biliyordur.

Bu işin başını biri çekmeli, ingilizcesi ve yazışması iyi olan biri. CVS sisteminde iyiyim, gereken herşeyi sağlayabilir ve ayarlayabilirim, tercüme edenlere sadece dosyaları tercüme etmek ve bir sağ tıklama ile CVS ye göndermek kalacak. CVS ile ilgili hali hazırda bir makale tercümem de var.

Ben biraz yavaş bulsam da hoş bir yazılıma benziyor, biraz da CMS yapısı var, bunu ülkemize kazandırabiliriz.

Magento Community
Magento Community

caglar
Jr. Member

Total Posts:  10

Ben türkcelestirmeye basladım arkadaslar.kısa zmanda biter diye düşünüyuorum.

Magento Community
Magento Community

caglar
Jr. Member

Alexis - 01 October 2007 05:53 AM

@RoyRubini thanks for answer.

--------------------------------------------

@dteamturkey, aşağıda vereceğim konuda bazı konuşmalar başlamış, en son yazı şimdilik benim. Geliştiriciler bize CVS formatında dil dosyalarını vermişler, herkes bir ucundan tutarsa kısa zamanda olaylar çözülür.

http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/140/P15/#t3774

Dil dosyası nasıl yüklenir gibi olaylara henüz bakamadım, ama ayrı dosya ÅŸeklinde olursa test etme ve kullanırken tercümeyi görme daha kolay olur. Yazılım utf8 dil metası içeriyor, muhtemelen bu yüzden Tercüme yapmadan önce dosyaların formatını bom’suz utf8 (utf-8 without bom) ‘a çevirmememiz gerekebilir. Linkteki iletide yazdığım gibi, CVS veya SVN ortamında bir ekip ile tercüme edilecekse ben zamanım oldukça katılırım, CVS sistemini tanıyanlar kolaylığı da biliyordur.

Bu işin başını biri çekmeli, ingilizcesi ve yazışması iyi olan biri. CVS sisteminde iyiyim, gereken herşeyi sağlayabilir ve ayarlayabilirim, tercüme edenlere sadece dosyaları tercüme etmek ve bir sağ tıklama ile CVS ye göndermek kalacak. CVS ile ilgili hali hazırda bir makale tercümem de var.

Ben biraz yavaş bulsam da hoş bir yazılıma benziyor, biraz da CMS yapısı var, bunu ülkemize kazandırabiliriz.

BEN TURKCELESTIRMEYE BASLADIM ARKADASIM.SANADA PM ATTIM OKURSAN SEVINIRIM.

Magento Community
Magento Community

angelside
Jr. Member

caglar - 01 October 2007 08:23 AM

CVS ye atarsan, en azından aşamaları takip edebiliriz. Eğer liderlik ve Tercüme geçmişin varsa, CVS ekibini kurmanı bekliyorum. Tercümeyi de böyle bağıra bağıra yapmıyorsundur umarım. Ama diyorsan ki süper İngilizcem ile birkaç günde buraya eklerim, biz meydanı meşgül etmeyelim. Ama uyduruk tercüme yapıyorsan, yazıktır o dosyayı resmi tercüme olarak vermek.

Magento Community
Magento Community

caglar
Jr. Member

Alexis - 01 October 2007 09:10 AM

caglar - 01 October 2007 08:23 AM

CVS ye atarsan, en azından aşamaları takip edebiliriz. Eğer liderlik ve Tercüme geçmişin varsa, CVS ekibini kurmanı bekliyorum. Tercümeyi de böyle bağıra bağıra yapmıyorsundur umarım. Ama diyorsan ki süper İngilizcem ile birkaç günde buraya eklerim, biz meydanı meşgül etmeyelim. Ama uyduruk tercüme yapıyorsan, yazıktır o dosyayı resmi tercüme olarak vermek.

kendim tercüme ediyorum...problem olmaz.amaşöyle soylemek gerekirse tercüme acısından yüz üzerinden 90la prof bi tercüme yapıyorum.problem cıkmayacagını düşünüyorum..Admin bölümünde takılabilirim ancak.ama site içi bölümde takılacagımı zannetmiyorum..

Ben sadece indirdigim excel dosyalarında değişiklikleri yapıp tekrar üzerine kaydediyorum..Ekip kurulacak kadar bişey oldugunu sanmıyorum.Tabi tardım ederseniz daha güzel olacagını düşünüyorum..

Magento Community
Magento Community

rbostan
Jr. Member

Total Posts:  25
Istanbul - Turkey

thanks Roy !

E hadi başlayalım o zaman. Evvela mysql kayıtlarındaki türkçe karakter sorununu ele alıyorum ben
bakalım ...

Magento Community
Magento Community

muratbiskin
Jr. Member

Total Posts:  2

Will there be an online tool or place for translation .Right now there is possible to spend much time on the same files someone else translate too

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

Turkcelestirme 1.0.19870 versionu icin tamamlanmistir. Sadece CSV formatini bozan bikac satir ceviriyi sistem okumadigi icin cevrilmemis olarak gormektedir. Bu sorun da halledilince 100 rakamini goren ilk ulke olacagiz.. wink

Tercume tamam olduguna gore sira modullerde…

Magento Community
Magento Community

atlihan
Jr. Member

Total Posts:  1

EEE hazırmı şimdi türkçe anlamadım arkadaşlar indirmek için bekliyorum. İngilizcem olsa yardım ederdim ama, bilmiyorum.
Ayrıca çalışmalarınız için teşekkür ediyorum.

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

Evet Turkce cevri hazir siteden indirebilirsiniz
Community Menusunden Translations linkine tiklayin

Magento Community
Magento Community