Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 3
Official Magento Polish Translation (pl_PL)

RoyRubin
Enthusiast

Total Posts:  968
Los Angeles, CA

This is the official Magento Polish Translation thread (pl_PL). Please post all comments here.

To get started, please visit this blog post for an overview.

UPDATE: Please refer to a blog post with an update on the translation process.

File Attachments
pl_PL.zip  (File Size: 33KB - Downloads: 2384)

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Total Posts:  152

Polish translation is expected to be finished tommorrow about 4 GMT (Polish time).

==================================================================

Polskie tłumaczenie będzie zakończone w okolicach godziny 16 we wtorek.

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Polish language is already installed on test version : http://www.lento.pl/demo/

Please use it to search for errors, misstatements etc.

================================================================

Polska wersja już została zainstalowana na http://www.lento.pl/demo/

Osoby chętne do współpracy proszone są o pomoc przy sprawdzeniu tłumaczenia smile

Magento Community
Magento Community

rkierepka
Jr. Member

Total Posts:  2

Fajnie tylko jak wgrać polskie tłumaczenie do magento ??
Czy wystarczy wgrać na ftp-a ?

Niezła robota

Magento Community
Magento Community

fengmeiphoto
Jr. Member

Total Posts:  1

RoyRubin - 30 September 2007 03:07 PM

This is the official Magento Polish Translation thread (pl_PL). Please post all comments here.

Hi Roy,
It’s a fake file. Look inside and you will find no Polish (or any other, for that matter) translation in there at all.
Can you fix this?

The guys at Lento.pl are promoting their site as “the” home of the Polish translation, but they don’t have a separate file, just their whole pack that you need to register for.
Could you make the Polish translation available on Magento site? Please.

- FM

Magento Community
Magento Community

Adam Olszewski
Jr. Member

Total Posts:  3
Poland

Witam

Zapraszam gorąco do aktywnego udziału w polskiej społeczności Magento. Wszelkie informacje dotyczące oficjalnego wsparcia dla polskiej wersji systemu znajdą się w pierwszej kolejności na blogu i forum Magento.

Poniższy plik zawiera polskie tłumaczenia. Podobnie jak cały system, również wersja językowa nie jest ostateczna.

Pozdrawiam

File Attachments
pl_PL.zip  (File Size: 42KB - Downloads: 844)

Magento Community
Magento Community

Mateusz Papiernik
Member

Total Posts:  33

Witam,

Z zainteresowaniem sledze rozwoj Magento, nasunelo mi sie kilka pytan:

1) Czy tlumaczenie polskie Magento dostepne bedzie w wersji bazowej w SVNie?
2) Kto opiekuje sie tlumaczeniem, do kogo mozna uderzac z ewentualna checia pomocy? Jak duze sa szanse, ze tlumaczenie bedzie “nadazalo” za rozwojem Magento? Wrzucilem plik z tlumaczeniem do 0.6.x i kilku stringow brakuje - dzisiaj uaktualnie Magento do ostatniej wersji z dzisiaj. Brakujace chetnie bym dotlumaczyl, zwazywszy na to, ze ich potrzebuje. Planuje “kontrolowane wdrozenie”, do ktorego w zupelnosci wystarczy Magento w takim stanie, w jakim jest teraz - pozwoli mi to na blizsze zapoznanie sie z istota dzialania tego systemu.

Pozdrawiam,
M.

Magento Community
Magento Community

Adam Olszewski
Jr. Member

Total Posts:  3
Poland

Witam

Obecny harmonogram prac nad Magento dość jasno stawia sprawę tlumaczeń i modułów dedykowanych dla poszczególnych krajów. Na dzień dzisiejszy nie są one priorytetowe. Skupiamy się bowiem na doprowadzeniu systemu do stanu pozwalającego na wypuszczenie stabilnej wersji 1.0.

Proszę się jednak nie obawiać. Nie oznacza to bowiem iż prace nad polskimi dodatkami rozpoczną się dopiero po wydaniu wersji 1.0 systemu.

Wersja Magento dostępna via SVN to wersja podstawowa. Ze względu na ograniczenia co do objętości, jest ona dość uboga w dodatki. Jeśli wersje językowe pojawią się w repozytorium, odbędzie się to najprawdopodobniej po wydaniu stabilnej wersji systemu.

Tak jak napisałem we wcześniejszym poście, wersja językowa, którą udostępniłem, nie jest ostateczna. Wszelkie uzupełnienia są oczywiście mile widziane. Pomoże nam to w pracach nad polską wersją i przyspieszy jej wydanie. Wszelkie pliki, sugestie, opinie, pomysły oraz uwagi proszę umieszczać na tym forum, za co w imieniu polskiego zespołu, z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Magento Community
Magento Community

Mateusz Papiernik
Member

Dzieki za odpowiedz,

Postaram sie, wraz zuzupelnianiem tlumaczenia dla wlasnych potrzeb, wrzucac na forum uaktualnienia do pliku dostepnego dwa posty wyzej. Rozumiem, ze wydanie stabilnej ,,jedynki’’ jest sprawa priorytetowa, bardzo slusznie zreszta. Jestem pod wrazeniem bardzo zwartego harmonogramu prac nad Magento. Mam tylko cicha nadzieje, ze nie zajda na tyle glebokie zmiany w glownych modulach, aby uaktualnianie dzialajacego systemu na wersji z SVN stwarzalo powazny problem, aczkolwiek licze sie rowniez z tym.

Pozdrawiam,
M.

Magento Community
Magento Community

Mateusz Papiernik
Member

Witam,

Mam wlasnie tlumaczenie na tapecie. Scalilem tlumaczenie udostepnione przez Adama z angielskimi plikami wersji 0.7.14800 i dotlumaczylem juz wiekszosc brakujacych stringow. Jutro dokoncze tlumaczenie, przelece spellcheckerem, przetestuje w Magento - postaram sie jeszcze jutro udostepnic je tutaj na forum. Jesli nie uda mi sie jutro, we wtorek na pewno.

Pozdrawiam,
M.

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Witajcie po dłuuugiej przerwie smile

Nawał pracy w Netcart i konieczność zarabiania na życie niestety troszkę opóźnił nasze działania związane z Magento smile.

@Mateusz

Dzięki za wsparcie. Jak dotąd jesteś chyba pierwszą i jedyną osobą która choć trochę pomogła z tłumaczeniem. Naszą wersję musiałem niestety robić sam smile. Daj znać jak skończysz to pomogę w sprawdzeniu poprawności, a potem zintegrujemy to w nowej paczce.

Gdybyś potrzebowal pomocy, serwera do testów lub czegokolwiek innego to pisz śmiało na lub GG 5774934

@all

W ciągu kilku dni postawimy nową wersję instalacyjną dla Lento czyli z gotowym PL. Mamy również dla Was kilka niespodzianek, ale na te musicie jeszcze chwilkę poczekać. Długo zapowiadane narzędzia exportu do porównywarek, moduły płatności i wysyłki zbliżają się już dużymi krokami i niedługo wejdziemy w fazę intensywnych testów.

GorÄ…co pozdrawiam
Adam

Magento Community
Magento Community

Mateusz Papiernik
Member

W załączniku uaktualnione tłumaczenie.

ChangeLog:

* pliki zawierajÄ…ce w 100% to, co en_EN z najnowszego Magento
* większość stringów przetłumaczona. Kilku brakuje - nie byłem pewien kontekstu, lub brakowało mi dobrego pomysłu. Nieprzetłumaczone są też dwa pliki EAV i USA. Reszta jest w zasadzie kompletna.
* wydaje mi się, że nie ma literówek - w miarę możliwości sprawdziłem tłumaczenia spellcheckerem. Starałem się także, aby wszystko było spójne.

Known Issues:

* calkiem sporo stringow powiela sie w wielu plikach CSV. Zgodnie z kilkoma watkami na forum, jest to powodem niektorych problemow z dzialaniem tlumaczen. Nie usuwalem duplikatow zeby nie stworzyc niezgodnosci z plikami upstream en_EN.
* calkiem sporo stringow mimo obecnosci w plikach tlumaczen nie tlumaczy sie. Byc moze z powodu braku $this->__("") w templatkach, byc moze z innych. Jeszcze nie dociekalem w tej kwestii - zalozylem stosowny watek na forum angielskim.

Mam nadzieje, ze moje tlumaczenie okaze sie jakkolwiek pomocne dla polskiego zespolu prac nad Magento smile Rzecz jasna, chetnie przyjme slowa krytyki i poprawki do swojego “dziela”. Zrobilem sam, bo akurat teraz potrzebuje dla siebie - ale z zalozeniem dorzucenia kamyczka do oficjalnego tlumaczenia pl.

Pozdrawiam,
Mateusz

File Attachments
pl_PL.zip  (File Size: 62KB - Downloads: 946)

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

Cudnie smile

To w takim razie postawię wersję testową na jednym z naszych kont i sprawdzimy wszystko dokładnie. Dopiero później damy to w łapki userów gdyż ostatnio byli niezbyt zadowoleni z niedokończonej wersji smile.

Magento Community
Magento Community

Mateusz Papiernik
Member

Jasne. Rowniez bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc w doszlifowaniu tego. Nie wszystko udalo mi sie sprawdzic na dzialajacym Magento, czy na pewno kontekst jest wlasciwy, czy tlumaczenie nie mogloby w danej sytuacji byc lepsze. Tak jak pisalem - sa tez pewne problemy natury technicznej z niektorymi tlumaczeniami, ktore licho wie czemu nie wczytuja sie. Poswiecilbym temu duzo wiecej czasu, ale z powodu jutrzejszego egzaminu musialem na chwile odlozyc grzebanie i wrzucic tutaj to, co juz mam smile W kilka osob, albo chociaz we dwojke, na pewno latwiej bedzie stworzyc spojne i kompletne tlumaczenie.

p.s. Jak tylko sie ogarne na uczelni, chetnie pomoge rowniez przy innych rzeczach zwiazanych z polska lokalizacja Magento wzgledem tlumaczen i funkcjonalnosci. Zalezy mi na tym, bo chcialbym niebawem po ukazaniu sie finalnej wersji Magento zaczac wdrazac rozwiazania o nie oparte smile

Pozdrawiam!
M.

Magento Community
Magento Community

snowdog
Jr. Member

Total Posts:  18
Poznan, Poland

Witam!
W razie potrzeby bardzo chętnie przyłączę się do prac nad tłumaczeniem Magento (jestem jednym z autorów tłumaczenia do WordPress od wersji 2.1). Właśnie planuję zająć się mocniej Magento i kwestia tłumaczenia i tak będzie się przewijać.

Magento Community
Magento Community

_
Sr. Member

W demo Lento mozecie sprawdzić najnowszą wersję systemu i tłumaczenie.

http://demo.lento.pl/

do admina login i haslo jest podstawiany automatem, ale na wszelki wypadek login: Lento, pass:Lento1

Jeżeli zaobserwujecie błędy to proszę dopisujcie je w tym topicu . Postaram się na dniach odpalić nasz własny Bugtracker pod wdrażanie zmian w Lento. Dużymi krokami zbliza się final release więc intensyfikacja działań jest nieunikniona :D.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 3