Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Jak na DPH s magentem? 

r!CCi°21
Jr. Member

Total Posts:  8
Czech republic

Zdravím,
mám takový problém, potřeboval bych, aby se mi všechny ceny v katalogu a v checkoutu zobrazovali s DPH, protože pak si udělám objednávku třeba na 1000Kč, projdu celým chechkoutem a všude budu mít cenu 1000 Kč. Ve skutečnosti ale budu muset zaplatit např. 1019Kč + dopravu.

Zkoušel jsem v admin/system_config/edit/section/sales/ nastavit Katalogové ceny obsahují daň na ano, ale to bohužel nefunguje. Nevíte tedy někdo jak na to?

To mi přijde jako dost zásadní problém v reálném nasazení magenta na český trh. hmmm

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Zer0
Member

Total Posts:  52
Prague / Czech Republic

Já to Å™eším tak, že mám prostÄ› vÅ¡ude ceny “včetnÄ› DPH”.

Ani si nejsem jistej, jestli sem ten post správnÄ› pochopil, ale jako problém v “reálném nasazení magenta na český trh” to nevidím. smile

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

Ja take ne, teda za predpokladu spravneho pocitani dani wink 1000,- Kc + 19% = 1190,- wink
Navic podle mne to take nepocita dan, jenom to resi, zdali je cena s dani pro vypocet cestovneho a tak.

Magento Community
Magento Community

r!CCi°21
Jr. Member

Czech republic

Ups smile
Jinak problém vyÅ™eÅ¡en… admin/system_config/edit/section/sales/ nastavit Katalogové ceny obsahují daň na ano ve skutečnosti funguje, jenom nepÅ™epočítává ceny.
Je tedy taky možnost, abych poslal zákazníkovi např. fakturu bez DPH?

Magento Community
Magento Community

Habfo
Jr. Member

Total Posts:  14

Jak s to to povedlo? I když pÅ™idám nové zbozí tak stále je bez DPH.....  confused

Magento Community
Magento Community

r!CCi°21
Jr. Member

Czech republic

Habfo - 26 May 2008 02:30 AM

Jak s to to povedlo? I když pÅ™idám nové zbozí tak stále je bez DPH.....  confused

Zadej do prohlížeče http://[URL tvého webu]/index.php/admin/system_config/edit/section/sales/ a tam si rozklikni výpočet daňě a Katalogové ceny obsahují daň nastav na Ano. Poté budeÅ¡ pÅ™i dalším pÅ™idávání produktů pÅ™idávat s dph. Akorát mi Å¡tve že tÅ™eba fakturu bez DPH z toho nevyjede… :(

Magento Community
Magento Community

Habfo
Jr. Member

Total Posts:  14

už to chodí…
Problém byl že jsem měl nastaveno daně podle adresy dodání a né daně podle původu zboží....

Magento Community
Magento Community

jadvo
Member

Total Posts:  52
Melmek

No tak to je síla. Habfo, díky moc! Řešíme tu pÅ™es týden problém se Å¡patným zobrazováním cen (jednou s, jinde bez danÄ›) a podle tvé rady stačilo nastavit “DanÄ› založené na” původ zasílky (původnÄ› jsme mÄ›li “dodací adresa” a netuÅ¡ili jsme, že zrovna toto může způsobovat daný problém).
Takže ještě jednou - díky smile

Magento Community
Magento Community

Ondy
Jr. Member

Total Posts:  18

Zdravim,
chtel jsem se Vas zeptat, jeslti jste nahodou neresili nekdo prodej na Slovensko - tzn. SK dane. Zaboha nejsem schopen presvedcit Magento, aby mi pocitalo SK DPH, ktera je v 19%. Mam store view pro SK, nastavene EUR, skupiny zakazniku pro SK, nastavenou danovou sazbu pro SK a furt nic. V nastaveni dane mam Shipping origin, pro store view SK mam nastaveny puvod zbozi Slovensko, ale to vubec nema vliv. Jakmile zakaznikovi dam skupinu zakazniku CZ, tak to krasne pocita CZ DPH v Eurech, jakmile dam zakaznikovi skupinu SK (pro kterou mam jine SK sazby), tak se mi DPH pocitat prestane.
Diky vsem predem za jakykoliv napad a preji pekny den.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top