Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Dodatkowy atrybut do wyszukiwania na liscie produktów

Burned
Jr. Member

Total Posts:  3

Witam.
Na liście produktów w zakładce zarządzania produktami dodałem nowe pole do filtrowania po kategoriach. Zrobiłem to w następujący sposób:
w app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Catalog/Product/Grid.php dodałem do metody _prepareColumns() następujący kod:

$this->addColumn('category_ids',
    array(

'header'=> Mage::helper('catalog')->__('Category IDs'),

'width' => '50px',

'type' => 'array',

'index' => 'category_ids',
     ));

Dało to oczekiwany efekt. Lista produktów zawiera id kategorii oddzielone przecinkami.
Jest jednak problem przy wyszukiwaniu. Po wpisaniu id kategorii (przykładowo 11) wyszukuje za dużo produktów (zarówno te z id 11, jak i te z id 111, 211, itd)
DomyÅ›lam siÄ™, że system szuka w bazie danych przy użyciu operatora “LIKE”, dlatego otrzymujÄ™, taki a nie inny wynik. Nie mogÄ™ znaleźć sposobu na obejÅ›cie tego mechanizmy tylko dla tego konkretnego pola.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i jest w stanie opisać rozwiązanie, lub przynajmniej podać jakiś trop?
Byłbym wdzięczny smile

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top