Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Schimbare din lei in RON la preturi produse. 

ardeleanpc
Jr. Member

Total Posts:  17

Buna ziua am citit si sunt constient de faptul ca este un thread foarte asemanator
http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/4449/
unde se vorbeste despre asta dar am incercat tot ce a scris acolo SI NUMAI NU MI SE SCHIMBA preturile in RON.

Cred ca e din htdocs\lib\Zend\Locale\Data\ro.xml dar orice modificari sai fac nu clinteste,sa foloseasca un alt fisier xml ?

am in ro.xml

<displayName>leu vechi</displayName>
<symbol choice="true">0≤lei vechi|1≤leu vechi|1<lei vechi</symbol>
</currency>
<currency type="RON">
<displayName>leu</displayName>
<symbol choice="true">0≤lei|1≤leu|1<lei</symbol>
</currency>

Repet am incercat modificari dar numai nu reusesc un mic ajutor ar fi de apreciat, in mod sigur este o problema comuna intre siteurile din Romania fiind obligatorie afisarea preturilor in ron

Ar mai putea fi ca nu dau refresh la cache cum trebe desi leam dat toate leam incercat toate dar poate nu in configuratia buna cu ro.xml

Control cache
.Tot cache-ul - REINCARCARE

Cu stima

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top