Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Magento Upgrades

zajooo
Member

Total Posts:  49

Ahojte,

uz ste to niekto skusali na instalacii v 1.0 upgrade na v 1.19700 ??

nerad by som si rozhasil funkcnu instalaciu ...

mimochodom tu je ... Bug Fix list

Zajo

PS: rozhodol som sa zmenin nazov postu, snad to pojde ako si to predstavujem

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Total Posts:  59
Slovakia

Osobne si myslim, ze je este dost predcasne stavat cokolvek seriozneho na Magente. Este potrva par mesiacov a niekolko upgradeov, pokial bude Magento naozaj schopne a pripravene do ostrej prevadzky. Ja povazujem Magento v tomto stadiu stale iba balik na ucenie, oboznamovanie, ladenie veci a urcite by som obchod na Magente neponukol klientovi. Sam uvazujem postavit vlastny e-commerce (preto som aj tu) a pockanim par mesiacov sa vyhnem kope neprijemnosti, ktore mi moze prva verzia pripravit.

Takze moje odporucanie, s chutou do upgradeu. V tomto stadiu Magenta nie je co pokazit prechodom na vyssi level.

Magento Community
Magento Community

styxie21
Jr. Member

Total Posts:  5
Slovakia

No, ja som skusal, odvtedy nejde sk_SK lokalizacia (ani BE, ani FE). Pritom ine jazykove verzie (CZ, PL, NL, ...), co som skusobne nahodil, tak bez problemov zbehli. Je ale mozne, ze niekde robim chybu, skusam to nejak rozbehat. Ak ma niekto podobny problem a riesenie, nech sa pls podeli.

Upresnenie: Nerobil som upgrade, ale cistu novu instalaciu (19700).

zajooo - 28 April 2008 04:56 PM

Ahojte,

uz ste to niekto skusali na instalacii v 1.0 upgrade na v 1.19700 ??

nerad by som si rozhasil funkcnu instalaciu ...

mimochodom tu je ... Bug Fix list

Zajo

Magento Community
Magento Community

styxie21
Jr. Member

Total Posts:  5
Slovakia

### Dodatok

Takze sk_SK funguje aj na builde 19700, len si predtym neinstalujte demo datapack. Sample Data, ktore sa instaluju pred samotnou instalaciou Magento -> z neznamych dovodov potom proste nefunguje prepinanie BE/FE do slovenciny, pritom ostatne (aj exoticke) jazyky zbehnu bez problemov. Horsie su inak taketo veci, ktore cloveka odradia od nasadenia do ostrej prevadzky: http://www.magentocommerce.com/blog/comments/patch-for-magento-release-1019700/

Magento Community
Magento Community

haluzman
Jr. Member

Total Posts:  13

slovencina funguje aj na builde 19700 v pohode, len nechapem, preco niektore veci nie su prelozene, ako napriklad cely footer, je stale v anglictine, alebo v hornej casti je namiesto Odhlasit sa stale anglicky napis Log out, alebo v sekcii “moj ucet” je hned prva polozka Account Dashboard, a tak podobne, je tam toho mrte co je este neprelozene, cim to je? myslel som, ze preklad je uz hruba hotovy?

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Slovakia

Prelozene to je. Problemy robi samotne Magento. Proste funguje ako sa mu zapaci. Napriklad: Urobil sa preklad, prelozili sa vsetky frazy. Nahral som cez moderatorske rozhranie subory na tento web do databazy oficialneho prekladu a zrazu niektore vety nahralo neprelozene. Potom som zistil, ze su to v drvivej vacsine frazy a vety, ktore obsahuju apostrof. Takze tento system ma proste bug, ktory neumozni korektne nahratie jazyka do oficialneho downloadu slovenciny a frazy, kde narazi na \’ proste nenahra. Ja som potom tie vety (bolo ich cca 40 manualne naeditoal cez web rozhranie tohoto webu.). Naozaj si u mna Magento neziskava dobry dojem, pride mi to ako strasne narychlo urobeny system, kde hlava nevie co robila noha. Ked to porovnam s CS-Cart (200 USD) tak Magento umiera na krasu a AXAJ vychytavky, ktore nikdy nezatienia stabilitu a skutocnu funkcnost, aku el. obchod vyzaduje.

Magento Community
Magento Community

haluzman
Jr. Member

Total Posts:  13

mne sa magento paci, pripadne mi ako velmi profesionalny, ale zbytocne prekombinovany, zlozity a hlavne ZUFALO pomaly. zrejme je to tym frameworkom co pouzili a tymi srackovymi AJAX blbostami. neviem, co si o tom mysliet, zrejme predsa len pockam ako sa to vyvinie s PrestaShop.

Mimochodom ten Cs-Cart vyzera velmi dobre. je rychly ma vela funkcii len je plateny co je jeho nevyhoda, skoda.

Magento Community
Magento Community

Andrey666
Member

Total Posts:  58

veci co mne v magente vadia/nejdu:
vlastne cislovanie faktur a objednavok -neda sa
google site map - nevygeneruje
obrazky - nejdu pridat cez web rozhranie
tlac - nevygeneruje pdf ked je tam diakritika - treba TrueTypeFonf nastavit v zende
platobne a dodacie moduly - in store pickup a bank transfer chybaju ako zakladne moznosti
no vendors - ziadny management co sa tyka dodavatelov
pre nakupovanie ako pravnicke osoby neda sa pridat ICO, DIC do uctu
poznamka k objednavke a suhlasenie z podmienkami pri checkoute
nejde zmenit objednavku na procesing vo verzii 18700 a 18870

xcel som to nasadit ale toto je strasne deravy system a naozaj zufalo pomaly mozno o rok ked sa vsetko optimalizuje a dorobia moduly to bude ok

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Slovakia

Andrey666 - 15 May 2008 04:59 AM

veci co mne v magente vadia/nejdu:
vlastne cislovanie faktur a objednavok -neda sa
google site map - nevygeneruje
obrazky - nejdu pridat cez web rozhranie
tlac - nevygeneruje pdf ked je tam diakritika - treba TrueTypeFonf nastavit v zende
platobne a dodacie moduly - in store pickup a bank transfer chybaju ako zakladne moznosti
no vendors - ziadny management co sa tyka dodavatelov
pre nakupovanie ako pravnicke osoby neda sa pridat ICO, DIC do uctu
poznamka k objednavke a suhlasenie z podmienkami pri checkoute
nejde zmenit objednavku na procesing vo verzii 18700 a 18870

xcel som to nasadit ale toto je strasne deravy system a naozaj zufalo pomaly mozno o rok ked sa vsetko optimalizuje a dorobia moduly to bude ok

Posli im to do oficialneho Bugtracker-a, tam to padne na urodnu podu.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top