Magento Forum

Problémák

sanya71
Member

Total Posts:  32

itt tartok http://shop.carpinfo.hu/aruhaz/

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

tmano
Member

Ahh köszi. Már kiraktam az angol forumba is de nem jött válasz, illetve googleban is eléggé átnéztem sajnos pont ilyet hogy egy bizonyos modul install utáni halál nem találtam. :S mindegy törlés újrarakás, csak már átirogattam a css-t meg kb 5 használható fontos modult installáltam ami kéne és így nem tudom mik azok...a fene.

megnéztem a carpos oldalt is nem rossz, nem gondolkoztál azon, hogy veszel egy templatet 100-150 dolcsiért és azt ráhúzod majd? sajnos nekem egy template sem jó, mert én a termékeket kizárólag listában akarom megjeleníteni, a kép nálam nem jelentős ilyen templatet meg nem csinált senki, majd én :D Tudom itt is van list views de túlságosan magasak a list itemek, nekem elég lenne 50-80 pxes height is.
Visszatérve a te oldaladhoz pont tegnap találtam meg hogyan kell eltüntetni a kívánságlistára és az összehasonlít gombokat ha esetleg érdekel :D Igen és látom te is, én is ezzel a statikus blokkokkal még bajban vagyok, én is szeretnék egy verticalis menüt a left sidebar topra, de valami szépet...max csinálok ha nem találok…

no megyek, hátha van még esély :S

szia
t
ui:bojlisok előre :D

Magento Community
Magento Community

dmcdmc
Jr. Member

Total Posts:  4

Sziasztok!

http://www.magentocommerce.com/magento-connect/filter/free

erről az oldalrol hogy lehet bármit is letőlteni és telepíteni?
Valaki tud segiteni?

Magento Community
Magento Community

tmano
Member

Válaszd ki amelyik extension érdekel, és klik a “get extension key"-re, pipáld ki a checkboxot és kapsz egy linket. Azt copyzd ki, és menj az admin felületre, azon belül system menü, magento connect almenü, magento connect manager almenü. Eljutsz egy új felületre oda bemásolod a kikopizott linket , és klik install

ennyi
szia
t

Magento Community
Magento Community

dmcdmc
Jr. Member

Total Posts:  4

Köszönöm a segítséget de nekem ezt írja ki:

Error: Please check for sufficient write file permissions

Your Magento folder does not have sufficient write permissions, which this web based downloader requires.

If you wish to proceed downloading Magento packages online, please set all Magento folders to have writable permission for the web server user (example: apache) and press the “Refresh” button to try again.

Vajon mi lehet a hiba?
Bármit próbáltam már mindenek 777 a beáálitása de akkor se jó:(
Ha valaki segítene azt megköszönném!
Előre is köszönöm

dmc

Magento Community
Magento Community

gabiszil
Jr. Member

Total Posts:  21

Sziasztok!

A szállítási módoknál a 20ezer fölött vásárlóknak csak ingyenes szállítási lehetőséget szeretnék megadni, ha beállítom a szállítási módokat a 20ezer alatti rendelésnél rendben van, egy szállítási opciót mutat, de a 20ezer fölötti rendeléseknél a vevőnek kell kiválasztania, hogy a fizetős vagy az ingyenes szállítási módot választja-e. Próbáltam szabályokkal is megadni, lehet, hogy azzal kell, csak nem jól fogalmaztam meg a szabályt?
G

Magento Community
Magento Community

sanya71
Member

Hadjátok már ezt a magentot ,egy kalap szar az egész,két hetet kinlódtam vele,a tárhelytulaj mindenben segített ,beállitott mindent,utánanézett a magentonak hogy milyen beállítások kellenek neki.Ha valami bővitményt telepitesz és az valamiért hibás vagy nem kompatibilis már omlik össze minden,egy ilyen ganaj rendszerrel akartok hosszútávon gondolkodni?Használjatok zen cart-ot vagy joomla+virtuemart,ezek bizonyítottak

Magento Community
Magento Community

Dave_83
Jr. Member

Total Posts:  26

sanya71, ha megfelelően értesz a rendszerhez, hosszútávon is übereli a többi webshop-ot!

Nem kompatibilis vagy hibás kiegészítőket meg értelmetlen telepíteni, ne várd el tőlük, hogy megfelelően működni fognak. Épp ezért NEM-kompatibilisek.
A Magento nem az a rendszer, amit laikusok egyből könnyedén tudnak kezelni, de aki elsajátítja azt az alap tudást, ami a kezeléséhez szükséges, egy sokat érő kincs birtokosa lehet.

Valóban, a VirtueMart, ZenCart stb rendszerek is ellátják azt a feladatot, ami az átlagfelhasználónak szükséges, de aki tovább akar haladni, és ki akar tűnni a sorból, ajánlatos belemerülnie a Magento világába. smile

Magento Community
Magento Community

tmano
Member

sanya én csak annyit mondok a zencartról tértem át ide, és igen ma is majdnem megszoptam de még mindig jobb mint az. Speciel próbálj meg a zencart cssben valamit állítgatni...írhatod át a php kódot.

t

Magento Community
Magento Community

sanya71
Member

Tudom hogy ez szebb ,és igényesebb mint a többi,de ha én az 1.4.1.1 használom és ugyan ilyen kiegészítőt telepitek hozzá,honnan kéne tudnom hogy hibás?egyszerüen telepitem és már omlik össze minden,így meg állandóan adatbázis mentést kell csinálni ha eljutok valameddig mert hátha beüt a krakh.Ha meg itt kérdezek valamit senki nem válaszol ,legalábbis nem olyan aki profi ebben,ha meg fikázom a rendszert egyböl jönnek a válaszok,egyébként még probálkozom vele ,de még mindig nem tudom a kezdölapra tenni a kategóriákat,csak egy kategória kibontott elemeit.és egyébb forditási megoldásokat,amiket már elözöleg többször kérdeztem már,,Csak felindulásomban fikáztam,aki ért hozzá annak biztos jól megy a kezelése de amig nem kapunk a kérdéseinkre választ addig nem hiszünk benne,mert amit tudok róla azt se a magyar fórumrésznek köszönhetem,köszönöm és bocs a hosszúra nyúlt hozzászólásért,

Magento Community
Magento Community

beteg
Jr. Member

Total Posts:  7

Sziasztok!

Új vagyok a témában, pár napja láttam először ezt a rendszert. Nem mondom, hogy komoly problémám adódott vele, de azért kisebbek akadtak és ismerkednem is kell vele.
Kérdezni még nem kérdeztem, de jó párszor végig olvastam a magyar nyelvű fórumot és sok mindenben segített. Szeretném megköszönni!
Illetve, „cserébe”, ha én is tudok, apróbb kérdésekben segítek a jövőben, had nőjön a tudásbázis smile
köszi!

Magento Community
Magento Community

Dave_83
Jr. Member

Total Posts:  26

Üdvözlünk a Fórumon, kedves ‘beteg’! smile

Magento Community
Magento Community

tmano
Member

Szóval Sanya!
Nekem is van egy kis rossz szájízem ettől a magentótól, pontosan az, hogy 2 hete használom és már kétszer elszállt. Egyszer mert valami hülye extensiont raktam fel, és szétvert valamit, másodikra meg hozzá sem nyúltam délelőtt ment délután se frontpage, se admin panel. Az első után mivel nem tudtam a php hibakód alapján megoldást találni reinstall volt és már sokkal óvatosabban telepítgetek dolgokat, mindig elolvasom a hozzászólásokat hogy adott kiegről mások mit mondanak. A másodikat meg sikerült magamtól megoldani kis hackeléssel..mák…
a magyar fórum jó hogy van, de lényeges infóval persze az angolban találkozok, de ott is írtam kb 10-20 kérdést aztán 5re ha válaszoltak :S és még most is lenne pár alap kérdésem de ném próbálkozok....1 hete… :S

Magento Community
Magento Community

gabiszil
Jr. Member

Total Posts:  21

Sziasztok!

Nem küld semmilyen ügyleti mailt a webáruházam. Mi lehet a gond?
Régebben küldött, és nem tudom, hogy milyen beállítás nem megfelelő, hogy most meg nem küld.
Remélem válaszol valaki! Már túrtam az angol fórumot, de nem találtam erre a problémára megoldást.
G

Magento Community
Magento Community

tmano
Member

Sziasztok!

Bár lassan úgy érzem, hogy csak én nézegetem ezt a magyar forumot, de javaslom ne itt egy altopicban legyen mindenkinek minden baja leirva mert eléggé kesze kusza lesz, s valamint a régebb íródott anyagokat nehéz lesz visszakeresni. Nekem rögtön van is egy fejlesztési kérdésem, kirakom a magyar fórumba altopicnak.

sziasztok
e

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top