Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Problémák

sanya71
Member

Total Posts:  32

Localhoston csinálom wampserverrel amit kellet beállítottam rajta simán megy a telepités végig.aztán semmi nem jelenik meg a föoldalon csak az alap telepités(szavazás kosár stb)a termékek nem

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

kgbman
Jr. Member

Total Posts:  13

Sziasztok.
Nekem nem jelenik meg a főoldalon (és máshol sem) az a vízszintes menü, ahol ki lehet választani az egyes tételeket (demo változatnál: bútorok, elektronika, ruházat). Nem tudom hogyan lehet előcsalogatni, de szeretnék hozzá segítséget kérni.

Magento Community
Magento Community

sanya71
Member

Localhoston csinálom wampserverrel amit kellet beállítottam rajta simán megy a telepités végig.aztán semmi nem jelenik meg a föoldalon csak az alap telepités(szavazás kosár stb)a termékek nem
és a Home Page felirat.tehát semmi kategória nem jelenik meg ,adminba mindent beálligattam ki be kapcsolgattam de semmi változás
ha valaki tudja mi a megoldás segítsen köszi elöre is

Magento Community
Magento Community

sanya71
Member

b.....nak itt válaszolni,de állítom erre a beírásra mindjárt reagál valaki

Magento Community
Magento Community

djsbarni
Jr. Member

Total Posts:  2

SziasztoK!

Nagy kérdésem lenne. Kijavítottam jópár hibát a mgentóban plusza fordításban. És szeretném át tenni egy másik webre a cuccot. Azonban az istenért se találom, hol a config fájl ami az sql adatokat tárolja.

Légyszi segítsetek!!

Köszi: Sándor Barna /djsbarni/

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Barna:
app/etc/local.xml
ez az adatbázis elérés
core táblában módosítanod kell a domaint
és a download mappát újra kell telepítened mert az is tartalmaz eléréseket
aztán töröld a cache mappát, majd az összes log kezdetű táblát az adatbázisban
generálj újra minden létező dolgot adminból és elvileg minden szép és jó lesz, persze ez korántsem van így mindig smile

Sanya:

próbáld meg a cache-t törölni, (var/cache és var/session) ha 1.3 utáni verzió akkor kapcsold be a flat kategory és flat products opciót és generáld újra ezeket is, ha minden jól be van állítva működni fog.
nézd meg hogy a kategóriát amit létrehoztál azt abba a gyökér könyvtárba tetted e bele ami a bolt nézeteknél alapértelmezettként van beállítva.

Ãœdv,
Pro Digital

Magento Community
Magento Community

djsbarni
Jr. Member

Hali ismét.

Valamiért nem működött ez a fajta átállítási módszer. A download mappa ujratelepíítése nem nagyon sikerült.

De most egy másik probléma, vlamiért eldobja a fordítást néhány helyen pl menü fele magya másik fele angol. Ezt kiküszöbölve elkezdtem átfordítani a scripteket, hogy ne xml fájlból olvasson, azonben a menüt sehol nem találom.
A menü ileltve top menü kiirásait honnan olvassa?

Köszi Barna

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

a scripteket ne fordítsd át nem túl egészséges, inkább használd a belső fordítót a hiányzó részek fordításához.

Bizonyos modulok telepítése is okozhat ilyen fordítási hibákat.

GT

Magento Community
Magento Community

rozsoma10
Jr. Member

Total Posts:  1

Sziasztok!

Én csak most kezdek el ismerkedni a magento-val de már az elején komoly problémákba ütköztem.

Elkezdtem felinstallálni és ezt a hibaüzenetet kaptam “ PHP Extension “pdo_mysql” must be loaded “

Olvasgattam utána itt a fórumon a google fordítóval de nem igazán értem mit kell csinálnom azt olvastam csináljak egy php.ini fájlt és írjak bele egy dolgot meg is tettem de nem működik így se.

Válaszotokat előre is köszi!

Magento Community
Magento Community

goatunder
Jr. Member

Total Posts:  17

Sziasztok,
én is problémába ütköztem.
Tegnapig simán ment a magentom.
Tegnap este óta, csak üres oldal jelenik meg.
Nem változtattam semmit, egy megrendelést állítottam kész állapotúvá.

Ötlet?

(A szolgáltató FtP-kaput “üzemelt” be. ennek gondolom nem lehet köze. Vagy?)

Magento Community
Magento Community

Dave_83
Jr. Member

Total Posts:  26

"Elkezdtem felinstallálni és ezt a hibaüzenetet kaptam “ PHP Extension “pdo_mysql” must be loaded “

Nekem ugyanez volt a problémám, majd rájöttem, hogy amelyik szolgáltatónál telepítettem a Magentot, nem volt felrakva nekik a pdo_mysql php kiterjesztés.
Így írtam nekik egy levelet, hogy ha nem probléma, telepítsék fel ezt a kiterjesztést a szerverre, mert enélkül nem tudok tovább haladni.
Pár napra rá írták, hogy probléma megoldva, és működött minden!

“Tegnapig simán ment a magentom.
Tegnap este óta, csak üres oldal jelenik meg. “

Hasonló probléma nálam is, és rájöttem, hogy sajnálatos módon egy hack támadás érte az oldalamat. Nézd meg a config fájlokat, hogy minden rendben van-e, nem lett-e átírva valaki más rosszindulatú hacker által. Ftp-zni ne total commanderből ftp-zz, mert nem biztonságos tudtommal. használj mondjuk FlashFxp-t. Nekem az a kedvenc.

Remélem tudtam valamit segíteni! Sok sikert!

Magento Community
Magento Community

goatunder
Jr. Member

Szia,
igen nálam is hack támadás volt.
FileZillát használok, az mennyire biztonságos??

Illetve a szolgáltatóm pont aznap állított be egy ún. FTP-kaput, mikor a támadás ért. Amikor azt bekapcsoltam, pont utána nem ment az oldalam.
Először azt hittem ennek lehet köze hozzá, de biztos csak véletlen volt.

Azért köszönöm a segítséget, bár hamarabb írtad volna, megspóroltál volna 1-2 nap idegeskedést. wink
A német fórumon próbáltak segíteni, és annyira a htacces fájlra koncentráltunk, hogy nem vettem észre a hackelést.

Magento Community
Magento Community

Dave_83
Jr. Member

Total Posts:  26

Hello Goatunder!

Ha jól emlékszem, nekem is kb. akkor lehetett, mikor az oldal szolgáltatója is FTP-kaput állított be. (sztem ugyanannál a szolgáltatónál, a M*diac*nter-nél) smile
Nem tudom, hogy van-e köze ennek a hack támadáshoz, de ha már neked is pont utána jelentkezett, akkor valószínű hogy az volt a ludas.
A FileZilla is jó!

Üdv: Dávid

Magento Community
Magento Community

goatunder
Jr. Member

Így van, ott vagyok én is.
Ez elég furi. Azóta nem kapcsoltam vissza. Lehet nem is kéne. Rákérdezek náluk.

Magento Community
Magento Community

akovari
Jr. Member

Dave_83 - 29 September 2009 10:49 PM

Hello Goatunder!

Ha jól emlékszem, nekem is kb. akkor lehetett, mikor az oldal szolgáltatója is FTP-kaput állított be. (sztem ugyanannál a szolgáltatónál, a M*diac*nter-nél) smile
Nem tudom, hogy van-e köze ennek a hack támadáshoz, de ha már neked is pont utána jelentkezett, akkor valószínű hogy az volt a ludas.
A FileZilla is jó!

Üdv: Dávid

Kedves Dávid!

Az FTP Kaput azért vezettük be, mert szeptember 18. és 22. között tömegesen megszaporodtak az FTP-vel elkövetett betörések.
Az FTP Kapu annyit csinál, hogy a webtárhely könyvtárába kiír egy .ftpaccess fájlt (amely egyébként le is tölthetÅ‘ és tartalma olvasható), “deny from all” (tehát minden kitiltva) szabállyal, amelybe az ügyfélkapun történÅ‘ bejelentkezés után beleírja a felhasználó saját IP címét.

Ezután minden éjjel 4.00-kor az összes ip címet kitörli. Tehát semmi varázslás nincs a dologban, roppant egyszerű eszköz, ez csak egy plusz biztonsági szint, amely nagy hatékonysággal kizárja az ilyen betöréseket.

TELJESEN KIZÁRT, hogy emiatt be tudnának törni a tárhelyre. Használatát feltétlenül javasoljuk.

Egyébként erről részletes leírást készítettünk a http://biztonsag.mediacenter.hu weboldalon, kérem olvassa el.

Üdvözlettel,

Kővári Ádám
MediaCenter Hungary Kft

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top