Magento Forum

Page 11 of 11
Problémák

Gabika
Jr. Member

Total Posts:  1

Sziasztok!

Az afa valtozast szeretnem kovetni, ugy hogy a brutto valtozatlan maradjon. Nemi turas utan az alabbi megoldast probaltam:

update catalog_product_entity_decimal val
set value = ( value * 1.25 / 1.27)
WHERE attribute_id=64

Ennek hatasara a termekeknel az admin feluleten jonak neznek ki az arak, viszont ha vasarolnek megjelenik egy uj kedvezmenyes ar

Eleg WTF helyzet ((

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

darken101km
Jr. Member

Total Posts:  11

Szia,

Elég rossz megoldást választottál.

1. állítsd vissza a teljes adatbázist a módosítás előtti állapotra.
2 .hozz létre egy termék adó osztályt
3. hozz létre egy adószabályt, ahol összetársítod a a felhasználói csoportokat, termék adó osztályt és megadod az áfa értékét
4. minden termékednél állítsd be a létrehozott termék adó osztályt(Tax Class)
5. reindex és cache frissítés

Attila

Magento Community
Magento Community

havika
Jr. Member

Sziasztok!
Beleszaladtam valamibe amihez szeretném kérni a segítségeteket. Már van egy ideje magentos webáruházam de mivel nem vagyok programozó ezért mindenre magam próbálok probáltam rájönni.... Ma hajnalba az admin panelben átállítottam valamit amitÅ‘l az admin és a weboldal is átváltott egy teljesen új nézetre. Az admin és a weboldal menüpontjait minden szín, fotó nélkül beteszi egymás alá (hasonlít a régi norton commander gyökérkategóriás nézetére) és ha beszeretnék lépni valamelyik menüpontba akkor legalulra folytatólagosan helyezi ezeket be. A weboldal is ugyanígy jelenik meg de ha egy kategóriába “beljebb” lépünk akkor azt írja ki hogy az adott menüpont nem található a szerveren. Amit az admin belül elállítottam ( a probléma azóta van) RENDSZER / BEÁLLÍTÁSOK / WEB / NEM BIZTONSÁGOS alap url; és az alap link url; Hiába probálom visszaállítani kattintok a mentésre nem történik semmi.
Remélem valamelyest érthető voltam. Légyszíves segítsetek. Előre is köszönöm.

Image Attachments
admin.jpg

Magento Community
Magento Community

kincsestar
Jr. Member

Total Posts:  2

Sziasztok,

adminba belépésnél a következő problémám adódott:
Warning: curl_init() has been disabled for security reasons in .../lib/Varien/Http/Adapter/Curl.php on line 150

Hogyan lehetne ezt orvosolni??

Segítségeteket előre is köszönöm!

Magento Community
Magento Community

Dave_83
Jr. Member

Total Posts:  26

Helló Kincsestar!

Valószínűleg biztonsági okokból tiltva van a szerveren a curl_Exec kiterjesztés. Szólj a rendszergazdának, hogy aktiválja. Ingyenes tárhelyen ez nem biztos, hogy összejön.

Ãœdv!

Magento Community
Magento Community

kincsestar
Jr. Member

Köszönöm!
Fizetős tárhelyen vagyok, már kaptam is a szolgáltatótól választ.
“A problémát az okozza, hogy curl-t alapértelmezetten letiltottuk a php.ini-ben, ugyanis megjelent egy joomla hack program, ami ezt használja.”
És már meg is lett oldva. smile

Magento Community
Magento Community

gaborturi
Jr. Member

Sziasztok!

Letöltöttem a magyar fordítást (innen), és azt vettem észre, hogy egy-egy kifejezés duplán szerepel a CSV fájlokban, először helyesen első oszlop angol, második oszlop magyar nyelven, majd kicsivel később úgy, hogy mindkét oszlop angol.
(pl. Mage_Catalog.csv “Compare Products” 128. sor illetve 556. sor)

Először egy naív kérdés, ez mitől lehet?

Második, valódi kérdés, lehet-e abból bármilyen probléma, ha kitörlök minden sort az csv-ből, ahol a magyar és az angol megegyezik? Esetleg olyat is, ahol nincs meg előtte a helyes fordítás.

Köszönöm, Gábor

Magento Community
Magento Community

Tomi410
Jr. Member

Total Posts:  3

Sziasztok!

Mennyire bonyolult az oldal url-jét megváltoztatni?
Mert eddig csak ismerkedtem az E-commerce rendszerekkel, többfélét is kipróbáltam és végül a magento rendszerét választottam. A baj csupán az, hogy www.valami.hu/magento/ néven érhető el jelenleg az oldalam. Nagyon bonyolult lenne megoldani, hogy www.valami.hu néven legyen elérhető? Nyilván, ha a telepítést elölről kezdeném akkor megoldható lenne, de már eléggé sok mindent változtattam az oldalon, ezért nem szeretném elölről kezdeni az egészet.

Előe is köszi, Tomi

Magento Community
Magento Community

Tomi410
Jr. Member

Total Posts:  3

Az előző problémám megoldódott, sikerült az url-t módosítanom.

De lenne egy újabb kérdésem, bár úgy tűnik nincs túl nagy társaság itt smile
Szóval új regisztrációnál, ahol meg kell adni a nevet, jelszót stb van egy olyan szöveg, hogy “Sign Up for Newsletter” angolul. És hiába próbáltam csv-fájlban átírni magyarra nem sikerült. A belsÅ‘ fordító se működik erre. Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám magyarra fordítani azt a pár szót?

Köszi, Tomi

Magento Community
Magento Community

bordas
Jr. Member

Sziasztok !
Tudna valaki segíteni,hogy miért nem tudom validálni a robots.txt file-mat. Feltöltöttem FTP-n,rendeztem az attribútúmot.de sehogysem érhető el.Állandóan 404-es oldalt ad.
Hát, nagyon megköszönnék bármilyen tippet !

Magento Community
Magento Community

nandras
Jr. Member

Segítséget szeretnék kérni Magentoval kapcsolatban.

Hogy tudnám azt beállítani, hogy az új vevő regisztrációnál illetve a cím módosítanál a telefonszám, fax és az irányítószám mezőkbe csak numerikus karaktereket fogadjon el? Más karakterre hibaüzenetet küldjön.

Előre is köszönöm a segítséget!

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 11 of 11