Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

afisarea layerelor pe ambele parti ale paginii si adaugare atribut Availability in afisare produs

ardeleanpc
Jr. Member

Total Posts:  17

Buna ziua ,rog cunoscatorii pt ajutor rasberry

Am un magazin cu magento in derulare si am o problema:

1 Doresc ca atunci cand selectez o categorie si imi apare filtrul de sortare sa apara filtrul pe partea dreapta si nu pe stanga peste categorii,asadar sa fie in stanga categoriile si in dreapta sa fie SORT BY(filtrul de sortare)
Stiu din CATALOG-CUSTOM DESIGN pot face treaba DAR la PAGE LAYOUT nu am decat :
1column
2 column whit left bar - dispare dreapta
2 columns whit right bar -dispare stanga(categoriile)
3 columns
Homepage -dispare dreapta

Deci intrebarea este:  cum reusesc sa adaug un nou layout(ori sa modifi 1 din ele ca nu le folosesc pe toate-asa e mai usor) unde sa permita afisarea boxurilor atat pe dreapta cat si pe stanga asa as lasa categoriile pe stanga iar SORT BY(filtrul) pe dreapta

2 Cum pot modifica va rog boxurile(ma refer titlul lor caci interiorul se modifica deodata cu extensia ro) my cart / compare products /
Cu translatorul online nu merge,cu extensia ramane la fel,poza ca sa modific nu este cel putin eu nu am gasit modalitatea

3 Ultima mea intrebare este cum as putea sa ma ating de INVENTORY din meniul adaugarii produsului pt ca as dori sa modific Stock Availability(ce apare pe pagina afisarii produsului-si la adaugarea lui) sa mai adaug inca cateva atributii noi cum ar fi:

Disponibilitate:  stoc limitat

Disponibilitate:  la comanda

Disponibilitate:  precomanda

Disponibilitate:  in stoc furnizor

Am gasit cum si unde sa redenumesc dar numai nu reusesc sa gasesc unde as putea sai mai adaug niste atrbutii
In catalog manage atributes nu apare

Im cer scuze pt nestiinta mea in magento in wiki am cautat in forum peste tot dar legat de problema mea nimic!

Multumesc

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

ardeleanpc
Jr. Member

Total Posts:  17

Subpunctul 2 va rog sal uitati sunt doar intors pe dos sunt poze se pot modifica

“"2 Cum pot modifica va rog boxurile(ma refer titlul lor caci interiorul se modifica deodata cu extensia ro) my cart / compare products /
Cu translatorul online nu merge,cu extensia ramane la fel,poza ca sa modific nu este cel putin eu nu am gasit modalitatea “”

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top