Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

GY.I.K. 

FigurArt
Jr. Member

Total Posts:  10

Sziasztok!

Egyből nyitnám a topicot egy lehet hogy a későbbiekben is gyakori kérdéssel:

- Friss mage install,
- létrehozol egy kateget (aktivra rakod)
- benne egy termékkel (szintén aktiv)

mented, és nem jelenik meg semmi..
hogy lehet magát a webshop platformot aktiválni? cteg listák, top10 termékek stb..
vagy alapból üres a template és nekünk kell bekonfigurálni hogy mit akarunk látni?

nem sikerült még tesztelnem..
köszi
G

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

a kategóriánál:
- is anchor: yes
- is active: yes
- a nézetnél pedig
-statikus blokk: valamilyen szöveges vagy bármi más tartalom de nincsenek termékek
-csak termékek: értelemszerű
-statikus blokk és termékek: a kettő együtt

- a terméknél szintén figyeljünk oda ezekre hogy aktív legyen és legyen készleten illetve rendeljük hozzá egy látható kategóriához.

Ha ezek után sem látható nem tudom mi lehet a probléma.

Magento Community
Magento Community

Kimura
Member

Total Posts:  48
Hungary

Sziasztok

termék kategóriáknál, és mindenhol 2 columns left -re van állítva a motor, de amikor rákattintunk a termékre, akkor a termék leírásánál mégis jobb oldalt jelennek meg a kis dobozocskák. Hol tudom ezt átállítani?

Köszi

K

Magento Community
Magento Community

Pro Digital
Sr. Member

Total Posts:  110
Hungary

Készíteni kell egy egyedi kinézetet amit aztán a termék feltöltésekor a design menüpont alatt kiválasztasz…
magento/app/design/frontend/SAJÁTTÉMA/default/layout/catalog.xml
itt megkeresed a view product részt és a :
product view részben ezt:

<action method="setTemplate"><template>page/2columns-right.phtml</template></action>

kicseréled erre:

<action method="setTemplate"><template>page/2columns-left.phtml</template></action>

Remélem műkszik csak futva próbáltam ki…

Magento Community
Magento Community

Kimura
Member

Hungary

működik, köszi

Magento Community
Magento Community

zkorosi
Member

Total Posts:  33
Hungary / Magyarország

Hali Mindenki!

Egy “kicsit” belebonyolódtam a saját téma szerkesztésbe. Igazából a modern téma nyesegetésével próbálgatom a lehetÅ‘ségeket. Egy statikus header alá szeretnék egy saját linkekkel megspékelt felsÅ‘ menüsort. A statikus header megvan. A linkekkel addig eljutottam, hogy a top.menu-t kell kiegészítenem. Az addlink varázsszót is megtaláltam, de sehol nem találtam leírást arról, hogy az url helper honnan szedi az infókat, illetve pl. a webáruház kezdÅ‘lapját hogyan tudnám beilleszteni a konkrét url megadása nélkül.

Egyáltalán létezik valahol egy komplett leírás a téma készítésrÅ‘l? Eddig sehol nem találtam, pedig veszettül kerestem, de az is lehet, hogy csak rossz helyen…

Másik kérdés: pl. a felhasználói adatokhoz, illetve a kosárhoz is rendelt url angol. (pl. http://valami.hu/customer/account) Lehet ezeken változtatni? Ha igen, hol?

Előre is köszi minden segítő hozzászólást.

Üdv: Zozó

Magento Community
Magento Community

Kimura
Member

Hungary

Szia

Az első kérdésedre a fórum how to részében azt hiszem van válasz.

Összeírkáltam már egy kisebb packot azokból a hasznos dolgokból, amiket mi használtunk a fejlesztéstől, az első pillanattól kezdve, persze idővel ahogy ismeri meg az ember vannak dolgok amiket már nem ír le. a how toban és a fórumban keresve majdnem mindent meg lehet találni már.

http://milsim.hu/mihol.zip
itt van a kis szedet

Magento Community
Magento Community

zkorosi
Member

Hungary / Magyarország

Hali!

Ezer hálám az infokért. Very-very hasznos! grin

Az “addlink” rejtély ugyan még nem oldódott meg, de azért nem vagyok telhetetlen, rengeteg használható ötletet kaptam.

Köszi!

Zozó

Magento Community
Magento Community

Bijesz
Jr. Member

Total Posts:  14
Hungary

Sziasztok!

Bár nem pörögnek a topikok azért feltennék egy kérdést.
Sikerült felkonfigurálnom egy webshopot még a régi default theme-el.
Kategóriák megvannak pár termék is, lassan minden a helyére kerül.

Azt azonban nem tudom, hogy a nyitó oldara minek kellene kerülnie.
Értem, hogy ez egy statikus html oldal lehet, de ha nem az kellene, hogy kilistázza a kategóriákat a hozzájuk tartozó képekkel akkor ezt hogyan tudnám megoldani?

Vagy top 10 termék stb…

Úgy gondoltam vannakl valami spéci magento tag-ek vagy php kód amivel ezt megoldható, de erről nem találtam infót sehol.
Szóval mit érdemes egyáltalán nyitó oldalnak használni ha erre nincs egy designolt oldal?

köszi előre is

Magento Community
Magento Community

Bijesz
Jr. Member

Hungary

Még egy gyors kérdés.

Ami zavar, hogy a default theme nem tölti ki a képernyőt. Az oszlopok fixre lehetnek állítva nem kitöltésre.
Rajtam kivül ez nem zavar senkit?

Nem mélyedtem el a theme szerkesztésben, ez egyszerűen orvosolható?

Magento Community
Magento Community

Bijesz
Jr. Member

Hungary

Hamár GYIK akkor egy újabb kérdés ami ide aló szerintem.
Default theme esetében a kategóriáknál milyen méretarányú képet vár, hogy ne nagyítsa hülyére?

Magento Community
Magento Community

Kimura
Member

Hungary

Bijesz - 14 July 2008 10:42 AM

Sziasztok!

Bár nem pörögnek a topikok azért feltennék egy kérdést.
Sikerült felkonfigurálnom egy webshopot még a régi default theme-el.
Kategóriák megvannak pár termék is, lassan minden a helyére kerül.

Azt azonban nem tudom, hogy a nyitó oldara minek kellene kerülnie.
Értem, hogy ez egy statikus html oldal lehet, de ha nem az kellene, hogy kilistázza a kategóriákat a hozzájuk tartozó képekkel akkor ezt hogyan tudnám megoldani?

Vagy top 10 termék stb…

Úgy gondoltam vannakl valami spéci magento tag-ek vagy php kód amivel ezt megoldható, de erről nem találtam infót sehol.
Szóval mit érdemes egyáltalán nyitó oldalnak használni ha erre nincs egy designolt oldal?

köszi előre is

a theme-rt szélesebbre css-el tudod húzni, ha mást is szeretznél módosítani rajta akkor már bele kell nyúlni a phtml-ekbe és a php-ba.

a nyitó oldalra bármit rakhatsz, a feltöltött doksimban

Itt lehet szerkeszteni a dolgokat.  A homepage cucc kiírja az akciós termékeket, amiket mi tudunk kiválasztani. Ezt a kiegészítést nekünk kellett hozzáadni a rendszerhez így :

itt találod a leírást hogyan lehet akciós termékeket létrehozni.

ha kategóriákat akarsz létrehozni, akkor én azt simán html-ben oldottam meg, csak a html kódot szóközök nélkül kell beszúrni, különben az editor miatt szétcsúszik az oldal.

ilyeneket meg ne mondj mert tele van vele a fórum, csak olvass és keress wink

Magento Community
Magento Community

Slidey
Jr. Member

Total Posts:  7
Budapest, Hungary

Szervusztok!

A termék képek ideális mérete engem is érdekelne.

Előre is köszi.

Magento Community
Magento Community

zkorosi
Member

Hungary / Magyarország

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni az alábbi kérdésben:

A kezdőlapon szeretnék egy tetszőleges tartalommal felruházható popup ablakot nyitni, ami lehetőleg csak naponta 1x nyílik meg az egyes felhasználóknak, lehetőleg úgy, hogy amíg látszik, ne lehessen elérni a fő tartalmat.

Addig eljutottam, hogy a Magento ismeri a prototype window funkciókat, de sajna nem vagyok egy nagy spíler a használatban. a prototype/window.js-t már beraktam a page.xml-be, de az ablak megnyitása sehogy sem akar összejönni. A megnyitásért felelÅ‘s kódot akár be is lehet “égetni”, de jobban örülnék, ha a cms oldalakra be lehetne csempészni. (Egyszerűbben kikapcsolható.)

Légyszi dobjon meg valaki egy konkrét példával, mert Gugli haverommal nem tudok zöldágra vergődni. Ezer hálám előre is a segítő hozzászólások beküldőinek!

Ãœdv: Zoli

Magento Community
Magento Community

gerezs
Jr. Member

Total Posts:  1

zkorosi - 25 December 2008 06:11 AM

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni az alábbi kérdésben:

A kezdőlapon szeretnék egy tetszőleges tartalommal felruházható popup ablakot nyitni, ami lehetőleg csak naponta 1x nyílik meg az egyes felhasználóknak, lehetőleg úgy, hogy amíg látszik, ne lehessen elérni a fő tartalmat.

....

Ãœdv: Zoli

Szia!

Én meggondolnám, hogy milyen gyakran akarok hasonló hirdetési kampányokat futtatni. Ha többször szeretnél ilyet, akkor mindenképp egy erre klasszul megtervezett hirdetés-kiszolálót használnék… mondjuk egy nyílt forráskódút… mondjuk az OpenX-et.
Itt a te kérdésedre egy lehetséges megoldás: http://www.openx.org/docs/2.6/userguide/Zone+types+-+interstitial+or+floating+DHTML
Remélem ez segít. (egyébként keresnék egy olyan scriptet, ami egy HTML-t naponta 1szer jelentet meg.)

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top