Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Různé daně pro různé způsoby dodání

jadvo
Member

Total Posts:  52
Melmek

Zdravím,
je v Magentu nějak možné nastavit pro různé způsoby dodání různé daně?

Mám dvě dodací metody (PPL a Česká pošta), kde u PPL se daň počítá, u ČP ne.
Řešit by se to dalo buď uplným vypnutím u ČP a zapnutí u PPL, nebo přiřazení rozdílných daňových sazeb, kde ČP by měla daň 0% a PPL standardních 19%.

Nikde v Magentu jsem ale možnost takto rozdílně přiřadit daň. pravidla nenašel. Hledal jsem špatně? Existuje případně nějaký modul, nebo postup, jak toho docílit?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Silebis
Jr. Member

Total Posts:  30
Opava

Nevim, jestli lze nastavit ruzne sazby pro zpusoby dodani, ale na druhou stranu neni treba resit.

Jako prodejce fakturujete sluzbu, byt preprodanou, avsak vzdy ji musite uvest s vycislenym dph tj. 19%. Na nulovou sazbu by jste musel mit vyjimku coz zajiste nemate.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

JJ, Silebis má pravdu, 0% Daň má jenom ÄŒeská poÅ¡ta a pak bys musel účtovat úplnÄ› stejnÄ› jako oni, tj, ject pÅ™es váhu a doufat, že ti tam nÄ›kdo nepÅ™ihodí víc výplnÄ› a nepÅ™ekročíš nÄ›jakou hranici a nebo to nebude náhodou levnÄ›jší…

Jednodušší Å™eÅ¡ení je opravdu počítat “poÅ¡tovné a balné” s 19% daní a je ti jedno jestli to jde pÅ™es poÅ¡tu a nebo PPL, pak je to služba, kterou ty nakupujeÅ¡ a rozdíl se daní tÄ›mi 19% které odvedeÅ¡.

Jinak to nastavit nekde jit musi, protoze si pamatuji, ze jsem to prekladal, ale fakt neverim tomu, ze nenarazis na financaku, ted jsem to totiz resil s danovou poradkyni wink

Magento Community
Magento Community

jadvo
Member

Total Posts:  52
Melmek

Pravdu díte, díky. Můj dotaz byl založen na radě účetní, která se sekla. Nastavili jsme 19% daň pro všechny způsoby dopravy a je po problémech smile

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top