Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 4 of 4
Garanti bankası sanal pos

izzet
Member

Total Posts:  74

2 günde yazdınız ozaman neden paylaşmadınız, millet pos diye istek yapıyordu aylardır, yıllardır..
Öneri sunacağınıza paylaşırsınız.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

King_of_Newyork
Jr. Member

Total Posts:  4

2 günde yazdınız o zaman niye paylaşmadınız?

Bu iki sözün arasında ben bir bağlantı görmüyorum. Birkaç saatte yazdığım bir dünya kod var ama kimseyle paylaşmıyorum.

millet pos diye istek yapıyordu aylardır, yıllardır..

Ben de bir sürü şey istiyorum ama kimse bedava vermiyor.

Öneri sunacağınıza paylaşırsınız.

Ne yapıp ne yapmayacağımı size soracak değilim.

Neden Paylaşmıyorum?

1-) Kodu ortaya koyunca, birileri çıkıp bedava yazılıma bedava destek isteyecektir >> Ayrıca nete koymadan önce biraz daha düzenlemek gerekeceğinden bu işlerle uğraşacak vaktim yok.
2-) Bir programcı için zaten yazdıklarım fazlasıyla yeterli. Program yazmayı bilmiyorsanız 100$ büyük bir rakam deÄŸil. 100$\’ınız yoksa zaten gidin baÅŸka bir iÅŸ yapın…
3-) Ben de aylarca geliştirdikleri laflarını görünce, gidip alayım ne uğraşcam demiştim. Ama modül dışardan alınca herhangi bir esneklik olmuyor. Her bankayı ayrı ayrı satıyorlar. Ben kendi kriterlerime göre tek modülde istediklerimi yapmak isteyince, hazır satılanlar anlamını yitiriyor. Ayrıca koda müdahale edemediğim için de herhangi bir değişilik isteği sorun olacağından, kendim yazmayı tercih ettim.

Magento Community
Magento Community

steppenwolf
Jr. Member

Total Posts:  16

birbirimizi yemekten vazgeçsek artık. adamlar bu yüzden hep bizden ilerdeler , free koydukları kodların yanında bizim küçücük bir sanal posumuz bile ne kadar deÄŸerliymiÅŸ…

Magento Community
Magento Community

LazyMech
Jr. Member

Total Posts:  26

@steppenwolf Arkadaşım ne de güzel demişsin birbirimizi yeme konusunu!

ya benim sıkıntım şunlar:

1) Evet birileri bu modülü yazabilir, ve karşılğında parada isteyebilir, bu çok da normal. Üreten ürettiği mala kendisi fiyat biçer, bu bir arz talep meselesidir. Neden bizler illa herşeyi beleşe getirmeye çalışırız?
2) Biri 1 günde yazabilir, biri 1 yılda önemli değil. Mesele bu ürün parayla satılıyorsa, satıcının her iki durumda da sattığı ürünün sorun çıkarması durumunda sorumluluk alabilmesidir. Bu sorumluluk alınıyorsa, insanlar para da verirler. Üretenler neden sattıkları ürünlerin arkasında sağlam durmazlar ya da bu üretimleri yapanlar tek başına bir developersa, o developera para vermek için ne kadar güvenilir? Üreticinin bu güven ortamını yaratması gerekmez mi?
3) Magento open source bir yazılım, yurtdışındaki bir çok bankanın paralı/yada bedava magento conenct’te modülleri varken, connect’te Türkiye’den hiç bir modülün olmaması beni üzüyor (özür dilerim-2 tane var am almak için linkine tıklayınca ‘hayatta olmayan bir siteye yönlendiriyor’)
4) Tüm dünya open source yazılımlar kullanarak ürettikleri ürünleri ile bize tekrar nihai ürün oalrak satarken biz bu iÅŸleri sadece ‘hobi’ olarak görmeye devam ettiÄŸimiz sürece, burada yerimizde saymaya mahkumuz.
5) Kaldı ki ‘çok bilmiÅŸ bankalarımızın’ online ticaret pazarını canlandırmak için nasıl olup da bu modülleri kendilerinin yazıp yayınlamadığını anlamıyorum, anlayamıyorum! Vizyonumuz bu kadar uzaÄŸa gidemiyor malesef!

Tüm bunlar sebebiyle de sadece üretemeyen ve ‘mümkünse’ beleÅŸe tüketen bir toplum olur dururuz!

Sonuç, yazdıklarını satan arkadaşlara lafım yok (adam gibi satıldığı sürece-desteğiyle, vs )

Senin ürünün varsa, pazarı kırıyorum ben de yarı fiyatı var gibi bir durumu ise hiç anlamıyorum. Ortada 1 tane doğru dürüst ürün yok, ortada oluşmuş bir ürün pazarı yok, birbirinize rekabet çıkartıyorsunuz (ne ile, nasıl o bile belli değil).

Her zamanki tavrımız, biri bir iş mi yapıyor, aman baltalayalım. Yahu 100 tane magento kullanan adam olsa adam anca 10.000 USD kazanır o da kime ne yarar sağlar allah aşkınıza!

Ha birisi de kalkar bedava verir bu kodu, ona da kimse bir şey diyemez, sonuçta ürünün aslı open source. Adam da bunu öyle publish eder, isteyen kullanır, destek almaz, isteyen üzerinden kendisininkini yazar.

Yada biri yazar, kendine saklar. Bu da ok.

Ama hani gösterip de vermeme durmu bana saçma geliyor. Open source mantığında destek olunacaksa bedava da verilir. Ama “ben yazdım,hahahhaha sizi sefiller para mı veriyorsunuz!” nidaları çok da saçma deÄŸil mi sizcede? Satmıyorsunuz, bedava davermiyorsunuz, ‘ben yazdım, siz de debelenin yazın’ demek ne kadar mantıklı? Ya da kime ne fayda saÄŸlar?

Sonuç 2: Ne gereksiz şeyleri tartışıyoruz!

Sonuç3: Magento için Sanal Pos hala ihtiyaç sevgili yazılımcı kardeşler.

(Not: Ben kendim yazılımcı falan değil, sanal pos ihtiyacı olan bir adamım)

Magento Community
Magento Community

keremeke
Jr. Member

Total Posts:  1

Merhaba,

mevcut magento tabanlı siteye garanti ortak ödeme sayfası enetgrasyonu yapacak bir geliştirici arıyoruz. İlgilenenler lütfen bana adresinden ulaşsın

Keremhan Eke

Magento Community
Magento Community

gercheq
Jr. Member

Sanal POS modulu yazmis olan kisilerden birden fazla bankayi paket olarak satan kimse var mi?

Magento Community
Magento Community

PusulaSoft
Jr. Member

Total Posts:  3
Turkey İstanbul

Merhabalar,

Gerek Peşin, gerek Taksitli gerekse peşin fiyatına taksitli ödeme seçenekleri sunan aşağıdaki bankaların pos sistemlerine entegre sanal pos yazılımlarımız satışa sunulmuştur. Toplu alımlarda ve/veya özel Magento eklenti talepleriniz için lütfen firmamız ile irtibata geçiniz.

Online Sanal Pos satış adresimiz;
http://store.magentocommerce.com.tr

Ayrıca, firmamız artık Magento siteniz ile ilgili her türlü özelleştirme, hosting ve teknik destek konularında, uzman teknik ekibi ile beraber siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve hızlı desteği vermeye başlamıştır.

Her türlü soru, sorun ve dileklerinizi veya adreslerinden de bizlere ulaşabilirsiniz.

Not: Referans için lütfen iletişime geçniz.

Pusulasoft Yazılım
OrtadoÄŸu BiliÅŸim Ltd Åžti.

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

gercheq - 23 July 2010 03:48 PM

Sanal POS modulu yazmis olan kisilerden birden fazla bankayi paket olarak satan kimse var mi?

Bizim modulumuz butun bankalari tek modulden calistiriyor. Yani modulumuzu aldiginizda sisteme dahil bankaların tamamını ( şimdilik 14 banka ) sadece ayarlarını girerek çalıştırabilirsiniz.

http://www.magentosanalpos.com adresinde ekran goruntulerimiz var.

Magento Community
Magento Community

ksaltik
Jr. Member

Total Posts:  5

Arkadaşlar yakın zamanda 1 yl sonra değil smile ödeme modülünü yayınlıyoruz. Ücretli olcak. Ama uçuk fiyatlar değil. Ama dikkatinizi çekmiştir heralde. Diğer açık kaynaklı olan pekçok sisteme ait ödeme modüllerini ücretsiz bulmak mümkünken bu sistemde bulamamanın sebebi nedir.

Magento gerçekten ücretsiz ama ücretsizde bu kadar ancak. Magentoya ait çok fazla detay en azından yeni başlayanlar için yada acemisi olanlar için çok fazla kaynak yok.

Bence magento\’yu seçmeden tekrar düşünün.

Ödeme modülümüz 150 $ civarı olacak. Kampanyalar söz konusu olabilir.......

İstek öneriler için bizimle iletişime geçiniz lütfen. Yazılım geliştirme sürecinde bu bilgiler yararlı olacaktır.

Magento Community
Magento Community

kargaa
Jr. Member

ArkadaÅŸlar kaba olmak istemem, ama yukarıdaki bir arkadaÅŸ zaten basitce söylemiÅŸ Magento açık kaynaktır…

Modülü uygun fiyatla satmak isteyen arkadaşları anlayışla karşılarım, haklısınız emeğe saygı fakat yukarıdaki arkadaşların çoğu sitesi açılmıyor bile hadi almak istedik o bile mümkün değil.

Magento.com.tr zaten tamamen bir ihanet bu programa 750$ a kurulum ! Helal be koçum sana ! Yani Türkiye’de kendi yazılımını yapamamış bi bok becerememiÅŸ böyle sözde bir sürü firma buldum yardımcı makale ararken…

Bence global olarak bizim biliÅŸim dünyasındaki yerimizin neden böyle olduÄŸunu da gösteriyor, bariz asalaklarla dolu çünkü piyasa… Ä°ÅŸin ucunda para olunca nedense böyle oluyor sonra da hintlilere laf ediyoruz…

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

Ben de kaba olmak istemem ama Open Source = Her ÅŸey beleÅŸ demek midir ?

Yazılımın kendisinden deÄŸil o yazılımı kurmakla ilgili hizmetten alınan ücrete yapılan bu yoruma katılmam mümkün deÄŸil…

Magento.com.tr ile bir alakam yok ama bir firma hizmetine 100 dolar da isteyebilir 1 milyon dolar da…
Bunu belirleyen aslında alıcıdır. Yani alıcı bu parayı vermemeyi seçebilir.

Bu parayı vermek istemeyen kendisi kurabilir ve kullanabilir. Burada istenen 750 USD tamamen o firmanın verdiği emekle ilgili kendi belirlediği bir ücrettir. Bu ücretle ilgili yorum yapmak ve bu yorumda o firmaya ağzına gelen herşeyi söylemek kabalaşmak demektir.

karga nickli arkadaÅŸ insanlara e-ticaret konusunda bu kadar destek olmak istiyorsa bu fiyata yorum yapmak yerine insanlara bu OpenSource yazılımı ücretsiz kurma hizmeti verebilir… Biz de kendisini takdir ederiz…

Magento Community
Magento Community

bascharun
Jr. Member

Total Posts:  4

temalari guzel diye magento kurmak istiyorum tek ürün sitelerime fakat sanal pos modulünü 1 site icin mi kullanabiliyoruz yoksa birden fazla sitede de kullanabilirmiyiz?

Magento Community
Magento Community

transfermatik
Jr. Member

Hediye alma rehberi internet dünyasının hediyeci ÅŸehirleri diyebiliriz aslında. Ne iÅŸe yarar tam 100 binlerce hediyelik ürünarasında hangisini alsam acaba derken iÅŸte bunu diyebilen ve size en doÄŸru hediyeyi aldıran site. Sizde her sene aynı hediyeyi almaya sıkılmadınızmı? Ve almak istediÄŸiniz hediyeyi yanı başınızda bulmak daha ucuz kredi kartı numarası vermeden kargo parası ödemeden almak istemezmisiniz. Öyle bir site düşünü Erzurum’un oltu taşını tozundan ve nemrut dağının minyatür heykelinden tutunda Edirne’nin mis sabunu ve doÄŸunun iÅŸlemeleri el sanatları cevize oyulmuÅŸ kaligrafi sanatının inceliklerini sevdiÄŸiniz kiÅŸiye kendiniz özel hissetmesini saÄŸlayan kiÅŸiye özel hediyeleri yaptırmak istemezmisiniz. Hediye alma rehberi sitemiz, kiÅŸiye özel hediye yaptırmak için tercih edebileceÄŸiniz en doÄŸru adres olarak öne çıkmaktadır.

Hediye Alma Rehberi :

Hem bilmediğiniz bir şehirde öğrencilik yaparken google da hediye alma rehberi ne girerek sizde doğru ucuz kaliteli hediyeyi alabilirsiniz en azından fikir edinebilirsiniz. Hediye alma rehberi sitemizde mağaza açarak sınırsız ilan girebilir web siteniz varsa link verebilirsiniz. Bırakın hediye alma rehberi sizin yerinize reklam yapsın doğru insanlara ulaşsın hedef kitlenize seslensin size de sadece satış yapma kalsın daha ne duruyorsunuz sitemiz sizi 100 binlerce hediyeyi görmeniz için bekliyor. Hediye alma rehberi sitemizin sloganını siz hala aynı hediyeleri mi alıyorsunuz ? olarak belirledik. Hediye alma rehberi sitemiz üzerinden farklı marka ve modellerdeki onlarca hediyelik ürünü inceleyebilir ve beğendiğiniz ürünün siparişini ekonomik fiyat tarifelerinden faydalanarak verebilirsiniz. hediye alma rehberi sitemizin resmi web sayfası olan http://www.hediyealmarehberi.com adresini ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

http://www.transfermatik.com/
http://www.fotoilan.com/
http://www.teknotransfer.com/

Magento Community
Magento Community

PusulaSoft
Jr. Member

Total Posts:  3
Turkey İstanbul

Merhaba konuyla alakali adresine mail atabilirsiniz satis ekibimiz bilgilendirme yapacaktir.

Magento Community
Magento Community

oktacy
Jr. Member

Total Posts:  12

cep telefonu sitesi yapıyorum acil 1.7 sanal pos modulu lazım yokmu sağlam ve ücretsiz arkadaşlar

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 4 of 4