Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Garanti bankası sanal pos

izzet
Member

Total Posts:  74

Harika bir haber..
dört gözle bekliyoruz..
3 aydır sanal posumuz var ancak bekliyorduk öyle.
kolay gelsin

not: domain için izin alınması da çok iyi olmuş..

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

Total Posts:  17

Merhabalar,

Sanal Pos satış sitemiz hizmete açılmıştır.

http://www.magentocommerce.com.tr
http://store.magentocommerce.com.tr

Her türlü sorun ve dileklerinizi sitemiz üzerinden online veya offline olarak iletebilirsiniz. Ayrıca, , , adreslerinden de bizlere ulaşabilirsiniz.

Bundan sonraki projelerimizi en yakın zamanda sizlerle paylaşacağımızı belirmek isteriz. Ayrıca, yakın zamanda Magento ile ilgili her türlü bilgi ve deneyimlerimizi sizlerle beraber paylaşabileceğimiz profesyonel bir forum ortamını da açacağımızı iletmek isteriz.

Pusulasoft Yazılım
OrtadoÄŸu BiliÅŸim Ltd Åžti.

Magento Community
Magento Community

izzet
Member

Hayırlı olsun.

Siteye üye oldum ancak aktivasyon maili gelmedi.
kontrol eder misiniz.
sitede tiket bölümü olsa daha iyi olur

almayı düşünüyorum
iyi çalışmalar

Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

Total Posts:  17

Merhaba,

Üyeliğiniz aktif edilmiş ve mail adresinize onay maili gönderilmiştir.

Firmamızın ticket sistemi vardır. Sitemizin iletişim bölümünden göndereceğiniz mesaj destek departmanımıza düşmektedir.

http://store.magentocommerce.com.tr/contacts/

İyi günler dileriz.

Magento Community
Magento Community

MagentoCommerce.com.tr
Jr. Member

Total Posts:  4

Sayın izzet bey,

Bize ulaşmış olduğunuz mail adresiniz ile size ulaşamıyoruz. Payal üzerinden alışveriş işleminize devam edebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz.

Magento Community
Magento Community

izzet
Member

MagentoCommerce.com.tr - 13 February 2010 03:19 AM

Sayın izzet bey,

Bize ulaşmış olduğunuz mail adresiniz ile size ulaşamıyoruz. Payal üzerinden alışveriş işleminize devam edebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz.

Paypal does not allow your country of residence to ship to the country you wish to

aldığım hata

Magento Community
Magento Community

MagentoCommerce.com.tr
Jr. Member

Sayın izzet bey,

Sistemimiz paypal üzerinden ödeme metoduna açık. Teknik destek ten arkadaşımız, sistemizi test etti ve herhangi bir problem ile karşılaşmadığını iletti. Ancak, yine de alışveriş sitemiz üzerinde paypal ile ilgili ufak bir modifikasyon yapıldı. Yeniden denemenizi rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Pusulasoft Müşteri Hizmetleri

Magento Community
Magento Community

izzet
Member

evet şimdi paypal oldu, garanti sanal posu satın aldım.
teşekkür ederim.
az önce finansbank kartımla tek çekim denemesi yaptım ve başarılı oldum..
taksit denemelerini de daha sonra yapacağım bonus kartla..

sormak istediÄŸim bir soru var..

12 taksite kadar vade farkı almıyorum. öyle ayarladım.. tek çekime %5 indirim yapılabilir mi ?
onu nasıl ayarlıcaz.
1=-5 olarak ayarlayınca oluyor ancak 1 taksit olarak ayrı çıkıyor. peşin tutarı değişmiyor..

bir de böyle sanki tek garanti kartları kabul ediyormuş gibi oldu modül..
bir de ayrı tek çekim için ödeme yöntemi yapılabilir mi?

sitenize forum bölümü eklenirse daha yararlı olur kanaatindeyim.

iyi çalışmalar

Magento Community
Magento Community

MagentoCommerce.com.tr
Jr. Member

Sayın izzet bey,

Bu hafta forum bölümüzde açılacak. Pos ile ilgili geliştirme taleplerinizi adresine yollarsanız, talebinize sistemimizde destek kaydı açılacaktır. Ve Teknik ekibimiz talebinizi en kısa zamanda değerlendirip olumlu bulunduğu durumda geliştirme aşamasına geçilip dağıtımı yapılacaktır.

Aynı zamanda, önümüzdeki günlerde müşteri panelimiz de devreye girecek olup satın almış olduğunuz paketleri ve bunlarla ilgili güncellemeleri takip edip indireileceğiniz ve destek kaydı açıp-takip edebileceğiniz bir ortam olacak.

Bahsetmiş olduğunuz çözümü teknik açıdan olumlu bulmadığımızı ve yapmış olduğunuz konfigürasyon değişikliğinden doğabilecek tahsilat problemlerinden firmamızın sorumlu olmacağını belirtmek isteriz.

İyi çalışmalar dileriz.

Magento Community
Magento Community

promet77
Jr. Member

Total Posts:  2

peki biraz rekabet getirelim fiyatları cekelim assagı....

bütün bankaların posları yakında bu arkadasların verdiginin yarı fiyatına verilecektir.Calısmalar baslamıstır. geliştikce detaylı bilgiye burdan ulasabhilirsiniz.

Saygılar.

Magento Community
Magento Community

MagentoCommerce.com.tr
Jr. Member

Sayın promet77,

Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Ancak, yazınızın içeriğine istinaden aşağıda açıklama yapmayı uygun gördük.

Yazılım dünyasında, şahsi ve atılımcı girişimlerle hep karşılaşıyoruz ve sizi de takdir ediyoruz. Ancak, önemli olanın yazılımı piyasaya ucuz çıkartmaktan ziyade, sonrasında desteğinin, yazılım ve resmi konularda geliştirmelerinin sayın müşterilere en hızlı ve güvenilir şekilde sunabilmek olduğunun da altını çizmek isteriz.

Firmamızın amacının, Magento Sanal Pos yazılım işini tekelimizde tutup yüksek fiyattan satarak kar gütmek amacı olmadığı belirtmek isteriz.

Amacımız, yaptığımız iş konusunda kaliteyi ve güvenliği ön planda tutup, sağlıklı ve arkasında durulacak işler ile piyasaya hizmet etmektir.

Firmamız; bünyesinde çalışan konularda uzman arkadaşlarımızın çalışmaları ile Magento Sanal Pos yazılımını testleri ile beraber, yaklaşık 6 ay öncesinden bitirmiş olduğunu ve bu 6 ay içerisinde satış politikası, firma duruşu ve fiyatı konusunda gerçekçi ve kabul edilebilir bir fiyat aralığı belirleme çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Firmamız; sadece Magento Sanal Pos yazılımından ziyade, gelen taleplere ve Magento da tespit etmiş olduğumuz gerek Türkiye lokasyonumuzda dolayı gerekse genel altyapısındaki eksikler ile ilgili modüller geliştirme konusunda çalışmalarını da sürdürmektedir.

Saygılarımızla,

PusulaSoft

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

magentocommerce.com.tr nin yazilarina ek :

Kar amaci gutmeden boyle bir kodu yazip siz yayinlayin. Emeginiz bedavaysa yapacak bisey yok. Butun hizmetleri de ucretsiz verin. Populizm de zirveye vuralim. Ay sonunda da sadece gelen tesekkurlerle faturalarinizi odersiniz…

Uretilen her modulu ucretsiz almaya calisan insanlar da bundan kar ediyor. Ama Musteriden aldiklari paradan kucuk bir pay da o modulu yazana gondermiyorlar… Madem ucretsiz aliyorlar butun hizmetleri de ucretsiz versinler, ticaret canlansin…

Biz de yazdik bitmek uzere ve biz daha pahali satacagiz. Cunku 1 yil emek verdik ve ciddi bir modul ortaya cikti. Bunun karsiligini almayacaksak niye 1 yil ugrastik ?

Isteyen bedava dagitabilir, duzgun hizmet almak isteyen parasini oder hizmeti alir.

Magento Community
Magento Community

merto
Jr. Member

Total Posts:  1

yazilimci beylerin emeklerine sonsuz saygim olmaklabirlikte, magentoyada sitem etmemek mumkun degil, malesef magento bu hizla ve bu gonullu gurubunun (yoneticiler haricinde) parali destekleri magentonun tr de yukselisini engelleyecektir. degerli yoneticiler birkac nacizanefikir vermek istemekteyim uygun gorurseniz olumluysa bana pm ile ulasiniz.  bir sanal pos 100 euro bayagi pahali en azindan 15 20 e bile olsaydi neyse. .. bunu onlemek icin yoneticileri bekleyecegim. tesekkurler.

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

isin acikcasi nerdeyse 1 yildir sanal pos ile ugrasiyoruz. siz 1 yil ugrastiginiz bir yazilimi eger en az 1000 tane satmayacaksaniz 15 liraya verir misiniz ?
veya diyelim ki benden 15 dolara bu modulu biri aldi ve o isten 2000 dolar kazandi. donup bana al su 100 dolar da senin olsun der mi ?

lutfen gercekci olalim. baskasinin emegine fiyat bicmek cok kolay. isteyen oturup kendisi yazabilir. bu sayede bu ise harcanan emegin degerini daha iyi anlar…

modulle ilgili normalden yuksek bir fiyat belirledik ve elektronik ticaret konusunda ciddi olan birkac kisiyle de gorustuk urunu alacaklarini ve fiyatin aslinda cok onemli olmadigini soylediler. elektronik ticaret sitelerinin neredeyse en onemli ve en fazla risk iceren bolumlerinden biri icin bictiginiz deger bence biraz az…

+ birinin oturup yazdigi bir modulun fiyatina hangi yonetici karisir ? siz arcelik’e gidip bu buzdolabi neden 1500 lira diyebiliyo musunuz, veya deseniz onlar size ne diyo ? smile

Magento Community
Magento Community

King_of_Newyork
Jr. Member

Herkese merhaba,

Burda bir yıl ya da aylarca magento modülü için uğraştıklarını söyleyenler var da, bu kadar zaman neyle uğraşmışlar merak ediyorum.

Garanti için sanal pos modülünü iki günde yazdım ve iki aydır da sorunsuz kullanıyorum.

Bu yazıyı da sanal pos satmak için değil, kendileri pos yazmayı düşünenler için yazıyorum. Öyle söylendiği gibi aylarca ya da yıllarca uğraşmak gereken birşey değil. Aylarca uğraşcak vaktim olsa, alışveriş sistemini kendim yazarım neden magento kullanıyım.

Yine programcılar için şöyle bir yol takip etmelerini öneririm.

1) Ben Garanti’nin sunduÄŸu yöntemlerden XML altyapısını kullandım. Ve tavsiye ederim, kullanım kolaylığı açısından. 
2) Magento için modül yapısını anlamanız gerekiyor. Sıfırdan bir modül nasıl yazılır şeklinde İngilizce dökümanlar karıştırın (magento kitabı da var bu iş için)
3) Garanti ile gelen modüllerden ödeme alan authorize.net modülü inceleyin. O epey faydalı olmuştu bana.
4) Şurda bir arkadaşın bir modül nasıl yazılır şeklinde İngilizce oldukça yararlı bir yazısı var:

http://roysimkes.net/blog/2009/11/creating-your-own-payment-gateway-for-magento-part-1/

Hatta isterseniz 4. madde de kodları kullanarak ve üzerinde düzeltmeler yaparak modülünüzü yapabilirsiniz. (O modüldeki kodlarda bazı yerlerde hata bulunuyor, deneme yanılmayla çözülebilecek türde hatalar)

Aslında modülün 100 dolar ya da euro ya satılması beni pek rahatsız etmiyor. Yıllarca kod yazmalarına anlam veremedim. Adam gibi bir yazılımcı için yukarda yazdığım bilgilerle 1-2 gün içinde yazılması muhtemeldir.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top