Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 4
Garanti bankası sanal pos

msener
Jr. Member

Total Posts:  1

Merhaba arkadaÅŸlar,

Garanti bankası sanal pos u ile nasıl entegre edeceğiz bu konuda çalışmalar var mı ?

ayrıca toplanalım demişsiniz böyle bir toplantı gerçekleşecek mi ?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

abaki
Member

Total Posts:  32
USA

garanti ve ya başka bir banka ile ilgili modülü nasıl ekleyeceğimiz hakkında açıklama yapabilecek birisi var mı?.
wiki den biraz baktım açıkçası ama daha önce bu konuda çalışmadığım için tam olarak oturmadı.

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

EST tarafindan saglanan garanti, is bankasi, finansbank, akbank, teb bankalarinin sanal posu yazilmistir.
Taksit fonksiyonlari yazilmaktadir…

Yakin zamanda piyasaya verilecektir…

Magento Community
Magento Community

radalin
Jr. Member

Total Posts:  29
Istanbul, Turkey

3d secure desteğinin olup olmayacağını da öğrenebilir miyiz aceba?

EST içerisinde adı pan ve ya ticket idi sanırım gerçi hatırlamıyorum tam olarak ama.

Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

Total Posts:  17

Selam,

EST firması tarafından geçen sene beri sanal pos uygulaması ve 3d secure uygulaması yayınlandı ve uygulamaya geçirilmiÅŸti. Magento ya Garanti 3D ödeme sistemini entegre eden paymet module ü de yazdım. Ä°steyen arkadaÅŸlara konu hakkında yardımcı olabilirim…

Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

Selam,

EST firması tarafından geçen sene başı sanal pos uygulaması ve 3d secure uygulaması yayımlanmış ve uygulamaya geçirilmiÅŸti. Magento ya Garanti 3D ödeme sistemini entegre eden paymet module ü de yazdım. Ä°steyen arkadaÅŸlara konu hakkında yardımcı olabilirim…

Magento Community
Magento Community

radalin
Jr. Member

Istanbul, Turkey

Selam,

yeni bir ödeme modülü yaparken aşağıdaki tutorial ı takip ederek mi yaptığını merak ediyorum aslında,

http://www.magentocommerce.com/wiki/how-to/create-payment-method-module

Yukarıdaki tutorial gibi, yeni bir ödeme modülü yaratıyoruz. Gerekli ayarları yaptıktan sonra, Ödeme modülümüzün ödeme gibi bir metodu içerisinde, EST (Garanti) nin istediÄŸi formatta xml’i hazırlayıp, gönderiyoruz ve cevabı da gene bu modül üstünden alıp kullanıyoruz sanırım.

Bunun nasıl olduğu ile ilgili biraz bilgi verebilirsen çok sevinirim.

Teşekkürler.

Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

Selam,

Evet, bahsettiğiniz module tutorial ı kullanarak modül geliştirebilirsiniz. Ancak bu tutorial sadece modulün iskeletein oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Önemli olan modülün adaptör ünü yazabilmektir.

Sanal posa değişik şekillerde veri göndermeniz tabii mümkündür; XML tabanlı, input parameter tabanlı. Ki oluşturulan parametreleri de curl kütüphanesi kullanarak gerekse bildiğimiz form post şeklinde gönderebilirsiniz.

Ben magento da, 2 farklı şekilde sanal pos a veri göndermeyi tercih ediyorum.

Api kullanacaksam; Zend in Http Client class ını kullanarak, ki bu class ile hem xml hem de input param ları gönderebiliyorum.

3d kullanacaksam; zend redirect fonksiyonunu kullanarak input param ları gönderebiliyorum.

Aslında benim dikkat ettiğim ve sadece magentoya özgü olarak uğraştıran kısım veri göndermekten ziyade sanal pos tan veri dönüşünü parse etmek ve gelen veriyi derleyebilmekti. Dikkat edilmesi gereken husus budur. Logu aktif etmeniz size modül yazımında oldukça fayda sağlayacaktır.

Takıldığınız husus olursa, yardımcı olurum.

Ä°yi çalışmalar…

Magento Community
Magento Community

radalin
Jr. Member

Istanbul, Turkey

Adaptör ile ilgili çağırma kısımlarını iskelet üzerinden yapıyoruz anladığım kadarıyla.

Adaptörü de curl kütüphanesi ile kullanbildiğimiz gibi (gene iskelet içerisinde cevabı işleme kısmını yapabiliyoruz anladığım kadarıyla) ZF nin etinden sütünden faydalanmakta güzel elbette

Peki 3d secure kullanmak istediğimiz takdirde 3d secure den dönecek olan cevabı hangi url e post ediyoruz. Bunun için magento nun hazırlamış olduğu bir sayfa var mı? Bu kısmın nasıl olduğunu tam olarak anlayamadım. Bunu birazcık anlatabilirsen sevinirim.

teşekkürler

Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

Selam,

Geç cevap için kusura bakmayın…
3d sisteminin çalışma prensibinden gelen, ödemenin onaylanmasından sonra ödeme ekranının yöneleceği sayfa ve ödemenin reddi gerçekleştiğinde ödeme ekranının yöneleceği sayfanın URL lerin tanımlanması yeterli olacaktır.

Bu URL lerin magento daki karşılığı ise, başarılı dönüş -> //index.php/checkout/onepage/success ve red dönüş -> /index.php/checkout/cart/

Kolay gelsin

Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

ArkadaÅŸlar,

Hazırladığım garanti 3d sanal pos uygulamasını ekli dosyada foruma koyuyorum. İhtiyacı olan arkadaşlar kullanabilirler. Bulduğum ve yakaladığım boooll vakitte de magento connect e koyacağım. Şimdilik uğraşamayacağım. Kusura bakmayın..

Bu hafta sonuda yine vakit bulabilirsem, ödeme sisteminin api versiyonunu çıkartacağım. 1-2 hafta içerisinde de geliÅŸmiÅŸ taksit seçenekli versiyonunu yükleyeceÄŸim, az kaldı bitmesine…

Herkese kolay gelsin…

Takıldığınız konu olursa, lütfen iletiniz.... Vakit buldukça ve elimden geldiÄŸince yardımcı olmaya çalışırım…

Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

dosya yükleyemiyorum yahu.

Neyse, isteyen arkadaşlar e-posta adresine isteklerini bildirmeleri durumunda gönderebilirim..

Kusura bakmayın…

Magento Community
Magento Community

can2dan2
Jr. Member

Total Posts:  10

Garanti nin 3d odeme ile ilgili 3 metodu var.

1) 3d
2) 3d Pay
3) 3d OOS Pay

Hangisini implement ettiniz?

Magento Community
Magento Community

serkanakyol
Jr. Member

3d oos pay

Magento Community
Magento Community

genghis
Jr. Member

Total Posts:  15

Garanti bankası için Sanal Pos yazılmıştır. Ilgilenenler lutfen
adresine email atsın. 1 hafta icinde bu modulu temin edebilirsiniz.

Magento Community
Magento Community

cry1987
Jr. Member

Total Posts:  2

ÖDeme alamayacak mıyız bu sistemle?
Ä°lginç diyaloglar olmuÅŸ ÅŸimdi burda…
Ücretliyse ücretli dağıtıyorum yazın.. Ücretsiz paylaşmak istiyorsanız buyrun ekleyin faydalanalım. Yok ücretli paylaşacaksanız onuda söyleyin.
Haksız mıyım?

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 4