Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 2 of 3
Български превод

nchankov
Jr. Member

Total Posts:  18

А не може ли да се сменят модераторите? Вярно много гадно се изненадах, че уж има български превод, а то е преведено много малко и всичко останало е на английски.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

todor.sheitanov
Jr. Member

Total Posts:  1

Здравейте, трябва ми човек който да ми конфигурира magento - не намерих друг форум в който да пиша - затова тук

Magento Community
Magento Community

koeff
Jr. Member

Total Posts:  4

Здравейте,
вече има малко промени в модераторите. Добавени сме аз и todor и планираме до седмица - седмица и нещо да направим превода на версия 1.2. В момента е на 0%, така че ако можете с нещо да помогнете - давайте. Ще одобряваме suggestions smile

Magento Community
Magento Community

temgra
Member

Total Posts:  34

Това го писах май два пъти… Ама не мога да го изтрия сега. Ще бъде ли възможно модераторите да помогнат?

Magento Community
Magento Community

temgra
Member

Total Posts:  34

Еееееее, ние много се уредихме grin Community, 50% от което се състои от модератори wink

Magento Community
Magento Community

koeff
Jr. Member

превел съм около 2000 реда, другото е от предни версии. Ако някой желае да се включи, нека да ми пише ЛС

Magento Community
Magento Community

koeff
Jr. Member

тия 85% не ги гледайте, все още има няколко файла които са минати само с Гугъл транслейт

Magento Community
Magento Community

koeff
Jr. Member

Честито, версия 1.2 е преведена.

Специални благодарности на nchankov, grouchz и преводачите на версия 1.1!!!

Magento Community
Magento Community

nchankov
Jr. Member

Total Posts:  18

Ей, браво! сега ще я пробвам.

Ти мисли вече за 1.3, че тя е “последна” :D

Magento Community
Magento Community

SecretR
Jr. Member

Total Posts:  23

Радвам се, че е имало активност по превода на Магенто във времете в което не бяхме на линия.
Сега към последните новини. Все още не съм решил окончателно как ще процедирам в близкото бъдеще относно промените настъпили в Магенто обществото и в частност новият платен продукт на Varien, който всъщност съдържа всички обещани подобрения за свободната версия, изчистения от свободното общество код и труда на преводачите (включително и Българските).

Ще се опитам да получа повечко информация, не искам да реагирам спонтанно, но ако всичко това е вярно и това е пътя по който Магенто ще вървъ занапред, аз и екипът ми официално ще се откаже от по-нататъшна “безвъзмездна” работа по този проект - имаме си достатъчно ИСТИНСКИ open-source проекти.

Magento Community
Magento Community

todor
Jr. Member

Total Posts:  1
Sofia

@nchankov - да магенто мина версия 1.3, но във всъщост става дума за версията на превода (1.2), която е последната възможна. Инсталирали сме превода върху 1.3.1 и няма проблеми.

@SecretR - да доста разочароващо действие от страна на магенто. На мен лично ми харесваше слогана “A Platform for Growth”, но точно той се обезмисля, когато има паралелно ентерпрайз версия с важни функционалности и струва $9к! Все пак кажи мнение за някои ecommerce решения, върху които имаш наблюдения? Навремето имах вземане даване с oscommerce и си спомням, че кода беше каша. Трудно се разширяваше и общо взето трудно се правеха каквито и да е промени, а последната версия, където имаше обещание че ще се пренапише по културно също и че проблема със слагането на плъгини ще се реши, май така и не излезе от алфа версия.

п.с. - текущия превод (90.24%) е прегледан и със spell check-a на Microsoft. От тук натам може би най-подходящия превод е inline за да се гледа директо от сайта и да няма логически неточности.

Magento Community
Magento Community

SecretR
Jr. Member

Ако трябва да бъдем честни - Магенто не е нищо повече от добре пренаписана, обектно ориентирана osCommerce версия и почти мога да се обзаложа че иницалната версия е ползвала osCommerce за “шаблон”.

В момента правим проучване за алтернативи - има такива и то доста интересни. Ще пусна повече подробности тук.

Magento Community
Magento Community

Antonio_
Member

Total Posts:  51
Italy

Здравейте,
не мога да се стърпя да споделя впечатления от лошата последна версия на превода, която ме впечатли в обратния смисъл на думата. Наистина ли никой ли не забелязва това, което е очевадно за мен?
По тази причина сега вместо да седна да оправям едни други конфигурации в сайта, трябва да коригирам практически всичко. Естествено, най-много ме касае видимата част на сайта. Съжалявам, че съм рязка, но поне като превеждате, гледате ли какво все пак пишете? В крайна сметка всичко това лъсва на фронтпейджа.

Защо “количка” е сменена с “кошница”? И добре, като е сменена, защо тогава на половината места е останала “количка”, а на другите е “кошница”? Клиентите разногледи ли ще ги правим?
И разни такива красиви разлики, като и “данъци” вместо такси ...., ами дай да накараме клиента освен транспортни разходи и данъците да си плати? НАП ряпа да яде ...
Какво означава “добави за сравняване” и какво му беше лошото на “добави за сравнение”?
“Вземи цитат” - ей това е върха просто. Какъ цитат и откъде? Какво му беше на старото “виж цена”?
Нямам нерви да изброявам повече, отивам да пренапиша всичко, за да се върне сайта ми в предишното положение.

Magento Community
Magento Community

SecretR
Jr. Member

В интерес на истината дори не съм пробвал последния превод. Нямам спомен упоменатите фрази да идват от мен или екипа ми ( забелязах че се споменава Google translate по-горе, което е недопустимо според мен). Преди доста време обсъждах с тогавашния екип (не помня точно с кого) набелязване на стандарти при превод. Редно би било да има последователност в използваната в началната версия на превода терминология. Мисля че забележката (ако е коректна, както казах не съм поглеждал превода от месеци) е доста конструктивна. Ще проверя какъв е случая при първа възможност.

@Turistiamo - От друга страна, по-добрият вариант според мен е да докладваш някак по-конкретно неточностите които са допуснати според теб. Ако помислиш - факта че ги има не ми помага особено, това означава че трябва да премина през целия превод - точно което си направил/ще направиш и ти. Двойна работа не е в услуга на никой.

Magento Community
Magento Community

Teo
Jr. Member

Total Posts:  11

Miro a.k.a. SecretR - 20 April 2009 11:31 AM

Радвам се, че е имало активност по превода на Магенто във времете в което не бяхме на линия.
Сега към последните новини. Все още не съм решил окончателно как ще процедирам в близкото бъдеще относно промените настъпили в Магенто обществото и в частност новият платен продукт на Varien, който всъщност съдържа всички обещани подобрения за свободната версия, изчистения от свободното общество код и труда на преводачите (включително и Българските).

Ще се опитам да получа повечко информация, не искам да реагирам спонтанно, но ако всичко това е вярно и това е пътя по който Магенто ще вървъ занапред, аз и екипът ми официално ще се откаже от по-нататъшна “безвъзмездна” работа по този проект - имаме си достатъчно ИСТИНСКИ open-source проекти.

Това е тема, която ме вълнува доста. Освен това обявената цена е покъртителна, на това отгоре годишна....  shock
Въпросът е, че по-добро опън сорс решение, говорим за цялата нужна фунционалност, не сме намерили.
Работата отива към платено такова :( interspire например

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 2 of 3