Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 3
Български превод

SecretR
Jr. Member

Total Posts:  23

Здравейте,

Имаме си вече Български форум, това е добрата новина smile
Ще използвам този форум за публикуване на информация относно изискванията при превод на Magento - мисля, че ще бъде в пмощ на всички новодошли и за тези, които нямат достатъчно познания в областта на file encoding. Звучи страшно, но всъщност не е.

Тези дни ще подготвя инциалния пакет - всичко, което е преведено до сега от нас. Това ще бъде основата за по-нататъшния превод. В този първи пакет има доста пропуски и фрази, които подлежат на промяна. Ще се радвам да обсъдим стандартите за преводи с хората, които имат желание да помогнат, особено с тези, които имат повече опит в локализацията на софтуер.

Това е за сега от мен, ще се опитам да задвижа нещата възможно най-скоро.

Поздрави,
Миро

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Stoewarius
Jr. Member

Total Posts:  4
Stara Zagora/Bulgaria

На добър час на българската форум секция в Magento smile

Magento Community
Magento Community

Teo
Jr. Member

Total Posts:  11

Чакаме с нетърпение този превод, преди да сме почнали да си го превеждаме сами. 
Много хубаво, че има българска част. Успех!

Magento Community
Magento Community

SecretR
Jr. Member

Опитвам се да намеря съвсем малко време за да кача работата ни до тук. Обещавам, че ще направя всичко възможно това да се случи до края на тази седмица.

Magento Community
Magento Community

Jdbg
Jr. Member

Total Posts:  3
Sofia, Bulgaria

Привет и от мен!
Ако мога да помогна нещо с превода, аз съм на лице wink

Magento Community
Magento Community

SecretR
Jr. Member

Току що качих инициалния пакет на БГ превода за версия 1.0.19870 на Магенто. В преведените до тук файлове има доста пропуски и неточности. Най-лесния вариант за помощ за по-нататъшно превеждане на продукта е inline превода, който създадоха екипа на Вариен - http://www.magentocommerce.com/langs/list/ - изберете Inline срещу Bulgarian, промените направени на Демо сайта ще бъдат записани и разгледани от екипа ни.
Благодаря на всички изявили желание за помощ.

Поздрави,
Миро

Magento Community
Magento Community

moshmelloz
Jr. Member

Total Posts:  1

Здравейте,
Супер новина!
Тъкмо щях да сядам да го превеждам smile
Ако искате мога да помогна с нещо?

Поздрави!

Magento Community
Magento Community

dvelev
Jr. Member

Здравейте,
има ли някакъв напредък са превода на Magento на български?

Magento Community
Magento Community

lbozhkov
Jr. Member

Здравейте, момчета,

До къде стигнехте с превода? Има ли някакъв напредък изобщо?
Имам желание да помогна.

Magento Community
Magento Community

Teo
Jr. Member

Това, което се забелязва, че работата е всеки се оправя сам с превода.
Много пъти това се получава и в други Open source решения, резултата накрая е нескопосан превод. ( говоря за българския превод)
Явно някой си мисли, че като не дава възможност за превода, останалите ще се откажат да работят с този софтуер. 
>:-(

Magento Community
Magento Community

Corllete Ltd
Member

Total Posts:  47
Bulgaria

Teo без да се обиждаш ама явно това си го мислиш само ти. Преди две седмици е качена версия на превода (http://www.magentocommerce.com/langs - 86.94%). Това кеото е необходимо да се направи е да се прегледат файловете и да се направят необходимите корекции.

PS: А след като някой толкова много иска да помогне то по лесно от това няма - тегли превода сяда и превежда, дава линк тук във форума и готово. Не виждам защо трябва да се питаме един друг “какво стана с превода, до къде стигна превода” и Ñ‚.н. Ако толкова е сложно сте ви организирам един SVN за да се работи само по една версия и да се следят промените от всички.

Magento Community
Magento Community

perseus777
Jr. Member

Total Posts:  15

Питанка: знаете ли бърз хостинг в БГ, на който да се инсталира без проблеми Магенто? Щото се боря с хост.бг сървъра и не става :(

Magento Community
Magento Community

Teo
Jr. Member

SonicE - 10 November 2008 09:34 PM

Teo без да се обиждаш ама явно това си го мислиш само ти. Преди две седмици е качена версия на превода (http://www.magentocommerce.com/langs - 86.94%). Това кеото е необходимо да се направи е да се прегледат файловете и да се направят необходимите корекции.

PS: А след като някой толкова много иска да помогне то по лесно от това няма - тегли превода сяда и превежда, дава линк тук във форума и готово. Не виждам защо трябва да се питаме един друг “какво стана с превода, до къде стигна превода” и Ñ‚.н. Ако толкова е сложно сте ви организирам един SVN за да се работи само по една версия и да се следят промените от всички.

Ако забеляза датата по-горе още март месец имахме готовност в екипа да превеждаме. Ð’ последствие нищо не стана и си го преведохме сами. С тази разлика, че превода стана по конкретния проект (което не е хубаво). Искам, а не само аз да има превод “като хората” синхронизиран. Не във всеки следващ проект да го преглеждаме. Това беше идеята wink
Иначе за помощ сме готови.

За хост на Магенто. Трудна работа да е евтин, магентото изисква повечко памет, а и заявките към БД не са леки.
Един от проектите е на icdsoft, там общата разрешена памет е 200MB и се задъхва.
При много продукти силно препоръчвам минимум VPS. На собствен сървър ест. нещата вървят супер, но ...разходите.

Magento Community
Magento Community

temgra
Member

Total Posts:  34

Преди няколко месеца и аз предложих усугите си да допринеса за българския превод на магенто. За съжаление дори не получих и отговор от двамата ни български модератори: явно господата Miro a.k.a. SecretR и marinov държат да си направят превода сами (по какви причини не ми е ясно).

Magento Community
Magento Community

Teo
Jr. Member

А те като ги гледам дори вече не влизат тук tongue wink

Magento Community
Magento Community

temgra
Member

Total Posts:  34

Наистина, жалко - щеше да е хубаво да върви българското community. За Магенто хостинг мога да предложа моя избор - hostmonster. След дълго търсене из интернет на евтин и подходящ за Магенто хостинг намерих hostmonster. Много съм доволна от него - струва само $5.95 на месец, ама не е в БГ.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 3