Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Probleme cu adaugarea subcategoriilor si produselor

petertufan
Sr. Member

Total Posts:  93
Ashburn, VA

Initial localizat in: http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/232/#t2784

Asa cum am aratat mai sus - original postat in forumul de mai sus, voi adauga traducerea aici pentru romani:

Probleme cu adaugarea subcategoriilor si produselor:

Am dorit sa las pe oricare sa stie de citeva lucruri pe care le-am gasit in timpul creeri subcategoriilor:

1) In cazuri multiple am gasit ca pe durata creerii subcategoriilor de treapta a 2-a si a 3-a, din Admin - catalog - Manage Categories - dupa apasarea butonului Create - vezi vedea o pagina alba. Ar trebui sa fiti promptat cu revenirea la pagina de baza “category” in care puteti creea o noua categorie.

Fixare: Am gasit ca simplu adaugind categorii si revenind inapoi la pagina alba “category” veti fi in stare sa completati acest lucru.

2) in timpul creerii paginilor de produse am gasit un mesaj foarte distractiv care spune un “script is constantly running” cu optiunea de Continue sau Cancel

Fixare: apasind butonul Continue va va crea eventual noul produs - dar va fi foarte greu - dar eventual se va face.

Posibil Roy si echipa Magento va lua in evidenta si va aplica toate acestea la noua versiune.

Multumiri,

Peter

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Daniel Toma
Jr. Member

Total Posts:  13

Peter, please. Problemele tehnice care nu au de-a face cu localizarea aplicatiei nu ar trebui sa apara in aceasta sectiune a forumului. Macar pana apare versiunea 1.0. Dupa parerea mea, prioritatea este localizarea aplicatiei. Romanii pot comiunica si in engleza, nu este nevoie de traducerea mesajelor in romgleza.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top