Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 2 of 2
Интеграция на ePay.bg за Магенто

Drudge
Jr. Member

Total Posts:  5

Ползвам само Magento Connect

а ето и пожеланата информация:

a:5:{i:0;s:53:"Cannot load configuration for payment method "epaybg"";i:1;s:4028:"#0 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Payment/Helper/Data.php(48): Mage::throwException('Cannot load con...')
#1 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Payment/Helper/Data.php(212): Mage_Payment_Helper_Data->getMethodInstance('epaybg')
#2 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Sales/Transactions/Grid.php(104): Mage_Payment_Helper_Data->getPaymentMethodList(true)
#3 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Widget/Grid.php(574): Mage_Adminhtml_Block_Sales_Transactions_Grid->_prepareColumns()
#4 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Widget/Grid.php(582): Mage_Adminhtml_Block_Widget_Grid->_prepareGrid()
#5 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(752): Mage_Adminhtml_Block_Widget_Grid->_beforeToHtml()
#6 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Widget/Tabs.php(289): Mage_Core_Block_Abstract->toHtml()
#7 /var/www/magento/app/design/adminhtml/default/default/template/widget/tabs.phtml(38): Mage_Adminhtml_Block_Widget_Tabs->getTabContent(Object(Mage_Adminhtml_Block_Sales_Order_View_Tab_Transactions))
#8 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(212): include('/var/www/...')
#9 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(239): Mage_Core_Block_Template->fetchView('adminhtml/defau...')
#10 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(253): Mage_Core_Block_Template->renderView()
#11 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Template.php(81): Mage_Core_Block_Template->_toHtml()
#12 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(753): Mage_Adminhtml_Block_Template->_toHtml()
#13 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Text/List.php(43): Mage_Core_Block_Abstract->toHtml()
#14 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(753): Mage_Core_Block_Text_List->_toHtml()
#15 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(520): Mage_Core_Block_Abstract->toHtml()
#16 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(471): Mage_Core_Block_Abstract->_getChildHtml('left', true)
#17 /var/www/magento/app/design/adminhtml/default/default/template/page.phtml(58): Mage_Core_Block_Abstract->getChildHtml('left')
#18 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(212): include('/var/www/...')
#19 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(239): Mage_Core_Block_Template->fetchView('adminhtml/defau...')
#20 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Template.php(253): Mage_Core_Block_Template->renderView()
#21 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Template.php(81): Mage_Core_Block_Template->_toHtml()
#22 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Block/Abstract.php(753): Mage_Adminhtml_Block_Template->_toHtml()
#23 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Model/Layout.php(529): Mage_Core_Block_Abstract->toHtml()
#24 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Action.php(389): Mage_Core_Model_Layout->getOutput()
#25 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Adminhtml/controllers/Sales/OrderController.php(119): Mage_Core_Controller_Varien_Action->renderLayout()
#26 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Action.php(418): Mage_Adminhtml_Sales_OrderController->viewAction()
#27 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Router/Standard.php(254): Mage_Core_Controller_Varien_Action->dispatch('view')
#28 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Controller/Varien/Front.php(177): Mage_Core_Controller_Varien_Router_Standard->match(Object(Mage_Core_Controller_Request_Http))
#29 /var/www/magento/app/code/core/Mage/Core/Model/App.php(304): Mage_Core_Controller_Varien_Front->dispatch()
#30 /var/www/magento/app/Mage.php(596): Mage_Core_Model_App->run(Array)
#31 /var/www/magento/index.php(95): Mage::run('*', 'website')
#32 {main}"
;s:3:"url";s:83:"/index.php/admin/sales_order/view/order_id/10/key/b4bd2311fbefa8041d8568785c19b8f4/";s:11:"script_name";s:10:"/index.php";s:4:"skin";s:5:"admin";}

Това е при деинсталирано през Magento Connect разширение

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Total Posts:  27

Здравей. Благодаря за информацията.
Пресъздадох същата ситуация на тестовата ми среда.

Има ли вероятност да си получавал поръчки през epay.bg модула, или да си правил тестови такива?

Би ли пробвал тази заявка в базата данни на магазина ти и да ми кажеш дали има намерени записи.

SELECT *
FROM `sales_order_entity_varchar`
WHERE `valueLIKE 'epaybg'

Ако има то значи имаш и поръчки направени през модула.

Имам някой съмнения че ако имаш направени поръчки през модула грешката няма как да се отстрани.
До колкото знам, това не е проблем на модула, по скоро системата изисква файлове за поръчките които
са напрвени през модула.

Magento Community
Magento Community

Drudge
Jr. Member

Грешка
SQL Ð·Ð°ÑÐ²ÐºÐ°

SELECT 
FROM  `sales_order_entity_varchar
WHERE  `valueLIKE  'epaybg'
LIMIT 0 30

MySQL Ð¾Ñ‚говори

#1146 - Table 'magento.sales_order_entity_varchar' doesn't exist

Единствените таблици в които присъства ‘epaybg’ са:
admin_user
core_config_data
core_translate

Това е при инсталиран epaybg модул

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Коя версия на Magento използваш?

В 1.4 правиха промяна на структурата на базата данни.

Magento Community
Magento Community

Drudge
Jr. Member

Версията: 1.4.1.1

Magento Community
Magento Community

stanislav4o
Jr. Member

Total Posts:  2

Привет,

Инсталирах модула, активирах го и попълних полетата, но не се появява никаде по сайта в payment methods на количката.

Моля, ако съм изпуснал нещо да ме посъветвате.

Поздрави !

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Здравей.

Имам няколко въпроса ...

1) След като инсталира модула изчисти ли кеша на Magento.
2) В каква валута искаш да извършиш плащането? Модула е активен, ако валутата е ЛЕВ, ДОЛАР или ЕВРО
3) Коя версия на Magento използваш. Аз токущо го пробвах на последната 1.4.2.0

Очаквам отговор.

Magento Community
Magento Community

stanislav4o
Jr. Member

Total Posts:  2

Опитах да упдатена на 1.4.2 с документацията тук—http://www.magentocommerce.com/wiki/groups/227/upgrading_magento_via_ssh но се почупи много, има ли по-сигурен начин за ъпдейтване на магенто ?

Отностно въпросите ти:

Валутата е лева.
версията е 1.4.1.1
кеша го трих.

Благодаря предварително ! smile

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Здравей.

Би ли отворил нова тема относно ъпгрейда, като опишеш какво се счупва?

Така ще привлечеш повече внимание върху темата за ъпгрейда и вероятноста някой да отговори е
по - голяма.

Инече по вапроса за epay модула ще видя какви са възможните причини.

Magento Community
Magento Community

Boris P. Karaivanov
Jr. Member

Total Posts:  8

При мен излезнаха няколко бъга:
1. Пуснах “sandbox” и направих тестова поръчка. Ð’ етапа на redirect към ePay.bg ми дава грешка:
url: http://xxx.xxx/epaybg/standard/redirect/

Recoverable Error: Object of class Mage_Directory_Model_Currency could not be converted to string in xxx/1411/app/code/local/CeckosLab/Epaybg/Block/Standard/Redirect.php on line 58

Преработих го на :

$data .= “CURRENCY=” . $this->order->getOrderCurrency()->getCode() . “\n”;

и захапа. smile
2. Когато искам да прегледам направената поръчка в админа ми дава грешка:

Warning: include(xxx/1411/app/design/adminhtml/base/default/template/epaybg/info.phtml) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory

Добавих template файловете от frontend в adminhtml и захапа smile

Магазина е версия 1.4.1.1

Имам въпрос:
Когато е в режим sandbox, ePay.bg прави ли ping, защото направих няколко поръчки, а статуса им не се промени(независимо дали са платени или отказани през ePay.bg).

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Имам въпрос:
Когато е в режим sandbox, ePay.bg прави ли ping, защото направих няколко поръчки, а статуса им не се промени(независимо дали са платени или отказани през ePay.bg).

Благодаря ти за направените забележки!

( извинявам се че не отговарям по-рано, но не получих известие че някой е коментирал )

Манлата седмица някой ми се обаждаха за подобен проблем може и да си бил ти, но аз ще обясня все пак ( може да е полезно за някой ).

Адреса за пинг се настройва от потребителския ви профил в сайта на epay.bg

Адреса трябва да е в следния формат:

http://www.example.com/index.php/epaybg/standard/response

* Важно

Трябва да се има предвид че ако имате магазин с няколко изгледа ... например:

http://www.example.com/index.php/bg

и

http://www.example.com/index.php/en

а адреса за пинг трябва да има следния формат

http://www.example.com/index.php/bg/epaybg/standard/response

За да получавате PING от epay.bg, задължително мястото където се хоства магазина трябва да бъде видимо в интернет. Ако си имате локална среда за разработване, най-вероятно няма да може да получите PING.

Ако проблема ти е решен, моля да споделиш как точно си го решил ...

Magento Community
Magento Community

scarpa
Jr. Member

Total Posts:  1

Здравейте, инсталирах модула без проблем, но имам проблем с настройките му.
1. Какво е \"Търговси Epay номер\” ?
2. Какво е \"Секретен Ключ\” ?

И след като потвърдя поръчката ме пренасочва към ePay.bg, където ми изписва \"Търговецът не може да приема плащания в момента!\”.  Вероятно проблема е в това че не съм регистриран като търговец.

Дали няма тестови \"Търговси Epay номер\” и \"Секретен Ключ\”.......
Дайте малко повече инфо относно нещата след инсталиране на модула ... до неговото реално заработване.

Благодаря Ви!

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Здравей!

Информацията ми е от преди 6 месеца и до колкото знам трябва да си регистриран, за да получиш ePay номер и ключ.
Има вероятност нещата да са се променили и можеш да пишеш до поддръжката на ePay.bg. Обикновено отговарят много бързо.

Има малко текст по темата, но е на англисйки:
http://ceckoslab.com/magento/epay-bg-magento

Моля те ако има нещо ново от това което казах по-горе, да го споделиш с останалите smile

Успех!

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Имаме си нова версия на модула!

Няколко нови методи за плащане:

1 ) Плащане чрез EasyPay или B-Pay
2 ) Плащане чрез кредитна карта VISA, БОРИКА, MASTERCARD, MAESTRO.

Модула може да се свали от: www.magentocommerce.com/extension/4210/epay_bg/
чрез Magento Connect, напълно безплатно!

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Имаше проблем със свалянето на модула при версии по стари от Magento 1.5.0.0

Проблема е остранен и модула може да се сваля и на по-старите версии!

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 2 of 2