Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 2
Интеграция на ePay.bg за Магенто

Chris Georgiev
Jr. Member

Total Posts:  2

Здравейте,

Интересува ме някой правил ли е интеграция на ePay за Магенто и ако да как и какво се прави? Има ли сайтове на Магенто, на които да видим такава имплементация?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

pavel petrov
Jr. Member

Total Posts:  1

Здравей,
намери ли решение на проблема, защото сега и аз трябва да имплементирам такова нещо?

Magento Community
Magento Community

OpenBiz
Jr. Member

Total Posts:  4
Sofia, Bulgaria

Здравейте,

Компанията ни е в процес на разработване на ePay.bg модул, който мислим да пуснем през есента. Имаме планове да предлагаме модула като платен, но може да помислим за някакъв вид партньорство, като го интегрираме при Вас.

Magento Community
Magento Community

nexus
Jr. Member

Total Posts:  9

Здравейте, ще може ли да съобщите тука когато завършите модула.

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Total Posts:  27

Забелязах че хората все още свалят файла който съм качил във форума, което не е много удачно.
Заради това изтривам файла от съобщението си и ви препоръчвам да инсталирае модула през Magento Connect.

http://www.magentocommerce.com/magento-connect/Cecko’s+Lab/extension/4210/epay_bg
Предимствата да изпозлвате модула от Magento Connect са:

- Лесно и автоматизирано обновяване до актуална версия на модула
- Централизиран метод да докладване на проблеми

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ePay.bg Модул - Безплатно

Здравейте, през март месец направих модул за ePay.bg, но беше в много суров вид. Последните две седмици намерих време и дооправих някой неща. И така публикувам модула напълно безплатно. От няколко дена се опитвам да публикувам модула за ePay.bg в Magento Connect, но изглежда има някакви технически проблеми, които спират и останалите разработчици. Все още тествам модула и направих няколко успешни плащания. Препоръчвам ви преди да започнете работа с модула в реални условия първо да направите тестови плащания. Това може да зададете от Admin -> System -> Configuration -> Payment Methods -> Epay Bg -> Sandbox. Също така съм сложил локализация на български.

В момента разработвам методите за плащане чрез вносна бележка и кредитна карта.

За сега съм тесвал модула на Magento 1.3.2.4

За да инсталирате модула трябва да разархивирате съдържанието на файла върху “/app/”, на вашият Magento магазин.

Очаквам отзиви и градивна критика, за да наприм модула по-стабилен и по-удобен за работа.

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Здравейте. Виждам, че вече има няколко изтегляния на модула. Някой да е срещнал някакви проблеми? Някакви идеи и желания за развитие на модула?

До скоро.

Magento Community
Magento Community

cottonec
Jr. Member

Total Posts:  7
sofia

ей сега ще го тествам

Magento Community
Magento Community

Plamen Dimov
Jr. Member

Total Posts:  6

Здрасти,
В момента тествам модула ... струва ми се, че преди да се извърши плащането и след това няма разлика, все ми ги слага в чакащи.
order_status -> adminhtml/system_config_source_order_status
order_status_after_payment -> adminhtml/system_config_source_order_status ..... това не ми се вижда нормално .. сега разглеждам другите модули за плащане да видя там как е направено. Направих едно тестово плащане и една поръчка която не е платена .. и 2те ми ги сложи в чакащи и не прати email, че се обработва (платената). Супер е, че си успял да направиш този модул и, че си го пуснал безплатно .. аз сега се опитвам да напрвя модул за връзка с Булбанк ( системата на Борика ). Пиши ми PM със скайп, че по формите става доста бавно и трудно писането.

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Благодаря за отговора.

Допуснал съм сериозен пропуск, защото никъде не съм описал как точно да свържем системата за известия на ePay.bg със онлайн магазина.

В сайта на ePay.bg в секцията за търговци трябва да се зададе URL за известяване, който трябва да е в следния вид:

http://www.example.com/index.php/epaybg/standard/response

или

http://www.example.com/epaybg/standard/response

Присъствието на index.php в url зависи от настройките на сървъра ви, но в повечето случаи работи и по двата начина.

Ще проверя как стои въпроса с изпращането на писма с известия до клиента.

До скоро.

Magento Community
Magento Community

Plamen Dimov
Jr. Member

Total Posts:  6

Здравей,

Писах ти по skype, но предполагам не го ползваш на работното място. Направих всичко (включително Ping URL в системата на epay), но все още излиза все едно, че поръчките не са платени. Всичко е на “Чакащи”

solved: В конфигурацията съм задал да включва URL на магазина в адреса а в модула не го предвидих
а именно: www.example.com/epaybg/standard/response е трябвало да бъде www.example.com/shopname/standard/response

Пламен

Magento Community
Magento Community

ProDesign Bulgaria
Jr. Member

]Здравейте на всички!

Модула работи ли с Магенто 1.4?

Ние в момента разработваме ebg.bg , но сме запънали на кофти място :S ако има желаещи да помогнат да пишат на office@prodesign.bg

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Здравейте. Модула работи и под последната версия на Magento 1.4.1.1 . Имам потвърждение от Пламен Димов wink

Magento Community
Magento Community

ProDesign Bulgaria
Jr. Member

Това е страхотно smile Още веднъж поздравления за добрата работа!
Ще се радвам да се свържеш с мен на Скайп prodesign.bulgaria и да се чуем лично.

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

След известно чакане от екипа на Magento удобриха модула и вече е достъпен чре Magento Connect:

http://www.magentocommerce.com/magento-connect/Cecko’s+Lab/extension/4210/epay_bg

Предимствата да изпозлвате модула от Magento Connect са:

- Лесно и автоматизирано обновяване до актуална версия на модула
- Централизиран метод да докладване на проблеми

Magento Community
Magento Community

Drudge
Jr. Member

Total Posts:  5

Здравейте,
Има проблем с деинсталцията след като се деинсталира не може да се разглеждат поръчките в адми дори и тези които са направени след деинсталцията.

За сега съм инсталирал разширението но съм го изключил да не се показва.

Надявам се да проверите от къде идва проблема и да го отстраните в следващите версии.

Поздрави

Magento Community
Magento Community

Ceckos Lab
Jr. Member

Здравей.

Мерси за обратната връзка. Когато възникне грешка Magento генерира log файл, където е описано точно в коя част на кода възниква грешката.

Може ли да покажеш съобщението за грешка, за да ме насочиш по конкретно?

До преди известно време модула се разпространяваше само чрез форума, а след това го качих в Magento Connect.

Може ли да ми кажеш от къде е инсталирана, твоята версия?

Също така, може ли да опишеш начина по, който си деинсталирал модула?

До скоро.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 2