Magento Forum

Page 1 of 2
Magento Webhosting

Caleydon
Member

Total Posts:  59
Slovakia

V súvislosti so vyššími systémovými nárokmi Magento systému a značné problémy jeho inštalácii na komerčných webhostingoch ktoré dúfam že sú už minulosťou rovnako ako betaverzie Magenta, ktoré s nimi boli spojené, zakladám tému venujúcu sa webhostingu, ktorá by mala poslúžiť ako prehľad webhostingov, pre ktoré nie je Magento problémom.

Osobné skúsenosti:

Magento v1.0
Exo Hosting (Sk) - Nevhodný - Úplne v počiatku inštalácie dôjde k zacykleniu skriptu. Problém som zatiaľ nijako neriešil.

Včera sa mi bez najmenších problémov podarilo nainštalovať Magento v.1.0 na jeden z českých webhostingov. Ešte ho testujem. Refencie pošlem neskôr. Výsledok môžete zhladnuť na adrese nasehory.parada.cz

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Krea Peter
Jr. Member

Total Posts:  6
Nitra

Aj ked na Magento bude asi najlepsie riesenie dedi, ak si nasiel sharovany Magento-friendly hosting v SK / CZ vodach, prosim daj vediet.

Do tvojho zoznamu neuspesnych pokusov pridavam:

Webglobe.sk a Syphon.sk, aj ked naprava nie je vylucena…

Magento Community
Magento Community

haluzman
Jr. Member

Total Posts:  13

ja som v pohode rozbehal magento na www.superwebhosting.sk. su velmi ochotni, problemy riesia takmet online.

Magento Community
Magento Community

SYPHON, ltd.
Jr. Member

Total Posts:  3
Slovakia

SYPHON, s.r.o., poskytuje od 8.4.2008 magento webhosting.

SYPHON, s.r.o. poskytuje klientom, ktorí majú záujem o Magento, inštaláciu zdarma! Pri objednaní webhostingových služieb.

Kontakt: Tomáš Dobrotka, +421 907 717 476
www.syphon.sk

Magento Community
Magento Community

Krea Peter
Jr. Member

Total Posts:  6
Nitra

...na margo Syphon hostingu, Magento na nom bezi velmi svizne, viz demo instalacia na www.parfemia.cz.

Magento Community
Magento Community

Ederon
Jr. Member

Total Posts:  27
Heart of Europe

Kolko na Syphon hostingu stoji hosting? 150Sk/mes? Tych 500mb je web+databaza? Kolko databaz je mozne mat? Kolko subdomen? Kolko vyjde SSL? Dik za info smile

Magento Community
Magento Community

zajooo
Member

Total Posts:  49

takze yegon.sk, ma funkcie options, php_flags, php_value, zakazane. Tieto nastavenia nie je mozne menit.

takze taktiez neuspesna instalacia

Magento Community
Magento Community

zajooo
Member

Total Posts:  49

haluzman - 07 April 2008 12:18 AM

ja som v pohode rozbehal magento na www.superwebhosting.sk. su velmi ochotni, problemy riesia takmet online.

Ahoj,

na zaklade tvojej referencie som zvolil ako cestu superwebhosting, instalacia, prebehla bez problemov.

akurat mam teraz problem pri spustani exportnych profilov
sekcia system/import/export/profily/Export All Products ... dostavam hlasku

Unable to create directory ‘/domains1’. Access forbidden.

poradite mi niekto ako nastavit, spravne cesty a privilegia ... momanetalne mam vsetko default

a cesta /var/export/ ma chmod 777

vdaka za odpoved

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Total Posts:  59
Slovakia

zajooo: prosim zaloz samostatnu temu ohladne tohoto problemu. Tato tema by mala ostat cisto iba o zozname webhostingov. Aby sa clovek nemusel prehrabavat v rieseniach problemov inych, ked chce najst vhodny webhosting pre Magento.

Magento Community
Magento Community

MKI-Miro
Jr. Member

Total Posts:  24

odskusane na hotingu websupportu: fungovat funguje ale rychlost na zaplakanie zakldnu instlaciu mozte pozriet na www.obchod.novezdravie.sk
odksuane na freeserver.sk: nefunguje ale kedze je to free hosting tak je to pochopitelne

Magento Community
Magento Community

pavol
Jr. Member

Total Posts:  8

Uspešná inštalácia na http://www.crucialwebhost.com/

nainštaloval som to nasplit-shared hosting bez problemov, este ked bola len verzuia 1.0 k dispozicii na testovacie ucely. Majujednu obrovsku vyhodu oproti ostatnym hostingom a sice.

- Magento si mozuete naistalovat cez automaticky installer. Mozete nastavit ci ma sam vytvorit databazy alebo mu urcite ktoru databazu pouzit
- Installer umoznuje zalohovanie celej instalacie a tak sa neskor vratit k urcite zalohovane verzii vasej instalacii. TO je vyborna vec.

- Bezi to dobre co s tyka vykonu. V podstate som si vsimol, ze pri magente je dlhsia odozva asi len prve 4 stranky kym sa nacashuju objekty alebo neviem teda preco ale potom to uz natahuje normalnejsie. _-)

- nevyhoda je ze nie kazdy vie alebo chce zaplatit kreditkou do zahranicia. Cena je pomerne tiez vysoka 25 USD za mesiac ale pri pade kurzu dolara to uz ani nemusi byt az taky problem pri serioznom shopre.

- Dalsia nevyhoda je snad ze je server umiestneny v zahranici co vzhlaom na ochranu osobnych udajov a cezhranicnych prechod tychto informacii tiez nemusi byt ok pre niektore instutucie.

Magento Community
Magento Community

SYPHON, ltd.
Jr. Member

Total Posts:  3
Slovakia

Z dôvodu veľkého množstva požiadaviek, sme pripravili doménu na ktorej beží demo:

MagentoHosting.sk - DEMO

Magento Community
Magento Community

quatermain
Jr. Member

Total Posts:  9

elbiahosting.sk

taktiež funguje, len kto vie či všetko ide ok :-D

Magento Community
Magento Community

Dominik Smatana
Jr. Member

Total Posts:  1

Zdravím,

inštalácia na hostingu www.atlantis.sk bez problémov… mimochodom veľmi dobrý hosting… napr. možnosť priamej editácie php.ini určite poteší smile

Magento Community
Magento Community

Filyph
Jr. Member

Total Posts:  2
Slovensko

Funguje na websupport.sk
trochu som mal problém s napojením na databázu cez socket, ale stačilo nastaviť host na “/tmp/mysql50.sock” v súbore app/etc/local.xml a správne prihlasovacie údaje a meno databázy
- je zapnutný SAFE_MODE (vypnutý na žiadosť)
- rýchlosť je super

Magento Community
Magento Community

Filyph
Jr. Member

Total Posts:  2
Slovensko

aby som upresnil potrebné manuálne úpravy nutné pre fungovanie magenta na websupporte a iných hostingoch, ktoré umožňujú pripájanie na mysql databázu iba cez socket

samozrejme že “/tmp/mysql50.sock” tam bude len ak máte vytvorenú databazá MySQL 5.0 (inak názov príslušného socketu) vo websupport admine

upravíte len nasledujúce vetvy xmlka (nepodstatne casti som zmazal takze toto nemozete len tak cele skopirovat do local.xml):

<config>
    <global>
        <
resources>
            <
default_setup>
                <
connection>
                    <
host><![CDATA[/tmp/mysql50.sock]]></host>
                    <
username><![CDATA[opravneny_uzivatel_databazy]]></username>