Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

dll hatalarının giderilmesi. 
 
tuncgulec1979
Jr. Member
 
Total Posts:  3
Joined:  2009-08-30
 

Birileri sürekli yazmış etmiş, iniyi bul, ini değilse sample, ini aç kapat onu yaz bunu ekle yoksa bla bla bla ...Öyle ki resimle anlatanlar bile sadece anlatmış. Ne nerede neyi değiştireceğini anlatmamış yazmamış.

ArkadaÅŸlar bu php.ini dedikleri indirdiÄŸiniz dosyaların içindeki “php.ini.sample” dosyası deÄŸil. Windows sunucu kullanıyorsanız
“baÅŸlat --> çalıştır” yapın. Bu dosya ("C:Windows" altında ) ve açılan metin kutusuna php.ini yazın. Ä°lk ayarları yani “başında ki ; iÅŸaretlerini kaldırın” dedikleri ÅŸeyi bu dosyaya uygulayın. sonra aynı ÅŸeyi, windowsun dosya arat fonksiyonunu kullanarak (server üzerinde) php.ini bulun. Aynı ÅŸeyleri bu dosyanın içine de yapın. Plesk kullananların ki plesk klasöründe yani default kurulum adresi olan “C:\program files\parallels\plesk\addinational\pleskphp5\php.ini”
buradan php.ini ulaşıp buradaki gerekli ; kaldırın. Sorun düzelecektir. Ancak sorunlar bununlada bitmiyor, yeni sorunlar çıkına ve onlarıda çözene kadar bekleyelim.

Not: php.ini dosyası olması gerektiği gibi olan ektedir. Ancak yedeklerinizi almadan yüklemeyiniz. Sorumluluk size ait. Malum sürüm farklılıkları olabilir..

saygılar.

 
Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top