Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 2 of 7
Prekladanie Magento v1.0

haluzman
Jr. Member

Total Posts:  13

aha wink oki. potrebujete teda este pomoc s prekladom?

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

haluzman
Jr. Member

mozem eventualne pomoct.

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Total Posts:  59
Slovakia

Prelozene subory:

Mage_ProductAlert.csv
Mage_GoogleCheckout.csv
Mage_Tax.csv
a cela zlozka /template/email/

Subory, ktore som si vzal na starost su prelozene.

Ti, ktori sa chcu zapojit do prekladania, su tu este nezadane subory:
Mage_Sales.csv
Mage_Usa.csv

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Slovakia

haluzman, dik za zaujem, mozes si vybrat z Mage_Sales.csv a Mage_Usa.csv. Mozes sa samozrejme ujat aj oboch ak mas chut smile

Magento Community
Magento Community

Ederon
Jr. Member

Total Posts:  27
Heart of Europe

Kym nebude vsetko prelozene, treba stahovat po jednom. Pomoze, ak sa s doposial preloznymi subormi bude v Magente pracovat, aby bolo mozne identifikovat nie uplne vhodne preklady. Tie sa mozu vyskytnut, kedze pri prekladani jednotlivych suborov prekladajuci spravidla nevidi kontext.

Pozri SVN, subory z revizii 3 a vyssich su prelozene alebo ciastocne prelozene (r2 su zatial neprelozene anglicke originaly).

Magento Community
Magento Community

haluzman
Jr. Member

a v com robit preklad, aby bolo kodovanie UTF-8?

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Slovakia

Pre vysvetlenie, code.google.com/p/magento-sk/source/browse sluzi iba ako pracovny nastroj, ked na nejakej veci pracuju naraz niekolki ludia. Su tam aktualne subory a ich historia.

Samozrejme, okrem samotneho suroveho prekladu je tu faza ladenia a testovania. Aj ked surovy preklad ide rychlo, ladit sa bude dlhsie, nakolko to vyzaduje preskumanie vsetkych zakuti systemu v realnej prevadzke. Tam bude dolezita spatna vazba od uzivatelov ktori budu pripomienkovat nevhodne a nezmyselne prelozene hlasky a frazy v kontexte obchodu.

Ked bude preklad pripraveny a subory budu prelozene tak, ze budeme s nimi spokojni, zozipuju sa a budu uploadnute ako oficialny sk preklad na Magento webe. Sk komunitu na to upozornime aj v blogu.

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Slovakia

haluzman: Skus napr. PSPad. Ja pouzivam EmEditor. Jednoducho otvorim subor a urobim re-save s nastavenym kodovanim UTF-8.

Ak si nevies s tym dat rady, mozem uploadnut subory Mage_Sales.csv a Mage_Usa.csv v UTF-8

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Slovakia

Ok, prekonvertoval som tie dva subory do UTF-8. Textovy editor by mal UTF-8 kodovanie uz sam detekovat. Stiahni si z http://magento-sk.googlecode.com/svn/trunk/sk_SK/ subor, ktory chces prekladat.

Magento Community
Magento Community

haluzman
Jr. Member

ok, idem na ten Mage_Sales.csv

hal

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Slovakia

haluzman si berie na starost preklad Mage_Sales.csv

-------

V suvislosti s moznostou inline editacie prekladu - vid. video by som navrhoval nainstalovat jednu verziu Magento + dummy store do ktorej by mali pristup zucastneni na preklade a ti, ktori maju zaujem na doladovani svk lokalizacie.

Inline editaciou v jednom systeme sucasne ziskame flexibilnejsie a ryhlejsie finalnu verziu prekladu. Ak ma niekto nejaky iny ci efektivnejsi napad, sem s nim.

Magento Community
Magento Community

Ederon
Jr. Member

Heart of Europe

Suhlasim, taky “prekladovy” Magento Store by bol fajn. Boli by tam aktualne, uz prelozene subory a moznost ich doladovanie cez inline translation.

Skusim v tomto ohlade nieco urobit a dam vediet.

Magento Community
Magento Community

camussk
Jr. Member

Total Posts:  2

vezmem Mage_Usa.csv, ak ešte na ňom nikto nepracuje

Magento Community
Magento Community

Caleydon
Member

Slovakia

camussk si vzal Mage_Usa.csv

Tymto su vsetky subory rozdane! Ak by chcel niekto kto ma cas participovat na velkych suboroch, nech sa ozve.

Pri akychkolvek komplikaciach nevahajte a napiste o tom do fora. Nezdrzujte sa s tym co neviete, poznacte si to a pokracujte v tom, co prelozit viete. Mojou a dufam aj vasou ideou je mat svk preklad v co najkratsom case a nenatahovat to na tyzdne ci mesiace.

-----------

Ederon: Ako som bol spominal v inej teme, ja som nahodil bez problemov instalaciu na URL nasehory.parada.cz avsak pri importovani demo katalogu databaza vyhodila chybu v importovanych datach. Nepodarilo sa mi ich nahodit ani opakovane, avsak nemal som casu sa s tym hrat. Navyse po redizajne Magento stranok zmizol pri downloade aj odkaz na balik s demo katalogom. Ja sa budem pokusat nahodit ten katalog a v pripade uspecu mozem ponuknut uvedeny web ako testovaci. Ak sa vsak niekomu podari nahodit funkcne magento skor a ma moznost ho ponuknut na spolocne ladenie svk, bolo by to fajn.

Mimochodom, inline prekladanie mi sice ide, ale neuklada prelozene veci… :(

Mimo ineho som poslal par pripomienok na bugtracker ohladne par veci v lang. suboroch, ktore som si vsimol pri prekladani. Ak najdete obdobne nezrovnalosti, poslite report cez spominany bug-tracker. a mozete linku na issue poslat aj do fora.

Magento Community
Magento Community

Ederon
Jr. Member

Heart of Europe

Moze byt, ze tie demodata boli stavane na betu a zatial ich neupravili pre production verziu.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 2 of 7