Magento Forum

Magento Tasarim Sorunu

Fellix
Jr. Member

Total Posts:  1

Merhaba arkadaslar,

birkac gün önce simplescript araciligi ile bir web siteme magento v1.3.1 yükledim. sistemi yine forum üzerinden edindigim bilgilerle türkceye cevirdim. su anda sistemim sorunsuz calisiyor tabi ben henüz kurcalaya kurcalaya ögrenme asamasindayim:) ilk izlenimlerim oldukca olumlu dogurusu. gördügüm kadariyla tek eksik yani tasarim üzerinde degisiklik yapmanin yada yeni templateler tasarlamanin oldukca zor olmasi zira tonla dosya icinde kayboluyorsunuz. ilk asamada magnetonun kendi modern themeni yüklemek istedim sisteme fakat her seferinde magento kilitlendi(admin panelindeki linkler tiklanamaz hale geldi. ie admin paneline bile ulasamiyordu) ve ben iki kere magentoyu yeniden kurmak zorunda kaldim. acaba sorun dil secenekleri ile alakali olabilir mi? ihtiyacim olan bir kitap alim-satim sitesi icin basit bir tasarim. anladigim kadariyla üzerinde daha rahat degisiklik yapilabilen bir blank theme var fakat onu yükledigimde de ayni sorunla karsilastim. konu hakkinda tecrübeli arkadaslar tasarim konusunda beni aydinlatirlarsa sevinirim.

simdiden cok tesekkürler

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

PipiS
Jr. Member

Total Posts:  12

Fellix - 02 June 2009 12:15 PM

Merhaba arkadaslar,

birkac gün önce simplescript araciligi ile bir web siteme magento v1.3.1 yükledim. sistemi yine forum üzerinden edindigim bilgilerle türkceye cevirdim. su anda sistemim sorunsuz calisiyor tabi ben henüz kurcalaya kurcalaya ögrenme asamasindayim:) ilk izlenimlerim oldukca olumlu dogurusu. gördügüm kadariyla tek eksik yani tasarim üzerinde degisiklik yapmanin yada yeni templateler tasarlamanin oldukca zor olmasi zira tonla dosya icinde kayboluyorsunuz. ilk asamada magnetonun kendi modern themeni yüklemek istedim sisteme fakat her seferinde magento kilitlendi(admin panelindeki linkler tiklanamaz hale geldi. ie admin paneline bile ulasamiyordu) ve ben iki kere magentoyu yeniden kurmak zorunda kaldim. acaba sorun dil secenekleri ile alakali olabilir mi? ihtiyacim olan bir kitap alim-satim sitesi icin basit bir tasarim. anladigim kadariyla üzerinde daha rahat degisiklik yapilabilen bir blank theme var fakat onu yükledigimde de ayni sorunla karsilastim. konu hakkinda tecrübeli arkadaslar tasarim konusunda beni aydinlatirlarsa sevinirim.

simdiden cok tesekkürler

Tasarım ciddi bir bilgiye ihtiyaç duyar özellikle html temellerini sonra css ve en sonunda php kod bilgisi ister javascript olmazsa olmazlardandır.Tasarım olayı kolay ve herkesin anlayabileceği bir iş değildir.Ancak hali hazırda sunulan ücretsiz temalarda yada satılan premium temalarda css değişiklikleri ve temadan temaya değişir javakodlarında değişiklik yaparak sitenizi kendinize göre uyarlayabilirsiniz.
temaları sadece tema olarak edinin full package olarak edinmeyin...temalar 2 dizin altına konur.

1ncisi app>design>frontend>default>temanızın klasörü
2ncisi skin>frontend>default>temanızın klasörü
upload ettikten sonra admin panelinden system>configuration içinde sol panelde bulunan design sekmesi > themes drop-down menülerinden default kısmına temanızın ismini yazmanız yeterlidir.

Magento Community
Magento Community

PusulaSoft
Jr. Member

Total Posts:  3
Turkey İstanbul

Merhabalar,

Gerek Peşin, gerek Taksitli gerekse peşin fiyatına taksitli ödeme seçenekleri sunan aşağıdaki bankaların pos sistemlerine entegre sanal pos yazılımlarımız satışa sunulmuştur. Toplu alımlarda ve/veya özel Magento eklenti talepleriniz için lütfen firmamız ile irtibata geçiniz.

Online Sanal Pos satış adresimiz;
http://store.magentocommerce.com.tr

Ayrıca, firmamız artık Magento siteniz ile ilgili her türlü özelleştirme, hosting ve teknik destek konularında, uzman teknik ekibi ile beraber siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve hızlı desteği vermeye başlamıştır.

Her türlü soru, sorun ve dileklerinizi veya adreslerinden de bizlere ulaşabilirsiniz.

Not: Referans için lütfen iletişime geçiniz.

Pusulasoft Yazılım
Ortadoğu Bilişim Ltd Şti.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top