Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

eroare Cannot add the item to shopping cart. 

neomedro
Jr. Member

Total Posts:  1

Buna ziua, de ceva vreme nu mai pot sa introduc produse in cosul de cumparaturi si imi da eroarea asta Cannot add the item to shopping cart. ce este de facut.
Am versiunea 1.4
Nu am facut nici o trecere la o versiune mai slaba sau mai buna
Nu am umblat in codul sursa
Am sters din var/cache si session
Am creat tmp si am specificat si in File.php
Ce zicea pe internet am facut tot ce mi s-a zis. dar tot nu merge. Ce mai trebuie facut sa imi mearga?
Astept raspuns urgent!
Multumesc anticipat.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

tzyganu
Mentor

Total Posts:  2205
Bucharest, Romania

Salut
Mesajul de eroare este unul general. Este mesajul default pentru cazul in care ceva nu merge corespunzator.
Pentru a afla eroarea activeaza logurile (system->configuration->developer->log settings) si incearca din nou sa adaugi un produs in cos.
Daca eroarea se reproduce, ar trebui sa gasesti mai multe detali despre ea in unul din fisierele var/log/exception.log sau var/log/system.log.
Daca nu te ajuta mesajul erorii posteaza-l aici.

Marius.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top