Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Care e starea licentei pentru extensiile magento

xomin_
Jr. Member

Total Posts:  11

Momentan lucrez pe un domeniu test.
Vreau sa cumpar si sa testez anumite extensii daca se potrivesc cu ceea ce imi doresc si abia dupa ce pun totul la punct sa modific site-ul original.
Intrebarea mea e, care e starea licentei pentru extensii?
Se poate folosi aceasi extensie atat pe domeniul test iar apoi sa se mute pe domeniul oficial?

Multumesc.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

tzyganu
Mentor

Total Posts:  2205
Bucharest, Romania

Salut
Licentele difera de la extensie la extensie. Ramane la latitudinea fiecarui developer sa puna extensia sub ce licenta doreste.
Cu cele ‘free’ nu ar trebui sa ai probleme...pentru ca sunt free smile
Inainte de a cumpara o licenta e cel mai bine sa trimiti un mail catre developer si sa ii explici exact problema pe care o ai.
Majoritatea extensiilor ‘pe bani’ cu care am lucrat pana acum ofereau si licenta de developer. Adica nu am avut probleme in a le folosi me un mediu de dezvoltare si apoi pe un mediu de productie.

Marius.

Magento Community
Magento Community

xomin_
Jr. Member

Total Posts:  11

Multumesc pentru raspuns.
Intre timp am trimis cateva emailuri, in principiu se poate, asa cum ai zis si tu, ramane doar sa te intelegi cu vanzatorul pe mail.

Acum am o alta dilema.
Si consta in gasirea unui modul care sa imi permit sa ofer discount pe baza valorii unui singur produs comandat in functie de cantitate.
De exemplu, pretul de baza e 10 lei, iar in functie de cantitatea comandata, totalul comenzii pentru 45 de bucati va fi de 450 lei. Eu caut un modul care sa imi permita ca de exemplu la o comanda de 400 sa ofer 5$ discount iar la o comanda de 500 de lei sa ofer 7% discount.

Pana acum am gasit modulul asta http://www.micosolutions.com/custom-math-pricing/

Insa sper sa gasesc ceva mai user friendly

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top