Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 2 of 2
Magento bu kadar yavaşken nasıl kullanılabilir ? 

Tutspress
Jr. Member

Total Posts:  3

Artık hangi sistem yavas değilki hepsi aynı

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

KIZENN
Jr. Member

Total Posts:  1

Magento yavaş değil, iyi donanım ve iyi konfigürasyon istiyor sadece.

Her ÅŸartta dedicated sunucu ve minimum 2gb ram gerekli.
Eğer kaynakları paylaşılan bir hosting plan satın aldıysanız ve magento kurup ardından hız bekliyorsanız, daha çok beklersiniz.

- paranız var ve dedicated sunucu kiraladınız,
- mümkünse çift işlemci ve minimum 4 gb DDR3 ram
- min 10K rpm harddisk (her bilgisayarda en yavaş çalışan donanım sabitdisklerdir, en hızlısını tercih edin)
- apache+nginx veya litespeed (nginx tercih edin)
- memcache+apc veya eaccelarator kullanın
- mysql optimize edin - my.conf dosyasını yeniden düzenleyin

tüm bunları yaptıktan sonra magento yavaş mı değil mi görün
1.6 saniye - max 2 saniye pageload.

Magento kurdunuz
Dedicated sunucunuz var
yavaşlıktan şikayetçisiniz
hız için bir miktar parayı gözden çıkarttınız

2-3 saat arası bir çalışma sonrası sizin magento’nuz da 1,5-2 saniyede yüklenebilir.

isteyenlere aynı gün teslim, kanatlı magento, mesaj atın

Magento Community
Magento Community

belalim12
Sr. Member

Total Posts:  99

Ben Linux server kullaniyorum hosting icin ve gayet hizli. Arti bu extensioni da kurdum ve cok fark etti.
http://www.magentocommerce.com/magento-connect/fooman-speedster.html

Magento Community
Magento Community

ultimate24
Jr. Member

Total Posts:  5

RossDigital arkadaşımızın önerdiÄŸi eklenti gerçekten iÅŸe yaradı. TeÅŸekkrüler…

Magento Community
Magento Community

kulekom
Jr. Member

Total Posts:  4

Magentoyu bir hevesle İÇ GİYİM siteme kurdum, dışarıdan destek, tasarım vb aldım. yaklaşık 1 yıl sabrettim yavaşlığına. Hatta cacheleme vb de yaptım ama nafile. Hız sorunu beni ve benim referansımla tanıdıklarımın sitelerini hız anlamında mahvetti.

Müşterilerim arayıp sayfalar açılmıyor diyordu. Reklam verdiğim yerlerde sitenin açılmadığına dair yorumlar yazılıyordu. Serverda donanımsal olarak iyi idi ama olmadı..

Google kayıtlarım gittikçe düştü ve bende can havli ile o kadar kaydı işi gücü bıraktım başka bir sisteme aktardım. Düşünün bir ton zaman emek, para vb.. harcadık boşuna..

Şimdi rahatım, en azından acaba sayfalar açılıyor mu demiyorum. Kullanacaklara, zaman harcayacaklara düşünmelerini ve araştırmalarını iyi yapmalarını öneririm..

Magento Community
Magento Community

rooteto
Jr. Member

Total Posts:  23

Bence o kadar yavaş değil kullandığın temada çok css ve js kullanılıyordur hatta direkt kütüphaneyi indirmişlerse zaten yavaş açılması normal smile

Magento Community
Magento Community

turgayaktay
Jr. Member

Total Posts:  1

Magento Sistmemi ile yeni tanıştık çok başarılı bir site ama sunucu 12 gb ve 8 çekirdek olmasına ramen halen çok yavaş http://www.teleplus.com.tr

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 2 of 2