Magento Forum

Dobry hosting pod Magento

Lesiu
Member

Total Posts:  51
Poland

Od dłuższego czasu testuję Magento na różnych serwerach współdzielonych i w końcu natrafiłem na coś sensownego. Wykupiłem hosting współdzielony w HostNine i jak na razie mogę go szczerze polecić. Pisałem już na tym forum o problemach z wydajnością serwera dedykowanego. I tak szczerze powiedziawszy do tej pory zastanawiam się jakim cudem specjalnie wykupiony pod Magento serwer dedykowany jest nieznacznie lepszy niż wspomniane przeze mnie HostNine. Dedyk stoi we Francji, serwer HostNine w UK. Warto wspomnieć, iż podczas dokonywania zamówienia w HostNine można wybrać lokalizację. Jest tam kilka stanów z USA, jakiś kraj azjatycki oraz UK. Zdecydowałem się na UK ze względu na najniższe pingi (około 45-50ms). Faktem jest, iż w moim przypadku pingi do stron trzymanych na nazwa.pl oscylują w granicach 15ms, zaś do home.pl jedynie 10ms. Te liczby mówią wiele, jednak porównując wartości z benchmarków oraz “odczucia organoleptyczne” HostNine pożera wspomniane polskie serwery współdzielone.

Podczas zakładania konta należy podać domenę główną, która będzie do tego konta przypisana. Oczywiście można do niego dodać wiele domen dodatkowych, a dokładnie ich nieograniczoną ilość. Wspominam tutaj akurat o tej domenie głównej, gdyż będzie ona kierować niestety do katalogu głównego konta i nie można jej przypisać do innego katalogu. Szkoda, bo robi się niepotrzebny bałagan, a wiadomo, iż jest trochę plików i katalogów w głównym katalogu Magento. Dlatego też zalecam jako domenę główną wziąć nie tę, która ma być używana do sklepu. Subdomenę głównej domeny można już przypisać do dowolnego katalogu. Jeszcze tylko szybciutko o SSH wspomnę… gdyż usługa ta jest dostępna. Żeby otrzymać dostęp do serwera przez SSH, które się bardzo przydaje przy Magento, należy wysłać takową prośbę do supportu. Jest jednak jedno ale, o czym nie widziałem wzmianki na ich stronie. Dostęp przez SSH jest nadawany dla konkretnego IP. Dla mnie to nie jest problem, jednak dla posiadaczy neostrady i innych tego typu łącz tak różowo nie jest. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno większe bezpieczeństwo.

Ceny… czyli to, na co patrzy znakomita większość ludzi wybierających serwer dla siebie. Wybierając płatność roczną oszczędzamy najwięcej i musimy wydać 83.40 USD. W dodatku można skorzystać z kuponu “escape”, dzięki któremu pierwsza płatność wyniesie nas o 25% mniej, czyli już 62.55 USD. Przy obecnym kursie dolara jest to nieco ponad 200 PLN. Czy warto? Ja na razie nie mam wątpliwości.

Więcej informacji o limitach i warunkach usług HostNine znajdziecie bezpośrednio na ich stronie. Jeśli macie jakieś dodatkowe zapytania to piszcie, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć. Jeżeli chciałbyś wykupić sobie hosting w HostNine, a mój post pomógł Ci dokonać wyboru lub po prostu wydał Ci się interesujący, wówczas skorzystaj z linka z refem czyli TEGO LINKA.

Poniżej zamieszczam wycinek z benchmarka. Jeśli ktoś chciałby bardziej szczegółowe porównanie to piszcie. Ja sam nie wiem czy jest sens żebym się jeszcze dalej rozpisywał na ten temat.

Document Path:          /
Document Length:        15485 bytes

Concurrency Level
:      5
Time taken 
for tests:   8.879 seconds
Complete requests
:      100
Failed requests
:        0
Write errors
:           0
Total transferred
:      1604661 bytes
HTML transferred
:       1548500 bytes
Requests per second
:    11.26 [#/sec] (mean)
Time per request:       443.966 [ms] (mean)
Time per request:       88.793 [ms] (meanacross all concurrent requests)
Transfer rate:          176.48 [Kbytes/sec] received

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Lesiu
Member

Total Posts:  51
Poland

Porównując teraz wydajność opisanego powyżej HostNine do bardzo mocnego serwera dedykowanego muszę podtrzymać moje zdanie, iż naprawdę rewelacyjnie sprawuje się magento na serwerze współdzielonym z HostNine, a stosunek jakości do ceny jest bardzo wysoki.

Edycja: Zapomniałem dodać, że teraz na kupon promocyjny “SAVE30” można zaoszczędzić 30% opłaty za serwer, naprawdę polecam. Sam zaraz będę przedłużać serwer na kolejny rok.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
    Back to top