Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Dobry hosting pod Magento

Lesiu
Member

Total Posts:  51
Poland

Od dÅ‚uższego czasu testujÄ™ Magento na różnych serwerach współdzielonych i w koÅ„cu natrafiÅ‚em na coÅ› sensownego. WykupiÅ‚em hosting współdzielony w HostNine i jak na razie mogÄ™ go szczerze polecić. PisaÅ‚em już na tym forum o problemach z wydajnoÅ›ciÄ… serwera dedykowanego. I tak szczerze powiedziawszy do tej pory zastanawiam siÄ™ jakim cudem specjalnie wykupiony pod Magento serwer dedykowany jest nieznacznie lepszy niż wspomniane przeze mnie HostNine. Dedyk stoi we Francji, serwer HostNine w UK. Warto wspomnieć, iż podczas dokonywania zamówienia w HostNine można wybrać lokalizacjÄ™. Jest tam kilka stanów z USA, jakiÅ› kraj azjatycki oraz UK. ZdecydowaÅ‚em siÄ™ na UK ze wzglÄ™du na najniższe pingi (okoÅ‚o 45-50ms). Faktem jest, iż w moim przypadku pingi do stron trzymanych na nazwa.pl oscylujÄ… w granicach 15ms, zaÅ› do home.pl jedynie 10ms. Te liczby mówiÄ… wiele, jednak porównujÄ…c wartoÅ›ci z benchmarków oraz “odczucia organoleptyczne” HostNine pożera wspomniane polskie serwery współdzielone.

Podczas zakÅ‚adania konta należy podać domenÄ™ głównÄ…, która bÄ™dzie do tego konta przypisana. OczywiÅ›cie można do niego dodać wiele domen dodatkowych, a dokÅ‚adnie ich nieograniczonÄ… ilość. Wspominam tutaj akurat o tej domenie głównej, gdyż bÄ™dzie ona kierować niestety do katalogu głównego konta i nie można jej przypisać do innego katalogu. Szkoda, bo robi siÄ™ niepotrzebny baÅ‚agan, a wiadomo, iż jest trochÄ™ plików i katalogów w głównym katalogu Magento. Dlatego też zalecam jako domenÄ™ głównÄ… wziąć nie tÄ™, która ma być używana do sklepu. SubdomenÄ™ głównej domeny można już przypisać do dowolnego katalogu. Jeszcze tylko szybciutko o SSH wspomnÄ™… gdyż usÅ‚uga ta jest dostÄ™pna. Å»eby otrzymać dostÄ™p do serwera przez SSH, które siÄ™ bardzo przydaje przy Magento, należy wysÅ‚ać takowÄ… proÅ›bÄ™ do supportu. Jest jednak jedno ale, o czym nie widziaÅ‚em wzmianki na ich stronie. DostÄ™p przez SSH jest nadawany dla konkretnego IP. Dla mnie to nie jest problem, jednak dla posiadaczy neostrady i innych tego typu Å‚Ä…cz tak różowo nie jest. ZaletÄ… takiego rozwiÄ…zania jest na pewno wiÄ™ksze bezpieczeÅ„stwo.

Ceny… czyli to, na co patrzy znakomita wiÄ™kszość ludzi wybierajÄ…cych serwer dla siebie. WybierajÄ…c pÅ‚atność rocznÄ… oszczÄ™dzamy najwiÄ™cej i musimy wydać 83.40 USD. W dodatku można skorzystać z kuponu “escape”, dziÄ™ki któremu pierwsza pÅ‚atność wyniesie nas o 25% mniej, czyli już 62.55 USD. Przy obecnym kursie dolara jest to nieco ponad 200 PLN. Czy warto? Ja na razie nie mam wÄ…tpliwoÅ›ci.

Więcej informacji o limitach i warunkach usług HostNine znajdziecie bezpośrednio na ich stronie. Jeśli macie jakieś dodatkowe zapytania to piszcie, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć. Jeżeli chciałbyś wykupić sobie hosting w HostNine, a mój post pomógł Ci dokonać wyboru lub po prostu wydał Ci się interesujący, wówczas skorzystaj z linka z refem czyli TEGO LINKA.

Poniżej zamieszczam wycinek z benchmarka. Jeśli ktoś chciałby bardziej szczegółowe porównanie to piszcie. Ja sam nie wiem czy jest sens żebym się jeszcze dalej rozpisywał na ten temat.

Document Path:          /
Document Length:        15485 bytes

Concurrency Level
:      5
Time taken 
for tests:   8.879 seconds
Complete requests
:      100
Failed requests
:        0
Write errors
:           0
Total transferred
:      1604661 bytes
HTML transferred
:       1548500 bytes
Requests per second
:    11.26 [#/sec] (mean)
Time per request:       443.966 [ms] (mean)
Time per request:       88.793 [ms] (meanacross all concurrent requests)
Transfer rate:          176.48 [Kbytes/sec] received

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

Lesiu
Member

Total Posts:  51
Poland

Porównując teraz wydajność opisanego powyżej HostNine do bardzo mocnego serwera dedykowanego muszę podtrzymać moje zdanie, iż naprawdę rewelacyjnie sprawuje się magento na serwerze współdzielonym z HostNine, a stosunek jakości do ceny jest bardzo wysoki.

Edycja: ZapomniaÅ‚em dodać, że teraz na kupon promocyjny “SAVE30” można zaoszczÄ™dzić 30% opÅ‚aty za serwer, naprawdÄ™ polecam. Sam zaraz bÄ™dÄ™ przedÅ‚użać serwer na kolejny rok.

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top