Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Kategoriler Görünmüyor

Mustafa GENÇ
Jr. Member

Total Posts:  4

Merhabalar,

Kategorilerim görünmüyor sebebi ne olabilir?

Teşekkürler

Image Attachments
magento.JPG

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

cubic-meter
Jr. Member

Total Posts:  26
İstanbul, Turkey

Selam,
Admin panelde,
Category -> Manage Categories altında kategorilerinizi görebiliyorsanız,
“Is Active” özelliÄŸinin “Yes” olması gerekiyor.

Benim aklıma gelen şimdilik bu.

Magento Community
Magento Community

Mustafa GENÇ
Jr. Member

Tekrar merhaba,

Sorun Default_Category silip yeni kategoriler eklememmiÅŸ.

Şimdi Default_Categorynin altına kategorileri ekledim ve sorun çözüldü.

Teşekkürler

Magento Community
Magento Community

webmccoy
Jr. Member

Total Posts:  1

Default_Category sildim altına başka kategori ekledim ama hala ana sayfada görünmüyor.

Yardım edecek kimse varmı msn

Magento Community
Magento Community

cubic-meter
Jr. Member

Total Posts:  26
İstanbul, Turkey

Bütün kategorilerin baÄŸlı olduÄŸu bir Root Category’nin olması gerekiyor.
Admin panelde Sistem -> Mağazaları Yönet kısmına girin.
Orada MaÄŸaza adı’na tıklayın ve Ana Kategori’nin seçili olduÄŸundan emin olun.

Magento Community
Magento Community

George Diril
Jr. Member

bende de aynı sorun var yalnız şöyle aynı. Kategorileri yaratabildim. Yani kategorilerle sorunum yok. Ama Anasayfaya tıkladığım zaman Mustafa GENÇ arkadaşımızın verdiği print screendeki resimler yok. Hem orta taraf hem sol taraftaki manü yok. Sadece sağ taraftaki manü gözükyor ( gözükenler: Sağ taraf : Karşılaştırma sepetim ... )

Herhangi bir bilgisi olan varmı acaba ?

Magento Community
Magento Community

bestofturk
Jr. Member

Total Posts:  3

ugrasma arkadasim yani burda bunun cevabini verebilecek yok yani onsayfa sorununu

Magento Community
Magento Community

George Diril
Jr. Member

Onda sorun kalmadı çok basit biÅŸeymiÅŸ. Sorun hallettim. Åžimdi tek bir sorun kaldı. Vergi problemi. Yani ürünün satı fiyatının altında vergi dahil fiyatınında görünmesinin istiyorum ama maalesef yapamadım.  Varmı bu konuda bildiÄŸin biÅŸey dostum?

Magento Community
Magento Community

bestofturk
Jr. Member

Total Posts:  3

Arkadasim bir soru soruyorsun sonra cevap olarak “ tamam hallettim , cok basitmis “ gibi seyler yaziyorsun nasil hallettigini buraya yazsarmisin ? yoksa burda sadece almaya mi geldin iz ?

Magento Community
Magento Community

izzet
Member

Total Posts:  74

George Diril - 07 October 2009 04:54 AM

Onda sorun kalmadı çok basit biÅŸeymiÅŸ. Sorun hallettim. Åžimdi tek bir sorun kaldı. Vergi problemi. Yani ürünün satı fiyatının altında vergi dahil fiyatınında görünmesinin istiyorum ama maalesef yapamadım.  Varmı bu konuda bildiÄŸin biÅŸey dostum?

Sistem->ayarlar->vergi->Display Product Prices = including and exluding tax seçeneğini seçiyoruz..
Böylece kdv hariç ve kdv dahil fiyatını gösterecektir..

Magento Community
Magento Community

George Diril
Jr. Member

bestofturk - 08 October 2009 08:08 AM

Arkadasim bir soru soruyorsun sonra cevap olarak “ tamam hallettim , cok basitmis “ gibi seyler yaziyorsun nasil hallettigini buraya yazsarmisin ? yoksa burda sadece almaya mi geldin iz ?

Tabi kusura bakmayın.  İçerik Yönetimi ( CMS ) - Sayfaları Yönet - Home Page yada Anasayfa (deÄŸiÅŸtirilmiÅŸ olabilir.) Bu sayfada İçerik sekmesi bomboÅŸ olduÄŸu için hiç bir ÅŸey göstermemiÅŸ. BaÅŸka bir magento dan bu içeriÄŸi alınca sayfa demo sayfası aynen gösteriyor. Åžimdilik böyle ama bunu kendimize göre editliyoruz sonra.

Sistem->ayarlar->vergi->Display Product Prices = including and exluding tax seçeneğini seçiyoruz..

Dostum önerin için teÅŸekkür ediyorum. BaÅŸka bir yerdede bu dediÄŸini yapın diyordu. Yalnız ben bu vergi olayını çözmek isterken bu sayfalarda bir sürü ayarla oynadım. Hala çözmüş deÄŸilim. Mümkünse bu Sistem->ayarlar->vergi sekmesine geldiÄŸimizdeki bütün ayarları söyleyebilirmisin.  Onları deniyeyim birde.

Teşekkürler

Magento Community
Magento Community

izzet
Member

Total Posts:  74

http://img33.imageshack.us/img33/1835/screenshot007yy.jpg

burdan bakabilirsiniz…

Magento Community
Magento Community

George Diril
Jr. Member

Maalesef dostum yine görünmüyor.  Bilmiyorum ne yapacağımı.

Magento Community
Magento Community

basstrabel
Jr. Member

Total Posts:  1

George Diril - 08 October 2009 11:04 PM

bestofturk - 08 October 2009 08:08 AM

Tabi kusura bakmayın.  İçerik Yönetimi ( CMS ) - Sayfaları Yönet - Home Page yada Anasayfa (deÄŸiÅŸtirilmiÅŸ olabilir.) Bu sayfada İçerik sekmesi bomboÅŸ olduÄŸu için hiç bir ÅŸey göstermemiÅŸ. BaÅŸka bir magento dan bu içeriÄŸi alınca sayfa demo sayfası aynen gösteriyor. Åžimdilik böyle ama bunu kendimize göre editliyoruz sonra.

Dostum önerin için teÅŸekkür ediyorum. BaÅŸka bir yerdede bu dediÄŸini yapın diyordu. Yalnız ben bu vergi olayını çözmek isterken bu sayfalarda bir sürü ayarla oynadım. Hala çözmüş deÄŸilim. Mümkünse bu Sistem->ayarlar->vergi sekmesine geldiÄŸimizdeki bütün ayarları söyleyebilirmisin.  Onları deniyeyim birde.

Teşekkürler

aldığın kodu buraya yazarmısın arkadaşım.gönderirsen çok yardımcı olursun.
Şimdiden teşekkürler.

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top