Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 3
Provoz naostro, existujici instalace

nishkam
Jr. Member

Total Posts:  6
Praha, Czech republic

Zdravim vsechny,

vim, ze se zatim nedoporucuje ostre nasazeni. Ale prece jenom, pokud by jiz existovala nejaka ostra instalace postavena na zaklade Magento, rad bych se na ni podival.

A jeste par dotazu:
- ma nekdo status Partnera, pokud neco takoveho jiz existuje? respektive
- existuje dnes nejaka spolehliva firma, ktera by byla schopna dodavat moduly a delat profesionalni podporu Magenta v CR?

Dekuji za kazdou odpoved

Seznam ostrych instalaci na ceskem internetu:
* fsas.cz
* iobchod.net
* Majesty.cz

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Total Posts:  331
Děčín, Czech Republic

Mam ostře nasazené magenta na dvou doménách.
na www.iochod.net jede jeste verze 0.6.13700
druhou uvedu vecer, az ji premigruji na 0.8.

podporu, co si představuješ pod pojmem podpora? Jsme s ním schopni dělat hodně, ale na programování modulů nějak nezbývá čas.
Definuj podporu, řeknu jestli umíme wink

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

No dobrá, takže, jak jsem to vyrobil?
Použil jsem standardní verzi.
Podle návodu jsem zkouÅ¡el vyrobit konfigurovatelné produkty. To selhalo, protože nefunguje duplicate. Mimochodem i ve verzi 0.8., byÅ¥ z jiného důvodu, alespoň to nerozbije celý obchod…
Takže jinak. Muselo se zadávat vÅ¡echno ručnÄ›, resp. zadal jsem jeden druh trička a pak jsem to vyexportoval do csv. Ten jsem pak upravil v OpenOffice.org. Tj. v OpenOffice.org jsem vygeneroval vÅ¡echny druhy zboží. No vÅ¡echny. Export a import momentálnÄ› stále zvládá pouze “simply product”.
Naimportoval jsem do obchodu.
Ztratili se položky třeba jako množství na skladě.
No a teď stojíte před možnostmi:
- projít všechny položky a naklepat že na skladě jsou a kolik
- najít to v databázi a napsat scritp.

Čistě náhodou jsem zvolil druhou možnost. Dalo to práci, ale nakonec jsem měl všech 300 položek skladem.
No a pak tu máme tÅ™eba to, že se sfinÄ› nepÅ™idají do obchodu. ByÅ¥ je človÄ›k odtamtud exportuje, zpátky už nejsou… Další script.

No a pak ručnÄ› vyrobit vÅ¡echny “configurable product” a do nich sloučit přísluÅ¡né položky.

Super zážitek.
Proto tam nejsou v podstatě dodneška přidány ty trička s pionýrským znakem, prototože stále čekám na verzi, kde to půjde více simply. Mimochodem v dalších verzích to samozřejmě celé změnily a tak jsou mi moje scripty na prd.

V iobchode je také opraveno generování češtiny resp. autopath z češtiny. Nicméně toto už je zaneseno ve verzi 0.8. a náš patch není nadále potřebný.

Takže proč Magento zatím nepoužívat? No klidně už je použitelné, jenom to dá hrozně práce.

Magento Community
Magento Community

nishkam
Jr. Member

Praha, Czech republic

Dekuji za info! Ta adresa je iobchod.net jestli jsem dobre pochopil.

Profesionalni podporu chapu jako schopnost
- komunikovat se zakanikem na profesionalni urovni, tzn. prijmat pozadavky, trpelive odpovidat na dotazy v rozumnem case apod.
- vyrobit moduly resp. delat zasahy do systemu dle pozadavku a stanovenych pravidel, tak aby se dalo cely system bezbolestne prubezne upgradovat

Myslite, ze tu finalni verzi zvladnou za mesic jak slibuji?

Magento Community
Magento Community

nishkam
Jr. Member

Praha, Czech republic

arecuk - 27 February 2008 07:18 AM

zdravím

během dvou týdnů spustíme ostrý obchod na bázi Magento pro portál www.hedvabnastezka.cz a během měsíce pak spustíme cca 6 dalších e-shopů

máme v plánu se stát oficiálním partnerem Magento a koupit si certfikát Platinum a připravujeme platební rozhraní pro eBanku

v případě jekýchkoli otázek mne prosím kontaktujte na arecuk@gmail.com nebo mobil 724 580 584; T. Kučera

Dekuji za zpravu, budu sledovat Vase stranky a taky cekam, az se mi ozvete ohledne schuzky, jak jsme si psali smile

Magento Community
Magento Community

koubas
Jr. Member

Total Posts:  20
Czech Republic, Hradec Kralove

Ahoj, do par tydnu budu mit rozjetej svuj prvni shop zalozeny na magentu, tak se snad brzy taky pochlubim. Design je k nepoznani od puvodniho vzhledu a je pridano par funkci, ktere Mage nenabizi out-of-the-box. Presto, ze vyuziva minimum potencialu Magenta si myslim, ze to bude pekna prezentace jeho univerzalnosti wink

btw: co muze jeste nastvat vic, nez termin dokonceni praci s nejvetsi pravdepodobnosti tesne pred uvolnenim 1.0?

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Ani nevíš, jak ti rozumím. Mám pocit, že už si ze mě Magento dělá srandu a má u mě trojana. Cokoliv dodělám, nebo opatchuji, hnedle vyjde další verze, kde je to buď předěláno, nebo již opraveno = práce zbytečná. Já jsem teď doupravoval také výchozí téma a byly s ním neuvěřitelné problémy. Třeba jako že si napíšete téma, odladíte ho (na lokále) dáte ho na server a ono nic. V Magento je zase chyba s adresářovou strukturou a nemůže být jinde než na kořenu. A tak.
Nicméně právě se mi podařilo dodělat modul který dostává data z Magenta jinam v mém případě do Drupalu. Sice už teď tuším, že jenom vyjde verze jedna, bude to zbytečné a půjde to přes rss, ale znáte to.
Jen jak domigruji, hodím odkaz.

Magento Community
Magento Community

nishkam
Jr. Member

Praha, Czech republic

Ostra verze Magento je na svete, ale ostrou instalaci na ceskem internetu jsem jeste nikde nevidel. Vsude jen jakesi dema. Pokud by to uz nekde bezelo naostro, prosim o odkaz. Ale prosim zadne sliby o tom, ze to za chvili pobezi. Prosim jen odkazy na real ostre instalace, obchody, ktere uz neco PRODAVAJI.

Dekuji, za odmenu bych zkusil udrzovat seznam instalaci v prvni zprave tohoto threadu.

Magento Community
Magento Community

Zer0
Member

Total Posts:  52
Prague / Czech Republic

nishkam - 02 April 2008 12:42 AM

Ostra verze Magento je na svete, ale ostrou instalaci na ceskem internetu jsem jeste nikde nevidel. Vsude jen jakesi dema. Pokud by to uz nekde bezelo naostro, prosim o odkaz. Ale prosim zadne sliby o tom, ze to za chvili pobezi. Prosim jen odkazy na real ostre instalace, obchody, ktere uz neco PRODAVAJI.

Dekuji, za odmenu bych zkusil udrzovat seznam instalaci v prvni zprave tohoto threadu.

FSAS.cz už tuším normálně funguje a to ve verzi 0.6.13700.

Po víkendu snad už budu moct odkazovat sám na sebe. wink

Magento Community
Magento Community

nishkam
Jr. Member

Praha, Czech republic

Zer0 - 02 April 2008 12:46 AM

FSAS.cz už tuším normálně funguje a to ve verzi 0.6.13700.

Po víkendu snad už budu moct odkazovat sám na sebe. wink

dekuji smile pridal jsem

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Ok, tak si dovolím říct, že iobchod.net už je vážně funkční a v ostrém provozu. Z čehož vyplývá:
pokud budete mít nějaký dotaz, co jsme jak udělali, neváhejte se zeptat, klidně i pm,
cokoliv si tam objednáte bude Vám DORUČENO!!! no je to prostě ostrý provoz wink
Pokud chcete vyšít něco jiného, třeba na propagaci svého webu, není problém, napište taky wink

Magento Community
Magento Community

Martin
Guru

Total Posts:  445
Brno | London | Los Angeles

Zdarec, máš to fakt moc pěkně svižný wink Líbí se mi to, ale mám pár podnětů:

1. poptávku bych udělal v Magentu - podle mě to není moc ideální, když tě odkaz na poptávku kopne na jinej web - a když už Tě to kopne jinam, tak bych alespoň zachoval stejnej design, aby si toho běžnej Venca nevšiml a nevyděsilo ho to wink
2. v patičce Ti zůstal viset separator za Tabulkou velikostí - dej tam class="last” ...
3. z hlediska SEO by bylo vhodnější přejmenovat úvodní stránku z Home page například na Zakázkové strojní vyšívání nebo nějak tak - přece jen má Title úvodní stránky docela vysokou váhu z hlediska SEO, tak je škoda do něj nenasypat klíčový slova, na který optimalizuješ svůj web ...
4. v podstatě podobná věc platí i pro placeholder na úvodní stránce pro Dota tričko - místo odkazu http://iobchod.net/catalog/product/view/id/169/category/4/ bych tam dal odkaz http://iobchod.net/tricka/panska-unisex/Dota/tricko-s-vysivkou-dota-moznost-vlastniho-nicku.html - a to kvůli klíčovým slovům a optimalizaci stránek ...

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

Ok, moc dekuji za rady.
Co se týka naÅ¡eho normálního webu, ten nemá cenu Å™eÅ¡it, k tomu se možná nÄ›kdy dostaneme… Znáte to: “Kovářovic kobila chodí bosa...”
Ale tak za mÄ›síc se možná dostanu k tomu, že mu napíšu téma… Když nad tím tak pÅ™emýšlím, tak to si říkám už dlouho wink Pravda, teď to alespoň mohu svádÄ›t na migraci na Drupal 6.
Ale jinak máš pravdu, obchoďák už mi dnes nadával.
K bodu 2. Ono tam má být klasicky, jeÅ¡tÄ› O nás… a tak ale na marketingové keci jsem línej, tak snad to udÄ›lá obchoďák.
Ještě jednou díky za připomínky.
PS. Jak nás znám s marketingem, last bude rychlejší wink

Magento Community
Magento Community

Zer0
Member

Prague / Czech Republic

iguru: Můžu se jeÅ¡tÄ› zeptat, kde si upravím “right-col”, aby se mi tam nezobrazovala ta tabulka “POROVNAT PRODUKTY”?

Jinak mrkněte na Majesty.cz - už se taky blížím ke konci a rád uvítám konstruktivní připomínky.

Magento Community
Magento Community

iguru
Moderator

Děčín, Czech Republic

app/design/frontend/default/default/layout/catalog.xml
-> řádek 46 <block type="core/template" name="right.permanent.callout" template="callouts/right_col.phtml"/>
no pokud používáš configurable product, tak by to mÄ›lo stačit, jinak je potÅ™eba pÅ™edÄ›lat jeÅ¡tÄ› pár phtml souborů…

Odstranit porovnání bych doporučil i NoStressu, pÅ™ijde mi to na mapy nesmysl, minimalne ne na popis, ale tÅ™eba na měřítko… Mimochodem pánové, VaÅ¡e sebevÄ›domí bych chtÄ›l mít, uvést si polotovar http://hs.nostresscommerce.cz/ jako referenční web, to už chce hodnÄ› odvahy.

>Zer0 Máte i kalhoty? Vy jste asi jenom prodejci a ne vyrobci, co? Po nás chtějí lidé často vyšít kalhoty a my je nějak nemůžeme sehnat. hmmm
>Zer0 - Pěkné, chválím.
>Zer0 - Možná bych upravil vyskakování těch dalších obrázků, ale to je také jenom osobní pohled, třeba jak to mám já. I když v mém přpadě by bylo asi lepší, aby při vybrání obrázku s barvou se změnil combobox s barvou na tu vybranou.

Mimochodem pokud se nÄ›kdo nacházíte v Praze kolem Karlova námÄ›stí, každé úterky mam čas mezi 9:10 až 11:30, takže pokud máte nÄ›kdo čas a chuÅ¥, můžem vyrazit tÅ™eba na brzký obÄ›d a probrat Magento…
Toto úterý (15.4.2008) se až dopřednáším (13:10) přesouvám na LinuxExpo, takže se můžeme potkat i tam.

Magento Community
Magento Community

Zer0
Member

Prague / Czech Republic

Super díky moc, už jsem se toho zbavil! smile

Jsme pouze prodejci, takže s kalhotama ti bohužel nepomůžu

Na ty obrázky jsem se chtěl taky zeptat, to máte fakt parádní, tak jestli si najdeš čas, tak mi to hoď sem nebo do PM. A ještě kde přeložit názvy SEO linků v patičce. Ještě jednou děkuju.

Na oběd bych někdy rád zašel, bohužel mám tenhle týden plnej. Kde přednášíš btw?

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 3