Posting in the Magento forums has been disabled pending the implementation of a new and improved forum solution which should better serve the community.

For new questions please post at magento.stackexchange.com, the community-run support site for the Magento community. We will be providing updates on the new forum solution soon. For questions or concerns please email community@magento.com.

Magento Forum

Page 1 of 2
Kurdum ve Şunu Anladım

haxi
Jr. Member

Total Posts:  24
Turkey/Ankara

Shopex dahil olmak üzere pek çok alışveriş scripti kurdum ve denedim ama inanın bilirsiniz shopex çince kafan döner ama
bunun kadar hata dolu değil ve zorlamıyor belki 2 sene sonra bu script adam olur.
Şu an size tavsiyem ciddi anlamda kullanmayın
oscommerce shopex virtualmercaht gibi scriptleri kullanmak şu an avantajlı bu arada shopex sanal dükkan artık lisansız yani ücretsiz bilginiz olsun dünyanın en iyi scripti shopextir alışverişte üstüne tanımam

Bu scpritin daha 2 senesi var inşallah başarılı güzel bir script olur joomla gibi bol kaynaklı olması dileğiyle sağlıcakla kalın

Magento Community Magento Community
Magento Community
Magento Community

equnix
Jr. Member

Total Posts:  13

Sözleriniz üzerine Kendi demo sitesini inceledim biraz. Hem admin hemde front paneli çok kötü tasarlanmış. Bulmaca çözmek gibi bir şey. Magento oun yanında çok daha rahat ve kullanışlı.

Magento Community
Magento Community

haxi
Jr. Member

Turkey/Ankara

Hangisini Shopexe çince oluşundan dolayı ingilizce sürümüne bakarsanız çok kullanışlı bir admin paneli vardır
oscommerce derseniz haklısınız ama magentodan hiç değilse şu an
diğeri ise kullanış yönünden çok süper kusursuzdur.

Ama ben magento kötü demiyorum ama daha bir bebek

Magento Community
Magento Community

hidonet
Member

Total Posts:  52
Istanbul

Magentoyu ne kadar incelediniz veya ne kadar anladiniz bilmiyorum ama, ben yaklasik 1 yildir magento ile ugrasiyorum, hala bi cok kismini yeni yeni cozuyoruz. Magento cok komplike bi sistem ve 1 gun incelemeyle anlayabileceginiz bisey degil.

Ornek : Mage ayni sistem uzerinden birden fazla site calistirabilir. Bu sitelerde ayni urun icin degisik detaylar verebilirsiniz. Urun resimleirnin boyutlari degisebilir. Bunu da orjinal resimleri saklayarak yapar. Her sitenin temasinda belirtilen boyutlarda o resimleri kendiliginden tekrar olusturur.

Bu sadece 1 ornekti. Bu ozellik su an piyasanin en iyisi olarak bilinen yazilimlarda bile yok… Daha bir cok sey sayabilirim…

Shopex in sitesine baktim ve anladigim kadariyla shopex bir oscommerce modifiyesi.. Daha yakin zamana kadar oscommerce’in resimleri resize bile yapmadigini ve bu modifiyelerin bu yuzden ciktigini dusunursek magento bu yazilimlardan 10 yil kadar onde diyebiliriz…

Programcilik acisindan inceleme sansiniz oldu mu bilmiyorum ama mage son derece ( hatta fazla ) profesyonelce gelistirilen bir yazilim.

Open source yazilimlar arasinda en iyi gelistirmelerden biri diyebilirim. Bu da sourceforge anketlerinde onaylandi…

Magento Community
Magento Community

equnix
Jr. Member

Total Posts:  13

Bizzat incelediÄŸim sistemler
1. Ãœbercart
2. Virtuemart
3. Phpprobid
4. Magento

şimdi şahsi olarak düşüncem şunlar. Kullanım bakımından en basit olanı virtuemart. Performans ve detay isterseniz Übercart, phpprobid zaten kullanmayı düşünmem.
Tüm bunlar içerisinde daha magentonun başındayken bile magento onlara nazaran çok daha iyi bir open yazılım.
Biraz yavaş çalışıyor sürekli hata veriyor ama sizlerin de dediği gibi magento daha büyümekte olan bir bebek.
Tercih : Magento

Magento Community
Magento Community

abramus
Jr. Member

Total Posts:  6

Şu bebeği yürütelim arkadaşlar !

Ben açıkçası admin panelini ve tasarım eklentisini çok sevdim. Ayrıca ssh ile site yalnızca 5 6 dakikada kuruluyor. hiç hatasız.

gerçekten çok iyi bilip de burada yardım etmekten çekinen kimse olmayacağını düşünüyorum. herkes ne biliyorsa yardım etsin. Bilgisini sakınan bir alimin kendine bir yararı olacağını sanmıyorum.

saygılarımla

Magento Community
Magento Community

haxi
Jr. Member

Turkey/Ankara

Bakın benim şahsi düşüncem kötü demedim sadece bir bebek bunda hepimiz hemfikiriz yani 1 yıl sonra kullanılabilir ama şu anda bir satış sitesi olarak bir müşteriye veya kendimize açmayı düşünüyorsak magento biraz bizi zorlar anlamında dedim

Magento Community
Magento Community

stereotomy
Jr. Member

Total Posts:  28

türkiyede sıklıkla kullanılan cs cart ve prestayı atlamışsınız.

özellikle prestayı tavsiye ederim. magento 1 versiyonuyla uÄŸraÅŸtım bayağı, sonunda bıktırdı ve vazgeçtim. hele en son bu enterprise edition olayu hiç hoışuma gitmedi .. 8,900 $… ÅŸaka gibi

magento yu malesef gerçek ortamda pek taviye etmem kısacası.. belki 2 yıl sonra..

Magento Community
Magento Community

refrig
Jr. Member

Total Posts:  7

magento ile uÄŸraÅŸmaktan öte iyi sonuçlar al bak diye kafasına atacaksınız ki söze gerek kalmayacak ben haxi ye katılıyorum yetersiz bu script.. hido nun çalışmalarınıda takdir ediyorum… çok yenilikçi olmasına raÄŸmen sonuçlanmalarda her zaman yetersiz kalacaktır bu script. ütopya ile dolu

Magento Community
Magento Community

haxi
Jr. Member

Turkey/Ankara

Teşekkürler Yani ayrıca bu enterpise işi scriptin hangi yola girdiğini gösterdi bize magento daha cin olmadan çarpmaya kalkıyor en kötü temasına bile 100 dolar diyorlar .......... ben böyle sourcenin ta.....

Magento Community
Magento Community

haxi
Jr. Member

Turkey/Ankara

Unutmadan magento tema isteği olan varsa http://www2.aydinwebs.com adresinde var hoşuna giden alabilir ben devamlı ekleyeceğim

Magento Community
Magento Community

haxi
Jr. Member

Turkey/Ankara

Ama yan çizeceklerini source olmayacaklarını ben nerde anladığımıda söyleyim hatırlarmısın bir arkadaş 2 tane türkçe destek sitesi açmak istemiştide ona magento ismini kullanmayın v.s. demişlerdi ya ta o zaman anladım ben işin ticarete döküleceğini

Magento Community
Magento Community

cubic-meter
Jr. Member

Total Posts:  26
İstanbul, Turkey

Sanırım bir yanlış anlama var.
Bir yazılımın open source olması, ücretsiz olmasını gerektirmiyor.
Adamlar programı yazmışlar, alın kullanın demişler. İsteyen alıp, istediği özelleştirmeleri yapıp, istediği şekilde kullanabilir.
Buna bir engel yok.

Ama ben kendim yapamıyorum, birisine yaptırmam diyen olursa da adamlar ücreti karşılığında bu işi yapıyorlar. Sonuçta onların da para kazanması lazım, babalarının hayrına çalışmıyorlarsa eğer.

Magento’yu yapan bir firma olduÄŸuna göre, bu firmanın da çalışanları olduÄŸuna göre ve bu çalışanların da para kazanması gerektiÄŸine göre bunda ters bir durum yok bence.

Magento Community
Magento Community

haxi
Jr. Member

Turkey/Ankara

Bence cubic senin bir yanlışın var örnek veriyimmi, Joomla, Osscommerce, Linux , Sugar, Vertrigo v.s.  bunlar çoÄŸaltılabilir. yalnız bunların hiç birinde ücret isteme yoktur yan firmaları v.s. ek model yaparlar ona ücret isterler ..... ama üretici konumdaki firma hiç bir ÅŸekilde ücret taleb etmez burada magentonun olayı çok saçma oldu ve opensourceden çıkıp sadece demo tabir edebileceÄŸimizi ücretsiz diÄŸerini ücretli veriyor yani open source’nin anlamını öğren öyle gel ayrıca o firmaların kazancı reklam ve teknik destektir yani programı parayla satmak deÄŸil tamammı güzelim

Magento Community
Magento Community

cubic-meter
Jr. Member

Total Posts:  26
İstanbul, Turkey

Sizi ÅŸimdi anladım. Siz istiyorsunuz ki Varien’deki onlarca kiÅŸi otursun sizin için bir online shopping programı yazsın, siz de hiç bir ücret ödemeden, hiç bir sıkıntıya girmeden maÄŸazanızı kurun, alışveriÅŸinizi yapın. Maalesef böyle bir imkan mevcut deÄŸil, en azından Magento için. “Ben 5 kuruÅŸ para harcamam arkadaÅŸ” diyorsanız o saydığınız programlardan birini kullanmakta da özgürsünüz.
Belki anlamayanlar vardır diye tekrar söylüyorum: Bir yazılımın open source olması, onun ücretsiz olmasını gerektirmiyor. Hem yazılım ücretsiz olsun, hem de geliştirmesini bedava yapsınlar diye düşünen arkadaşlar varsa da, görünüşe göre Magento onlara uygun değil.
EÄŸer bu iÅŸ modelinden haberi olmayan varsa Google’a sorup ayrıntılı bilgiye ulaÅŸabilir. Bir kaç örnek vermek gerekirse Red Hat - Fedora veya Suse - OpenSuse örneklerine bakılabilir, ki bunlar Linux camiasının en önde gelen firmalarındandır.

Ve son olarak, Magento’nun açık kaynaklı bir sürümü hala mevcut, isteyen onu alıp, istediÄŸi gibi geliÅŸtirme-özelleÅŸtirme yapabilir. Ä°stemeyen de burada gereksiz mesajlar yazmak yerine, gidip baÅŸka bir yazılım kullanır. Hem o rahat eder, hem de burdaki Magento kullanıcıları.

Magento Community
Magento Community

haxi
Jr. Member

Turkey/Ankara

sen daha open sourcenin anlamını bilmiyorsun türkçesi açık kaynak ve ücretsiz verilir ha bunları kıstık böyle alırsanız ücretsiz böyle alırsanız bu ücretli olmaz verdiğin linux örneklerinde linux geliştirmiyor onları magentoyu sen alsan geliştirsen veya ek modüllerini satsan normal bir olay ama geliştirici satarsa duyulmamış bir olay demeyim çünkü magento yaptı.

ve ayrıca öyle cahil konuşuyorsunki sanki magentonun ortağısın sanane biz tartışırız gideriz bu sene alakadar etmez burdan bizi senin kovmaya hakkınmı var başka şeylerde derdim ama yüzyüze güzel denir onlar..

Magento Community
Magento Community
Magento Community
Magento Community
Back to top
Page 1 of 2